آیا داشتن بچه طول عمر شما را زیاد خواهد کرد

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا داشتن بچه طول عمر شما را زیاد خواهد کرد

image آیا داشتن بچه طول عمر شما را زیاد خواهد کرد

یک تحقیق علمی نشان می دهد که طول عمر والدین صاحب فرزند بیشتر از والدین بدون فرزند خواهد بود.

یافته‌های مؤسسه کارولینسکا در استکهلم نشان می دهند، مردان و زنانی که به ۶۰ سالگی می رسند، اگر حداقل یک فرزند داشته باشند، طول عمر بیشتری خواهند داشت. اما اگر شما به دنبال راهی برای افزایش طول عمر خود هستید، یافته‌های جدید علمی میتوانند شما را در راه رسیدن به این هدف کمک کنند.

نتایج این پژوهش علمی بر خلاف این واقعیت است که برخی از مردم در مورد آزمون‌ها و سختی‌های بزرگ کردن فرزندان به شوخی می‌گویند که بچه‌ها، عمر آدم را کوتاه میکنند یا بچه‌ها، آدم را پیر میکنند.

یافته‌های موسسه کارولینسکا (Karolinska Institute) در استکهلم نشان می دهند، مردان و زنانی که به ۶۰ سالگی می رسند، اگر حداقل یک فرزند داشته باشند، طول عمر بیشتری خواهند داشت.

تکفارس آی آر

محققان برای رسیدن به این نتایج، داده‌های سرشماری بیش از ۱.۴ میلیون تن از مردان و زنان سوئدی متولد سال‌های ۱۹۱۱ تا ۱۹۲۵ را مورد بررسی قرار دادند.

این محققان دریافتند که پدران صاحب فرزند از ۶۰ سالگی به بعد، ۲۰.۲ سال و پدران بدون فرزند از ۶۰ سالگی به بعد، ۱۸.۴ سال به طور میانگین عمر می‌کنند و زنان صاحب فرزند به طور میانگین ۲۴.۶ سال پس از رسیدن به ۶۰ سالگی عمر می‌کنند و این یعنی ۱.۵ سال بیشتر از زنان بدون فرزند.

اما مثالی که این محققان بیان میکنند: خطر مرگ در یک سال آینده برای یک مرد ۸۰ ساله‌ی صاحب فرزند ۷.۴ درصد است، در حالی که این احتمال برای یک مرد بدون فرزند در همان سن برابر با ۸.۳ درصد است.

نکته جالب توجه دیگر اینکه، وقتی مردان مانند دو گروه مردان بدون فرزند و مردان صاحب فرزند، به دو دسته متأهل و غیر متأهل (مجرد) دسته بندی شدند، مطالعات نشان دادند که خطر مرگ در مردان غیر متأهل (مجرد) بیشتر خواهد بود: تفاوت در احتمال خطر مرگ بین این دو گروه، ۱.۲ درصد برای مردان غیر متأهل و ۰.۶ درصد برای مردان متأهل بود.

پژوهشگران این مطالعه علمی، اظهار کردند: در مقام یک تفسیر محتمل، مردان غیر متأهل (مجرد) در نبود شریک زندگی، ممکن است با شدت بیشتری متکی به فرزندان خود باشند. این مردان همچنین احتمالاً سواد پایین تری دارند، در صورتی که خلاف این موضوع در زنان صدق میکند.

www.takfars.ir

با وجود اینکه محققان در سایر مطالعات علمی قبلی، دریافته‌ بودند که والدین فرزندان دختر بیش از والدین فرزندان پسر عمر میکنند، در این تحقیق ج.ن.س.یت فرزندان تاثیر و تفاوت خاصی را نشان نمی‌داد.

این محققان پذیرفتند که هیچ نتیجه‌گیری محکم و قاطعی را نمی توان در مورد علت و اثر این موضوع بیان کرد اما با این حال، آنها معتقدند: یافته‌های ما نشان می دهد که وابستگی والدین با افزایش سن، بیشتر می‌شود و بر اساس همین تحقیق، افراد بدون فرزند در سال‌های آخر عمر خود با نقایص حمایتی روبه رو خواهد شد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بهبود بیماری ام اس با کنترل غذاهای روزانه
  1. ترفندهای سلامتی برای تحمل آسان تر سرماخوردگی
  2. قرص کوتیاپین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  3. فهرست خواندنی فایده های تمشک بر سلامتی
  4. سردردهای میگرنی همیشه مرا عذاب می دهند چاره چیست
  5. آیا شنیدن صداهای بلند در زمان زیاد برای سلامتی مضر است
  6. چرا گریه کردن برای سلامتی شما مفید است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات