آیا رژیم های غذایی سخت در کوتاه مدت برای لاغری مفید هستند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا رژیم های غذایی سخت در کوتاه مدت برای لاغری مفید هستند

image آیا رژیم های غذایی سخت در کوتاه مدت برای لاغری مفید هستند

شاید مهم‌ترین مسئله در این پژوهش این باشد که افراد با نوسان بالای وزن معمولا آن قدر که باید وزن کم نمی‌کنند. در مقابل کسانی که رژیم‌های کندتر و پیوسته‌تری دارند موفق‌تر هستند.

بیشتر مردم می‌دانند رژیم‌های سخت و کوتاه‌مدت (مثل رژیم‌های یک ماهه و چهل روزه) فایده‌ای ندارند و فقط باعث می‌شوند وزن شما مرتب کم و زیاد شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، اما مشکل این نوع رژیم‌ها فقط این نیست که ما را به‌صورت دائمی لاغر نمی‌کنند. این رژیم‌ها که به رژیم‌های یو-یو مانند معروفند؛ سلامت افرادی که مشکلات قلبی-عروقی دارند را تهدید می‌کند. در پژوهشی که در ژورنالNew England منتشر شده، پژوهشگران داده‌هایی از ۱۰هزار نفر با مشکلات قلبی را بررسی کردند. همه شرکت‌کنندگان بین ۳۵ تا ۷۵ ساله بودند و برای کاهش کلسترول دارو مصرف می‌کردند. افراد با رژیم یو-یو ۱۱۷ درصد بیشتر حمله قلبی و ۱۳۶ درصد بیشتر سکته مغزی کردند.

پژوهشگران ۴سال این افراد را تحت نظر گرفتند. کسانی که مرتبا وزن کم و زیاد می‌کردند، مشکلات کلی سلامت داشتند. گروهی که تغییرات وزنی زیادی داشتند ۱۲۴ درصد مرگ‌ومیر بیشتری داشتند و کسانی که وزن نسبتا ثابتی داشتند وضعیت مثبت‌تری را نشان دادند. افراد با رژیم یوـ یو ۱۱۷ درصد بیشتر حمله قلبی و ۱۳۶ درصد بیشتر سکته مغزی کردند.

تکفارس آی آر

باید به این نکته تاکید کنیم که چرخه کم و زیاد شدن وزن واقعا پیامدهای بدی دارد. نتایج مطالعه دیگری هم نشان داد که بیشتر از یک‌سوم افراد چاق‌اند و نیمی از این افراد همیشه در تلاشند وزن کم کنند. از آن‌جایی‌که چاقی خود افراد را در معرض خطر حملات قلبی قرار می‌دهد، بنابراین عجیب نیست که افراد با مشکلات قلبی اضافه‌وزن داشته باشند. افراد با نوسان بالای وزن معمولا آن قدر که باید وزن کم نمی‌کنند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

شربت زرشک درمانی برای داشتن کبد سالم
  1. چرا شکم ناگهانی دچار صدای ناهنجار قار و قور می شود و درمان
  2. ضررهای خوردن ترشی با غذا چیست
  3. مصرف روزانه چای ترش برای سلامتی چه فایده ای دارد
  4. آیا راهی برای جلوگیری از حمله قلبی وجود دارد چطور
  5. معرفی نوشیدنی و خوراکی های سم زدا برای بدنسازان
  6. آیا می توان هنگام ورزش از لوازم آرایشی صورت استفاده کرد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات