آیا ماکارونی واقعا خیلی چاق کننده است یا نیست

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا ماکارونی واقعا خیلی چاق کننده است یا نیست

image آیا ماکارونی واقعا خیلی چاق کننده است یا نیست

ماکارونی شما را چاق نمیکند!

در یک مطالعه بر روی بیش از ۲۳۰۰۰ ایتالیایی محققان دریافتند، افرادی که بیشتر ماکارونی خورده اند نسبت به افرادی که کمتر ماکارونی مصرف کرده اند BMI پایین تری دارند و میزان تراکم چربی در اطراف کمر و پهلوهایشان کمتر بوده است. این یافته ها در مجله ی WUTURT منتشر شده است و یک بار برای همیشه ثابت کرد، ماکارونی باعث اضافه وزن نمی شود.

بر هیچکس پوشیده نیست که اروپایی ها به خصوص ایتالیایی ها پروتئین خیلی کمتری نسبت به آمریکایی ها مصرف میکنند. میانگین مصرف ماکارونی در این مطالعات سه برابر آمریکایی ها بوده است.

نکته اینجاست؛ اساسأ چیزی که نشان دهد، ماکارونی شما را چاق میکند وجود ندارد، البته به شرط اینکه شما به اندازه ی کافی، ماکارونی مصرف کنید، نه بیش از اندازه ای که گفته می شود. یک دوم فنجان یا دو کف دست مقدار مناسبی است که شما می توانید از ماکارونی استفاده کنید.

تکفارس آی آر

به غیر از ماکارونی چه خوراکی های دیگری را می توانید بخورید؟

اکثر کسانی که ماکارونی میخورند در کنار آن از مرغ یا پنیر نیز استفاده میکنند. در عوض کسانی که رژیم مدیترانه ای دارند، بیشتر از میوه ها، سبزیجات، غلات، حبوبات و انواع ماهی استفاده میکنند. لبنیات و گوشت را کمتر به کار می برند. بیشتر مواد غذایی آن ها از مواد مغذی تشکیل شده است. حتی اگر گاهی اوقات ماکارونی هم خورده باشند، حتما باید از آرد سفید تهیه شده باشد. هنگامی که از اسپاگتی(ماکارونی) استفاده میکنید، ظرف غذای شما باید حاوی مواد کم کالری باشد. زیرا استفاده ی زیاد از پروتئین و فیبرها باعث ضخیم تر شدن این رشته های ماکارونی در بدنتان می شوند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور سریع تر و سالم تر غذا بخوریم
  1. خوراکی های مفید برای درمان سلولیت در خانم های چاق

  2. خوراکی هایی که خیلی فوری شما را چاق میکنند

  3. روش های اشتباه در پختن ماکارونی

  4. بهترین راه برای لاغری بعد از چاق شدن حاملگی چیست

  5. معرفی کربوهیدرات هایی که خوردن آنها شما را چاق نمیکند

  6. چه بخوریم تا سریع سیر شویم اما چاق نشویم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات