آیا رنگ لباس بر روی روحیه فرد تاثیری دارد یا خیر

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا رنگ لباس بر روی روحیه فرد تاثیری دارد یا خیر

image آیا رنگ لباس بر روی روحیه فرد تاثیری دارد یا خیر

اولین قدم برای پیدا کردن رنگ های مناسب برای خودتان رفتن به سراغ دسته بندی رنگ های گرم و سرد، پرانرژی و آرام است.

بعد از پیدا کردن دسته ی رنگی مناسب باید آن ها را امتحان کنید. شاید توصیه های رنگ شناسی برای همه کاربرد نداشته باشد پس از آن ها فقط برای شروع مسیر امتحان و بررسی رنگ ها استفاده کنید.

رنگ های سبز و آبی، که معمولا به عنوان رنگ های سرد شناخته می شوند، می توانند باعث ایجاد احساس آرامش شوند. رنگ های قرمز، نارنجی و زرد که از رنگ های گرم هستند هم می توانند خلق وخو و روحیه ی شما را تقویت کنند. هر کدام از رنگ ها وقتی درد یک قالب و ترکیب رنگی خاص قرار می گیرند معنای متفاوتی ایجاد می کنند. رنگ های کمرنگ تر یا روشن تر می توانند در استایل شما حالت ملایم و لطیفی ایجاد کنند. هرچه رنگ ها پررنگ تر می شوند میزان انرژی ای که در شما و محیط ایجاد می کنند هم بیشتر می شود.

حالا به سراغ کمد لباستان بروید و ببینید با دیدن هر رنگ چه احساساتی در شما ایجاد می شود. رنگ های خنثی را با رنگ های متضاد خود ترکیب کنید و ببینید اعتماد به نفس شما را افزایش می دهند یا نه. همچنین لازم است که ترکیب رنگ های مختلف را در موقعیت ها و زمان های متفاوت امتحان کنید. مثلا ببینید وقتی لباس سبز به تن دارید و صبحانه می خورید احساس آرامش می کنید؟ آیا رنگ لباستان در زمان کار شما را خسته تر می کند؟ با کمک روش آزمون و خطا می توانید به راحتی پالت رنگی مخصوص به خودتان را پیدا کنید.

تکفارس آی آر

هر رنگ چه پیغامی دارد

درست است که کمی قبل تر توصیه کردیم که فقط براساس تعاریف روانشناسی رنگ ها پالت رنگی مخصوص به خودتان را ایجاد نکنید، اما بد نیست که با فضای کلی رنگ ها آشنا باشیم تا بتوانیم بهتر در موردشان تصمیم بگیریم.

▪ قرمز (خشم – عشق – اشتیاق – قدرت)

قرمز معمولا یک رنگ متناقض است و دوست دارد احساسات قوی را در هر دو طرف طیف احساسات نشان دهد. بعضی از فرهنگ ها از قرمز برای نشان دادن رفاه استفاده می کنند و بعضی دیگر برای اعلام خطر، یعنی این رنگ برای بیان بهترین و سخت ترین احساسات کاربرد دارد.

اگر می خواهید احساس شجاعت و جسارت کنید قرمز بپوشید. این رنگ شما را در جمع متمایز می کند و در اولین برخورد با افراد تاثیر قوی ای از خود به جا می گذارد. قرمز یک رنگ آتشین است پس اگر در حال جنگیدن برای رسیدن به یک هدف هستید لباس های قرمزتان را بپوشید.

www.takfars.ir

▪ نارنجی (اشتیاق – توجه – شادی – انرژی)

نارنجی رنگ پر جنب وجوشی است و معمولا برای جلب توجه استفاده می شود. این رنگ با انرژی و اشتیاق مرتبط است و در افرادی که عاشق فصل پاییز هستند تاثیر انرژی و انگیزه ی بیشتری ایجاد می کند. اگر می خواهید احساس برونگرایی کنید نارنجی بپوشید. این رنگ مثل قرمز با افراد ضعیف جور در نمی آید و به همین دلیل تیم های ورزشی معمولا این رنگ را برای لباس تمرینشان انتخاب می کنند.

▪ زرد (روشنایی – انرژی – گرما – توجه)

رنگ زرد در تابلوهای هشدار و علائمی که باید توجه افراد را به خود جلب کند استفاده می شود. این رنگ با خورشید مرتبط است. خورشید زندگی را روشن می کند، پوست را گرم می کند و به بدن ما ویتامین D می رساند. پس اگر می خواهید احساس شادی و سرزندگی کنید زرد بپوشید. وقتی لباسی به رنگ زرد بپوشید خیلی سخت می توانید احساس غم و ناراحتی کنید.

▪ سبز (شانس – حسادت – طبیعت – امنیت)

رنگ سبز می تواند احساس آرامش و امنیت ایجاد کند. همچنین از این رنگ معمولا برای انتقال احساس حسادت هم استفاده می شود. جالب است بدانید که این رنگ مدت های طولانی نماد باروری و شانس بوده است. وقتی امیدوار هستید و احساس می کنید زندگی دوباره به جریان افتاده سبز بپوشید. لباس های سبز را می توانید به راحتی در هر جمعی بپوشید، مخصوصا اگر این جمع برای شروع یک پروژه یا فصل جدیدی از زندگی باشد.

▪ آبی (غم – اندوه – ثبات – بهره وری – آرامش)

آبی رنگ آسمان و اقیانوس است، یعنی دو قسمت از جهان ما که همیشه سر جای خودشان ثابت هستند. به همین دلیل پوشیدن رنگ آبی به نشانه ی نشانه ی وفاداری و ثبات شناخته شده است و می تواند به ما و اطرافیانمان کمک کند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشیم.

اگر می خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید آبی بپوشید. این رنگ اضطراب را کاهش داده و روحیه ای عالی برای سخنرانی کردن در محل کار یا مدرسه ایجاد می کند. از این رنگ می توانید برای ایجاد آرامش در موقعیت های استرس زا هم کمک بگیرید.

▪ بنفش (ثروت – سلطنت – رمز و راز – تخیل)

تک فارس

تهیه ی رنگ بنفش و ارغوانی در قدیم بسیار سخت بوده و به همین دلیل با ثروت و اعتبار همراه بوده است. این رنگ در قدیم از یک نوع صدف دریایی کمیاب در سواحل لبنان امروزی گرفته می شده و به همین دلیل فقط ثروتمندان و پادشاهان می توانستند لباس ها و پارچه هایی به رنگ بنفش داشته باشند. امروزه این رنگ بیشتر با رمز و راز و اتفاقات خارق العاده همراه است. اگر می خواهید احساس منحصر به فرد بودن یا خاص بودن داشته باشید حتما بنفش بپوشید. این رنگ مثل قرمز می تواند شما را از دیگران متمایز کند. پس در تماس آنلاین بعدی تان بنفش بپوشید تا تاثیر عجیب این رنگ را ببینید.

▪ صورتی (عاشقانه – مهربانی – آرامش – پرورش دادن)

رنگ صورتی به عنوان یک رنگ زنانه شناخته می شود و معمولا با احساس نرمی و شفقت همراه است. اما در سال های گذشته تابوهای رنگی شکسته شده و آقایان هم از این رنگ در لباس هایشان استفاده می کنند. اگر به دنبال برقراری ارتباط با افراد هستید صورتی بپوشید. این رنگ احساس شادی و شادابی را منتقل می کند و برای قرارهای عاشقانه یا جشن های خانوادگی بسیار مناسب است.

▪ قهوه ای تیره (طبیعت – انزوا – امنیت – قدرت)

رنگ قهوه ای ریشه در طبیعت دارد و احساس امنیت را به ارمغان می آورد. این رنگ احساس زمین محکمی که زیر پایمان است را در ما زنده می کند اما اگر به مقدار زیاد از آن استفاده کنید این احساس جای خود را به افسردگی می دهد. اگر به دنبال سکون یا لحظاتی دور از سرعت زندگی مدرن هستید قهوه ای بپوشید. همچنین می توانید از قهوه ای به عنوان رنگ پایه برای ترکیب با رنگ های پررنگ تر استفاده کنید.

▪ مشکی (رمز و راز – جسارت – قدرت – ناراحتی)

به دلیل اینکه سیاه تمام نور طیف رنگی را جذب می کند به عنوان رنگ در نظر گرفته نمی شود، بلکه عدم وجود رنگ توصیف مناسب تری برای آن است. البته این خصوصیت مشکی را می توان نشانه ی قدرت و جسارت به حساب آورد و در نقطه ی مقابل، به دلیل فقدان رنگ ها آن را با اندوه و غم همنشین کرد.

اگر می خواهید به صورت غیرمستقیم قوی به نظر بیایید مشکی بپوشید. مشکی مثل قرمز قدرت را فریاد نمی زند اما می تواند به راحتی در دیگران احساس ترس و ضعف ایجاد کند. از این رنگ می توانید برای دکوراسیون محیط های کاری جدی یا دفتر افرادی که می خواهند صاحب قدرت شناخته شوند استفاده کرد.

▪ سفید (آرامش – پاکیزگی – بی گناهی – پوچی)

سفید از آن رنگ هایی است که معانی متناقضی را با خود به همراه دارد. در بیشتر فرهنگ های غربی معصومیت و خلوص نیت را بیان می کند اما در بعضی از سنت های شرقی نماد مرگ و عزاداری است. اما به صورت کلی اگر می خواهید احساس شادی و سرحالی داشته باشید سفید بپوشید. سفید حس تازگی را منتقل می کند پس رنگ مناسبی برای لباسی است که در اولین روز از یک مسیر جدید به تن می کنید. رنگ سفید شروع دوباره را نوید می دهد.

T A K F A R S

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطلبی خواندنی درباره انواع بیماری های روانی
  1. روانشناسی رنگ ها چیست و کاربرد آن در کسب و کار

  2. شناخت شخصیت افراد از روی رنگ چشم آنها

  3. چطور روحیه خوبی داشته باشم

  4. چطور خوشتیپ و خوش لباس باشید مخصوص مردها

  5. آیا واقعا سفر رفتن برای روحیه و اعصاب خوب است

  6. چه رنگ گل برای هدیه دادن به چه کسی مناسب است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات