آیا انجام حجامت مخصوصا در فصل بهار برای سلامتی مفید است

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا انجام حجامت مخصوصا در فصل بهار برای سلامتی مفید است

پزشکان عمومی می‌توانند با گذراندن دوره‌های مربوطه و به شرط عارضه ندیدن بیمار، حجامت انجام دهند . در مجموع انجام حجامت مجوز خاصی ندارد، ولی نکته مهم این است که عموم مردم ما نیازی به حجامت ندارند و این کار باید حتما باید با نظر متخصص طب سنتی و در صورت لزوم انجام شود.

مهدی برهانی در خصوص آسیب‌های انجام حجامت در موارد غیرلزوم توضیح داد و گفت: توصیه‌های زیادی در خصوص مفید بودن حجامت در فصل بهار می‌شود اما بر خلاف تبلیغات سوئی که می شود، انجام حجامت برای عموم جامعه لزومی ندارد و حتی می‌تواند مضر باشد؛ چون همه معده‌ها سرد و طبیعت مردم به سمت سردی رفته است.

متخصصان طب سنتی نیز بر این عقیده هستند که حجامت برای احوال جامعه مضر است.

وی با اشاره به برخی ادعاها مبنی بر مفید بودن انجام حجامت در ماهی به نام حزیران تاکید کرد که حجامت درمان و پیشگیری از هیچ بیماری نیست.

مراکز حجامتی هم که فعال هستند در واقع کاسبی می‌کنند. مغازه‌های حجامت مثل فست فودها هستند که درست مثل آن به جامعه ضرر می‌زنند. در حال حاضر برای هیچ “مرکز” حجامتی در هیچ کجای کشور مجوز صادر نمی‌شود و در واقع می‌توان گفت که برای این گونه مراکز، مجوزی وجود ندارد.

تکفارس آی آر

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا می توان با خوردن غذاهای خاص قدبلند شد
  1. ترفندهای سلامتی برای کاهش سطح انسولین در خون
  2. آشنایی کامل با اثرات مفید ورزش شنا بر روی بدن
  3. آیا خوردن سیب در افزایش حجم عضلات تاثیری دارد
  4. نوشیدن دوغ چه فایده و ضررهایی دارد
  5. ضررهای کفش پاشنه بلند برای پا
  6. چطوری کمتر عصبانی بشویم

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات