تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آرایشی

آیا استفاده از کرم ضد آفتاب برای خانم ها اجباری است

image آیا استفاده از کرم ضد آفتاب برای خانم ها اجباری است

در هر شرایط آب‌وهوایی، بهترین کار این است که صورت و گردن خود را با یک کرم ضد آفتاب بپوشانید. برای این کار سه راه ساده استفاده از کرم ضد آفتاب را معرفی می‌کنیم، تا به آرایش معمول روزانه خود اضافه کنید.

با مراقبت از پوست شروع کنید

اگر عادت به استفاده روزانه از محصولات مراقبت از پوست دارید، محصولات بسیاری وجود دارند که دارای ضد آفتاب هستند. اگر دوست ندارید هرروز از ضد آفتاب استفاده کنید، استفاده از سرم صورت یا کرم مرطوب‌کننده‌ای که دارای این خاصیت باشد، برای حفاظت پوست شما بسیار مفید است. می‌توانید با توجه به نوع و رنگ مایه پوست خود، از کرم‌هایی با محافظت در برابر آفتاب ۳۰ (SPF30) شروع کنید. (اما برای آب‌وهوای ایران بهتر است از مقاومت بیشتر (SPF50) استفاده شود). این مقدار تا ۹۷ درصد امواج فرابنفش را از پوست دفع می‌کند.

ولی اگر با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب به‌طور منظم مشکلی ندارید، یک کرم با غلظت کم و جذب سریع تهیه کنید. ضد آفتاب‌ها را می‌توانید به‌تنهایی روی هر نوع پوستی استفاده کنید. همچنین کرم‌های مرطوب‌کننده ضد چروک با روغن ضد آفتاب، گزینه مناسبی برای پوست‌های خشک هستند.

تکفارس آی آر

با لوازم‌آرایش استفاده کنید

استفاده از کرم پودر، مرطوب‌کننده رنگی و پودرهای تثبیت‌کننده آرایش، همراه با کرم‌های حاوی SPF، از پوست شما محافظت می‌کند. همچنین هرجایی که باشید، قابل‌حمل و تجدید هستند. درحالی‌که مرطوب‌کننده های رنگی (کرم پودر دار)، دوام بیشتری دارند و احتیاجی به تجدید ندارند. پودرهای تثبیت‌کننده نیز علاوه بر درخشش بیشتر پوست، باعث حفاظت بیشتر هم می‌شوند.

کرم پودرهای دارای SPF همراه با مرطوب‌کننده، براق، مات و یا بدون روغن، در انواع مختلف ارائه می‌شوند.

پوست بدن خود را پوشش دهید

علاوه بر پوست صورت که در تمام طول سال در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرد، دیگر قسمت‌های بدن نیز به حفاظت روزانه احتیاج دارند. انتخاب کرم‌های ضد آفتاب مناسب بدن، به بافت، عطر، و دوام محصول بستگی دارد. لازم نیست ضد آفتابی چنان معطر بخرید که بر عطر فوق‌العاده‌تان غالب شود، یا بسیار ضخیم و چرب باشد. بهترین کرم ضد آفتاب برای بدن می‌تواند دارای عطر و بوی ملایم نارگیل، آب‌رسانی و مرطوب‌کنندگی بالا و جذب سریع باشد، و یا ساخته‌شده از روغن‌های ارگانیک، با غلظت کم و ضد حساسیت باشد.

www.takfars.ir

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

مطالب محبوب بیشتر ››