آیا انجام حجامت مخصوصا در فصل بهار برای سلامتی مفید است

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا انجام حجامت مخصوصا در فصل بهار برای سلامتی مفید است

image آیا انجام حجامت مخصوصا در فصل بهار برای سلامتی مفید است

پزشکان عمومی می‌توانند با گذراندن دوره‌های مربوطه و به شرط عارضه ندیدن بیمار، حجامت انجام دهند . در مجموع انجام حجامت مجوز خاصی ندارد، ولی نکته مهم این است که عموم مردم ما نیازی به حجامت ندارند و این کار باید حتما باید با نظر متخصص طب سنتی و در صورت لزوم انجام شود.

مهدی برهانی در خصوص آسیب‌های انجام حجامت در موارد غیرلزوم توضیح داد و گفت: توصیه‌های زیادی در خصوص مفید بودن حجامت در فصل بهار می‌شود اما بر خلاف تبلیغات سوئی که می شود، انجام حجامت برای عموم جامعه لزومی ندارد و حتی می‌تواند مضر باشد؛ چون همه معده‌ها سرد و طبیعت مردم به سمت سردی رفته است.

متخصصان طب سنتی نیز بر این عقیده هستند که حجامت برای احوال جامعه مضر است.

وی با اشاره به برخی ادعاها مبنی بر مفید بودن انجام حجامت در ماهی به نام حزیران تاکید کرد که حجامت درمان و پیشگیری از هیچ بیماری نیست.

مراکز حجامتی هم که فعال هستند در واقع کاسبی می‌کنند. مغازه‌های حجامت مثل فست فودها هستند که درست مثل آن به جامعه ضرر می‌زنند. در حال حاضر برای هیچ “مرکز” حجامتی در هیچ کجای کشور مجوز صادر نمی‌شود و در واقع می‌توان گفت که برای این گونه مراکز، مجوزی وجود ندارد.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

برای بهبود گردش خون در بدن چه کارهایی مفید است
  1. خوراکی های مضر و خطرناک برای بدنساز ها
  2. انگار همیشه گرسنه هستم و سیر نمیشوم چه کنم
  3. نهایتا چند لیوان آب در روز باید خورده شود
  4. راه های تضمینی برای از بین بردن سیاهی و گودی چشم
  5. قرص کتوتیفن عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  6. کارهایی که صبح بعد از بیدار شدن حتما باید انجام دهید

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید