تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
روانشناسی

آیا من در نظر دیگران آدم محبوبی هستم

image آیا من در نظر دیگران آدم محبوبی هستم

گوش دادن دقیق

یکی از بارزترین عواملی که نشان می دهد شما به شدت مورد تحسین دیگران هستید، نحوه واکنش آن ها هنگام صحبت کردن شما است.

ممکن است متوجه شوید که وقتی صحبت می کنید، بقیه افراد حرف هایتان را با دقت گوش دهند. آن ها تماس چشمی را حفظ کرده و متفکرانه به شما پاسخ می دهند.

احترام به مرز ها

تکفارس آی آر

یکی از نشانه های واضح تحسین، احترام به مرز ها و رعایت حد و حدود ها است.

تقلید از رفتار ها

شاید متوجه این موضوع نشوید؛ اما وقتی کسی مورد تحسین مردم است، آن ها اغلب به صورت ناخودآگاه رفتار های او را منعکس می کنند. این یک پدیده روانی بوده که به عنوان اثر آفتاب پرست شناخته می شود.

اثر آفتاب پرست، می تواند شامل استفاده از زبان بدن یا عبارات مشابه در طول مکالمه باشد. این رفتار آینه ای، نشان دهنده تحسین و احترام است.

ارزش قائل شدن برای نظرات

www.takfars.ir

وقتی مورد تحسین مردم هستید، آن ها از شما مشاوره می گیرند و علاقه مند به شنیدن افکار و دیدگاه های شما در مورد موضوعات مختلف هستند.

اگر می بینید که مردم اغلب برای مشاوره به شما مراجعه می کنند، می تواند نشانه تحسین باشد. آن ها به قضاوت شما اعتماد دارند و معتقدند که نظراتتان می توانند آن ها را به سمت تصمیم گیری های بهتر راهنمایی کنند.

خوشحال شدن از دستاورد ها

یکی دیگر از نشانه های تحسین، زمانی بوده که مردم واقعاً از موفقیت شما خوشحال می شوند. آن ها دستاورد های شما را به عنوان تهدید یا دلیلی برای حسادت نمی بینند.

دفاع کردن

یکی از نشانه های تحسین، دفاع کردن است؛ به خصوص زمانی که برای دفاع از خود حضور ندارید.

حمایت از کسی در زمان حضورش آسان است؛ اما انجام این کار در غیاب او به شجاعت و احترام زیادی نیاز دارد.

به خاطر آوردن جزئیات

توجه به جزئیات می تواند با به خاطر آوردن کتاب مورد علاقه، خاطره کودکی و… خود را نشان دهد. به خاطر آوردن جزئیات، یکی دیگر از نشانه های احترام و تحسین است.

توجه به جزئیات، نشان می دهد که افراد واقعاً به شما و زندگی تان اهمیت می دهند. آن ها برای به یاد آوردن چیز های کوچک وقت می گذارند؛ زیرا شادی شما برای آن ها مهم است.

تک فارس

در میان گذاشتن اسرار

اگر کسی مایل است که راز های خود را با شما در میان بگذارد، تحسین و احترام زیادی برای شما قائل است. این کار، نیاز به سطح بالایی از اعتماد دارد.

آن ها مطمئن هستند که شما از اطلاعات سوءاستفاده نکرده یا به اعتمادشان خیانت نمی کنید.

تلاش برای سربلند کردن شما

وقتی کسی شما را تحسین می کند، می خواهد باعث افتخارتان شود.

آن ها تلاش می کنند که عملکرد بهتری داشته باشند، با این امید که شما را سربلند کنند. این انگیزه برای تحت تأثیر قرار دادن، گواهی بر تحسین و احترام است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››