تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آرایشی

آیا استفاده از وازلین برای پوست مضر است

image آیا استفاده از وازلین برای پوست مضر است

این ماده ژله ای، که در واقع ترکیبی از پارافین، مواد معدنی و میکروکریستال است، توسط رابرت آگوستین چیسبری در سال ۱۸۵۹ کشف شد و اکنون در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

وازلین، ماده ای است که با توجه به خواص بی شمارش برای مراقبت از پوست، در بین عموم مردم و به خصوص زنان محبوبیت زیادی یافته است.

ساخت لایه بردار خانگی با وازلین و شکر

اگر به دنبال راه های طبیعی برای برطرف کردن سلول های مرده پوست هستید، ترکیب شکر با وازلین گزینه مناسبی است. قبل از اینکه این ترکیب را به عنوان یک لایه بردار خانگی استفاده کنید، پوستتان را کاملاً تمیز کنید. همچنین، می توانید ترکیبی از وازلین و نمک دریا را برای پوست بدنتان در حین استحمام به کار ببرید تا پوستی سرزنده و تازه داشته باشید.

تکفارس آی آر

درمانگر فوق العاده برای زخم ها و خراش ها

زخم ها و خراش ها می توانند دروازه ای باشند برای ورود باکتری ها به بدن. با استفاده از وازلین، می توانید از ورود باکتری ها جلوگیری کنید و روند شفای زخم را تسریع ببخشید. به خاطر خواص رطوبت رسانی وازلین، این ماده همچنین می تواند به درمان خشکی و ترکیدگی لب ها کمک کند. همراه با شکر، این ترکیب را به عنوان ماساژدهنده برای لب ها استفاده کنید تا لب های نرم و زیبایی داشته باشید.

پاک کننده مقرون به صرفه برای آرایش

در جستجوی پاک کننده آرایش مناسب با قیمت مناسب؟ وازلین می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این روغن معدنی بسیار عالی برای تمیز کردن آرایش صورت و چشم ها است. برای پاک کردن آرایش، فقط باید یک پد به وازلین آغشته و آن را روی پوست بکشید، سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. توجه داشته باشید تا وازلین وارد چشم ها نشود.

نحوه عملکرد وازلین بر روی پوست

www.takfars.ir

وازلین، که محصولی با پایه پارافین مومی است، با پوشاندن منافذ پوست، خشکی را از بین می برد و از تعرق زیاد پوست جلوگیری می کند. استفاده مداوم از آن می تواند نرمی و صافی پوست را افزایش دهد. با این حال، استفاده روزانه از آن می تواند باعث ایجاد چربی بیش از حد در پوست شود. این ویژگی آن باعث می شود که افراد با پوست خشک بتوانند بدون نگرانی از وازلین استفاده کنند، در حالی که برای افراد با پوست چرب، استفاده مداوم توصیه نمی شود. وازلین حتی برای پوست های حساس نیز بدون ایجاد اثرات منفی قابل استفاده است.

وازلین و پیشگیری از چین و چروک ها

وازلین، با حفظ رطوبت پوست، می تواند به کاهش دیده شدن چین و چروک های صورت کمک کند. اگرچه برخی اشتباهاً فکر می کنند که وازلین می تواند چین و چروک ها را درمان کند، اما در واقع وازلین فقط می تواند به کاهش سرعت روند پیری پوست کمک کند. برای حفظ رطوبت پوست و پیشگیری از چین و چروک، ابتدا پوست خود را با آب سرد و شوینده مناسب بشویید، سپس با یک حوله نرم خشک کنید و سپس مقداری وازلین را بر روی پوست ماساژ دهید.

استفاده از وازلین در درمان آثار آفتاب سوختگی

وازلین می تواند یک راه حل مناسبی برای کاهش آثار آفتاب سوختگی خفیف باشد. با این حال، بر اساس تحقیقات انجام شده، بهتر است برای درمان سوختگی و زخم ها از وازلین استریل شده استفاده کنید. در غیر اینصورت، ممکن است ورود باکتری ها و پاتوژن های دیگر به بدن را تسهیل کند و عفونت ایجاد کند. استفاده از وازلین بر روی سوختگی های شدید و تازه ممکن است شرایط را بدتر کند، بنابراین از استفاده از آن خودداری کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››