آیا اگر همیشه رنگ مدفوع سیاه باشد نشانه بیماری است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا اگر همیشه رنگ مدفوع سیاه باشد نشانه بیماری است

مصرف قرص های آهن و گوشت قرمز نیز ممکن است باعث تیره شدن مدفوع شوند که البته در این صورت، جای نگرانی وجود ندارد. همچنین نباید از خاطر برد که سیاه شدن رنگ مدفوع در نتیجه مصرف قرص های آهن، فقط نشان دهنده مصرف آهن است، نه جذب آهن در بدن.

به همین دلیل، پیش از انجام آزمایش مدفوع، نباید قرص آهن یا گوشت قرمز مصرف کرد، زیرا احتمال مثبت نشان دادن تست خون مخفی را در مدفوع افزایش می‌دهد.

در صورتی که رنگ مدفوع، سیاه و تیره باشد باید به پزشک مراجعه کرد زیرا ممکن است نشانه وجود «ملنا» یا خون مخفی در مدفوع و علامت ابتلای فرد به بیماری گوارشی جدی باشد.

وجود خون در مدفوع، علامت مهمی است و حتما باید به پزشک مراجعه شود. بیماری هایی که در گذشته فقط در افراد مسن دیده می شد، امروزه در افراد جوان تر هم مشاهده می شود. «تومورهای کولون» یا همان تومورهای روده بزرگ از جمله این بیماری هاست.

تغییر رنگ مدفوع نسبت به سن هر فرد، معنای متفاوتی دارد. علت تیره یا روشن بودن رنگ مدفوع و اینکه آیا خون در مدفوع وجود دارد یا خیر، با توجه به سن فرد تحلیل و تشخیص داده می شود.

تکفارس آی آر

گاهی وجود خون در مدفوع به دلیل وجود پارگی و شکاف های کوچک و عفونت کرده در روده است در صورت بروز چنین مشکلی، فرد مبتلا در هر سنی اجابت مزاج همراه با درد را تجربه میکند که به آن شقاق گفته می شود. شقاق ممکن است عامل ایجاد یبوست باشد یا بالعکس، یبوست باعث تشدید شقاق شود.

از آنجا که شقاق، درد زیادی به فرد تحمیل میکند، فرد از اجابت مزاج خودداری کرده و همین مساله باعث خشکتر شدن مدفوع و منتهی به یبوست می‌شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چطور با عطرهای خاص از استرس خود کم کنیم
  1. صبح زود بیدار شدن خوب است یا شب ها دیر خوابیدن
  2. خوراکی هایی که نباید صبح زود قبل صبحانه مصرف کنیم
  3. آیا کودکان میتوانند آجیل بخورند و دقیقا از چه سنی
  4. چرا غذا خوردن روی زمین در حالت نشسته مفید است
  5. چرا مرتبا شکمم بزرگ تر می شود
  6. چرا نوشابه برای سلامتی خوب نیست با ذکر علل

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات