آیا خوردن غذا و خوراکی سرد به سلامتی بدن آسیب می رساند

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا خوردن غذا و خوراکی سرد به سلامتی بدن آسیب می رساند

image آیا خوردن غذا و خوراکی سرد به سلامتی بدن آسیب می رساند

مصرف غذاهای خیلی سرد موجب بروز بیماری‌های دستگاه گوارش می‌شود.

بارها مشاهده شده است که افراد پس از نوشیدن آب خیلی سرد و یا نوشابه‌هایی که درجه حرارت آنها بسیار پایین بوده دچار دل درد و یا تیر کشیدن شده‌اند.

حرارت مواد مصرفی در معده به حد متعادل و مطلوب برای هضم و سپس جذب است به این ترتیب هرچه غذا از دمای مطلوب فاصله داشته باشد احتمال بیشتری برای ناراحتی و سنگینی دستگاه گوارش وجود خواهد داشت.

از آنجایی که یکی از وظایف مهم معده، تعدیل حرارت غذا و رساندن دمای آن به حد مطلوب است بنابراین مصرف غذاهای خیلی گرم بار سنگینی برای معده بوده و وظیفه معده را به منظور تعدیل حرارت غذا مشکل‌تر می‌کند و این امر چنانچه ادامه یابد موجب احساس سنگینی و ناراحتی در معده خواهد شد.

تکفارس آی آر

▪ برخی از افراد عادت دارند که مواد خیلی گرم و سرد را با یکدیگر و یا با فاصله کوتاه میل کنند،این امر به سلامت دندان‌ها که ابزار بسیار مهم برای عمل هضم و جذب است لطمه وارد می‌کند و موجب ترک خوردن مینای دندان می‌شود که نتیجه آن پوسیدگی و فساد دندانها است.

لطمه دیگری که این امر به بدن وارد میکند بروز اختلال و درد در معده است که سبب مانع کفایت هضم و جذب مواد غذایی در دستگاه گوارش می شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آموزش اصول صحیح و اساسی برای بارفیکس زدن
  1. آیا پیاده روی روزانه هرچند کوتاه برای سلامتی مفید است
  2. چطور خیلی سریع بعد از زایمان لاغر شوید
  3. نحوه شناخت روغن زیتون اصل از نوع تقلبی آن
  4. علت صدا در مفصل زانو چیست و درمان آن
  5. مدت زمان لازم برای رسیدن به بدن خوب در باشگاه
  6. چرا در فصل بهار و زمستان احتمال سرماخوردگی بیشتر است

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب