تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
روانشناسی

آیا او دروغ می گوید که دوستم دارد

image آیا او دروغ می گوید که دوستم دارد

ابراز علاقه به شرط خواستگاری نکردن

ابراز علاقه از جانب کسی که حاضر نیست برای خواستگاری اقدام کند، از آن دسته ابراز علاقه هایی است که نباید جدی گرفت. ممکن است مدت ها از جانب فرد خاصی پیام های عاشقانه یا انواع ابراز علاقه را دریافت کنید اما متوجه شوید که این شخص هرگز حاضر نیست برای خواستگاری یا رسمیت بخشیدن به رابطه پا پیش بگذارد. این شیوه رفتاری معمولا به این معناست که فرد مد نظر شما را برای یک عمر زندگی انتخاب نکرده و حاضر نیست زیر بار مسئولیت تأهل و ازدواج برود. او به احتمال زیاد شما را برای مدت محدودی و فقط برای برآورده کردن نیازهای خود انتخاب کرده است، در نتیجه سرمایه گذاری روانی در چنین رابطه ای معمولا به ضرر شماست چون دیر یا زود این رابطه تمام خواهد شد و شما احساس خواهید کرد عمر و عواطف شما در این رابطه به هدر رفته است که درست است.

ابراز علاقه در فضای مجازی

ممکن است افراد زیادی در فضای مجازی، سر صحبت را با شما باز و کم کم به شما ابراز علاقه کنند. ممکن است از جانب این افراد مدام تحسین دریافت کنید و حتی جملاتی مانند تو از همه آدم های اطرافم فهمیده تری یا تا حالا هیچ فردی به اندازه تو برایم جذاب نبوده و… را بشنوید. حقیقت این است که تجربه نشان داده ابراز علاقه های این چنینی از جانب کسانی که تا به حال شما را از نزدیک ندیده اند، معمولا سطحی و غیرجدی هستند و شما برای طرف مقابل، بیشتر حکم سرگرمی را دارید. جدا از این که فضای مجازی بستر بسیار مناسبی برای انواع سوء استفاده ها و فریبکاری هاست و در این بستر پرخطر، افراد ساده و زودباور بهترین طعمه هستند.

تکفارس آی آر

ابراز علاقه از سمت فردی که با دیگری در رابطه است

ابراز علاقه از جانب یک فرد متأهل، یا کسی که همزمان با فرد دیگری روابط رمانتیک دارد، یا کسی که به راحتی با هر کسی از جنس مخالف ارتباط برقرار می کند، نباید چندان جدی گرفته شود حتی اگر بسیار آتشین و صادقانه به نظر برسد. این فرد، پایبند به مسائل اخلاقی نیست و آدم ها را به راحتی بازیچه دست خود قرار می دهد، بی وفاست و از جریحه دار کردن احساسات دیگران، وجدان درد نمی گیرد. چنین افرادی معمولا زبان چرب و نرمی هم دارند و می توانند شما را با الفاظ عاشقانه بسیار تحت تاثیر قرار دهند اما در نهایت قلبی شکسته و روانی آزرده برای شما باقی خواهند گذاشت.

ابراز علاقه از جانب فردی که به تازگی شکست عشقی خورده

وقتی فردی بلافاصله بعد از شکست در رابطه قبلی، تمایل به برقراری ارتباط با شما نشان می دهد و به شما ابراز علاقه می کند، بهتر است احتیاط کنید و این ابراز علاقه را چندان به پای یک عشق جدی نگذارید. آدم ها معمولا بعد از پایان یک رابطه عاطفی به شدت دچار احساس غم، اضطراب، ناامیدی یا دل شکستگی می شوند و ممکن است تصمیم بگیرند برای کاهش این هیجانات منفی و التیام دردهایشان، سریع به یک انسان دیگر پناه ببرند و با فرد دیگری روابط نزدیک برقرار کنند اما تجربه نشان داده است که این عشق و علاقه های شتاب زده، دوام چندانی ندارند. در واقع شما برای طرف مقابل فقط حکم مسکن را دارید و ممکن است بعد از مدتی، هر دوی شما از وارد شدن به چنین رابطه ای احساس پشیمانی کنید. افراد معمولا بعد از قطع یک رابطه، به شش ماه فرصت برای ترمیم زخم های روحی و شناخت بهتر خود و پی بردن به این که دقیقا از یک رابطه زناشویی چه می خواهند، نیاز دارند.

ابراز علاقه از طرف کسی که هیچ شناختی از شما ندارد

www.takfars.ir

وقتی از جانب فردی دیگر، یک ابراز علاقه نامعقول و افراطی دریافت می کنید، در حالی که می دانید او هنوز هیچ شناختی از شما پیدا نکرده است، باید به این ابراز علاقه شک کنید. چنین افرادی ممکن است وابستگی زیادی به شما نشان دهند، شما را افرادی بی همتا، استثنایی و فوق العاده توصیف کنند، هدیه های آن چنانی برای شما بخرند و در ظاهر واقعا هم شما را دوست داشته باشند اما به احتمال زیاد از یک اختلال شخصیتی عمیق مانند اختلال شخصیت مرزی یا اختلال شخصیت وابسته رنج می برند و ارتباط بلند مدت با فردی که به این اختلال شخصیت مبتلاست، از سخت ترین کارهای ممکن در این دنیاست. پس لازم است از وارد شدن به روابطی که عقلانیت، منطق و تفاهم در آن ها نمود چندانی ندارند، اجتناب کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››