آیا قند من بالا رفته چطور باید فهمید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا قند من بالا رفته چطور باید فهمید

ممکن است بر اثر خستگی احساس خواب آلودگی داشته باشید

از آنجایی که قند خون بالا سبب می شود بدن گلوکز بیشتری را هدر دهد این امکان وجود دارد که فرد خستگی های مداومی را تجربه کند. همچنین این امکان نیز وجود دارد که هنگام خواب شبانه بارها برای رفتن به دستشویی از جا برخیزید.

اگر هم برای بالا بردن انرژی خود کربوهیدرات بیشتری را مصرف کنید تنها سیکل معیوبی را ادامه داده اید.

دهان تان خشک می شود

زمانی که کلیه ها به خوبی گلوکز را دفع نکنند، بدن دچار بی آبی شده یا به اصطلاح دیهایدریت می شود. اگر این روند ادامه پیدا کند، بدن با دریافت نشانه هایی چون بالارفتن میزان قند خون که بر اثر افزایش سطح آدرنالین که نوعی انسدادگر طبیعی در بدن محسوب می شود، مخاطراتی را شاهد خواهد بود.

تکفارس آی آر

بیش از اندازه به دستشویی می روید

شاید اندکی غیرمنطقی به نظر برسد اما این موضوع با ادرار فراوان در ارتباط است. زمانی که قند خون در سطح بالایی قرار دارد، بدن، مایعات را به سمت کلیه می فرستد خون را سد کرده و باعث ساخته شدن ادرار بیشتری می شود.

شاید ابتدا به دلیل اینکه مایعات بیشتری میل میکنید متوجه این روند نباشید اما کم کم و با گذشت زمان درخواهید یافت که تعداد دفعات مراجعه شما به دستشویی به صورت غیرطبیعی ای افزایش یافته است که می تواند یکی از نشانه های ابتلای شما به قند خون بالا باشد.

به مه مغزی مبتلا شده اید

۴همان طور که ماشین برای حرکت به سوخت نیازمند است، بدن انسان نیز برای اینکه بتواند به درستی عمل کند نیازمند دریافت سوختی به نام گلوکز است. زمانی که این سوخت به کمک انسولین به بدن رسانده نشود، بدن قدرت کافی برای انجام فعالیت های خود را از دست خواهد داد.

www.takfars.ir

از جمله اتفاقاتی که در این زمان می افتد این است که نوعی احساس خستگی عمومی در فرد به وجود می آید و قدرت تمرکز او نیز کاهش پیدا میکند که از این پدیده به مه مغزی یاد می شود.

همه چیز را تار می بینید

زمانی که میزان قند خون تان افزایش پیدا میکند، سبب تاری دید شما نیز می شود. با کاهش سطح قند خون، این تاری دید نیز برطرف خواهد شد.

بسیار توصیه می شود که افرادی که به دیابت مبتلا هستند، باید به کرات به چشم پزشک مراجعه کنند چرا که قند خون بالا می تواند آسیب هایی را برای چشم به همراه داشته باشد که در موارد حاد آن منجر به کوری نیز می شود.

کبودی یا زخم های بدن تان دیرتر بهبود پیدا میکنند

یکی از دیگر از نشانه های بالا بودن قند خون این است که زمانی که ناحیه ای از بدن کبود یا زخم می شود خیلی دیر بهبود پیدا میکند.

زمانی که سطح قند خون بالا می رود، رگ های خونی کم حجم تر و نازک تر می شوند و در نتیجه جریان خون در سطح بدن، کاهش پیدا میکند.

در این زمان زخم ها از حالت طبیعی دیرتر خوب می شوند و علت این امر هم آن است که این مناطق اکسیژن و مواد مغذی کمتری برای مقابله با عفونت دریافت میکنند. زمانی که قند خون بالا باشد عمدتا زخم های بیشتری در بدن دیده می شود.

شلوار های تان گشاد شده اند

اگرچه ممکن است نشانه خوبی به نظر برسد اما متاسفانه علامت عدم سلامتی جسمی تلقی می شود. علت این لاغر شدن هم آن است که بدن به جای سوزاندن قند، چربی ها را می سوزاند تا بتواند برای انجام فعالیت های خود سوخت کافی را بدست آورد.

تک فارس

اگر بدون آنکه رژیم غذایی خود را تغییر داده باشید، لاغر شده اید حتما به پزشک مراجعه کنید.

در برخی از مواقع بالا بودن میزان قند خون که از آن به hyperglycemia هم یاد می شود، در طول زمان سبب آسیب به کلیه می شود. بنابراین اگر به دیابت مبتلا هستید و یا نشانه های برشمرده شده در این متن را در خود مشاهده میکنید برای چک کردن میزان قند خون خود به پزشک مراجعه کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

علت رشد نکردن و بزرگ نشدن عضلات حتی بعد از تمرینات سخت

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات