آیا زنان شاغل در محیط های کاری استرس زیادی تحمل میکنند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا زنان شاغل در محیط های کاری استرس زیادی تحمل میکنند

image آیا زنان شاغل در محیط های کاری استرس زیادی تحمل میکنند

زنان به طور قابل توجهی در قیاس با مردان گرفتار سطح بالاتری از استرس، اضطراب و افسردگی ناشی از کار هستند و تبعیض جنسیتی در محل کار و مسئولیت های خانواده فشار کاری مضاعف به آنها تحمیل میکند.

به گزارش گاردین،آمارهای رسمی در انگلیس نیز نشان می دهد که زنان در سنین ۲۵ الی ۵۴ سال بیشتر از همکاران مرد خود در محیط کار از استرس رنج می برند.

مورینگ گفت: زنان در معرض فشار شدید و دائمی همچون تغییر ساختار شرکت و نبود حمایت مدیریتی قرار می گیرند و هماهنگ کردن کار با زندگی خانوادگی باعث فرسایش روانی آنها می شود.

مورینگ افزود: زنان فشارهای مضاعف در محل کار خود را باید تحمل کنند، آنها باید ثابت کنند که به خوبی مردان کار میکنند، اغلب از انها قدردانی نمی شود

تکفارس آی آر

و چه بسا فرصت کمتری برای ارتقای رتبه در قیاس با همکاران مرد خود داشته باشند. مدیران زن در مشاغل عمدتا مردانه نیز فشار کاری را تحمل ناپذیر می دانند و متکی بودن خانواده هایشان به درآمد آنها، سطح استرس در این زنان را بیش از پیش افزایش می یابد.

بر اساس یک آمار رسمی در انگلیس، زنان شاغل از سن ۲۵ سالگی احساس استرس بیشتری در قیاس با مردان دارند و این استرس در طول حیات کاری آنها ادامه دارد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

هر روز از یک نفر مختلف و متفاوت خوشم میاید چکار کنم
  1. ازدواج با زن مطلقه کاری درست یا غلط از نگاه روانشناختی

  2. چطور در محیط کاری که دوستش ندارید کار کنید

  3. علت علاقه به تنبلی و هیچ کاری انجام ندادن چیست

  4. چه کنم تا در دانشگاه محل کار و باشگاه اعتماد به نفس داشته باشم

  5. از اعتماد به نفس نداشتن خسته شده اید چاره کار اینجاست

  6. رازهای موفقیت در بازار کسب و کار

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات