آیا با رژیم لاغری سایز پای فرد هم کوچک می شود

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا با رژیم لاغری سایز پای فرد هم کوچک می شود

برای درک اینکه چرا یک بدن کوچکتر ممکن است با پاهای کوچکتر مصادف شود، مفید است که عملکرد چربی را درک کنید.

به گفته کاترین زراتسکی، متخصص تغذیه مایوکلینیک، چربی همان انرژی ذخیره شده است که در سلول های کارآمد جای می گیرد تا در مواقعی که بدن شما به آن نیاز دارد مانند زمانی که ورزش میکنید سوزانده شود. هورمون ها و ژنتیک دیکته میکنند که سلول های چربی در هر فردی در کجای بدنش ذخیره شوند، از جمله پاها. اگرچه افراد مختلف در ابتدا مستعد به از دست دادن چربی در مناطق مختلف بدن هستند اما در نهایت حتی چربی ذخیره شده در پاهای شما برای تولید انرژی سوزانده خواهد شد.

ورم

تورم ساق ها، مچ پا و پاها، ورم نامیده می شود و اغلب با چاقی همراه است. ورم می تواند توسط یک چیز ساده مانند یک رژیم غذایی نامناسب یا مصرف بیش از حد نمک یا چیز پیچیده تری مانند عملکرد ضعیف قلب یا کلیه ها ایجاد شود. سیستم لنفاوی بخشی از سیستم گردش خون انسان به سختی می تواند مایعات را در بدن یک شخص چاق به حرکت بیندازد که به تجمع مایع در اندام های تحتانی منجر می شود. هنگامی که فردی وزن کم میکند، مایعات بدنی بهتر به گردش در می آیند و ورم کمتری در پاها وجود خواهد داشت که باعث می شود پاها به طور قابل ملاحظه ای لاغرتر شوند.

سلامت پا

تکفارس آی آر

وزن اضافی بدن می تواند برای پاها مضر باشد. استخوان ها و رباط ها در پاها میتوانند به علت عدم ورزش منظم و فشار وزن اضافی بدن کشیده شوند. این می تواند به درد پا یا پیشرفت یک حالت التهابی به نام فاسیئیت پلانتار منجر شود که در آن، بافت همبند کف پاها تحریک و دردناک می شود. از دست دادن وزن همراه با تمرینات منظم پا و حرکات کششی می تواند به خنثی کردن درد پای مرتبط با داشتن اضافه وزن، کمک نماید.

کفش ها

این مهم است که به درستی از پاهایتان در طول و بعد از کاهش وزن حمایت کنید. یک جفت کفش با کف سفت برای پشتیبانی مطلوب و رویه نرم برای به حداقل رساندن تحریک بخرید. همچنین آنها را در بعدازظهر یا پس از یک پیاده روی طولانی امتحان کنید. یعنی هنگامی که پاها کمی متورم تر خواهند بود. کفش های پاشنه بلند به طور کلی برای پاها مضر هستند. هنگامی که برای فعالیت هایی مانند پیاده روی یا رقص، کفش انتخاب میکنید، مطمئن شوید که آنها را فقط برای همان فعالیت ها می پوشید. چون کفش های تخصصی در صورتی که برای فعالیت های دیگر پوشیده شوند، میتوانند به پاها صدمه بزنند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

علل درمان و نحوه ایجاد بارداری خارج از رحم چیست
  1. معرفی خوراکی های خوشمزه برای سم زدایی بدن
  2. خوردن این خوراکی ها بدون ورزش شکم شما را کوچک خواهد کرد
  3. عوارض تکان دهنده استفاده از کیف های سنگین برای خانم ها
  4. تاثیر استفاده از طب سوزنی در تسکین کدام دردها بهتر است
  5. معرفی و نحوه پیشیگیری و درمان بیماریهای پاییزی
  6. پفک نمکی چرا برای بچه ها ضرر دارد

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات