آیا کار شما هم پشت میز نشستن است برای سلامتی خود باید چه کنید

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آیا کار شما هم پشت میز نشستن است برای سلامتی خود باید چه کنید

image آیا کار شما هم پشت میز نشستن است برای سلامتی خود باید چه کنید

به توصیه هایی که متخصصان برای نحوه صحیح نشستن پشت میز کار آورده اند دقت کنید تا کوچکترین مشکلی درسلامت جسم تان نداشته باشید

پا درد

پاها را روی هم نیندازید زیرا گردش خون را بدتر میکند، رگ ها را می فشارد و در نهایت پاها در اثر بی حسی احساس خوبی نخواهند داشت.

اولین کاری که باید بکنید این است که جای صندلی را ثابت کنید. پاها نباید آویزان باشند و لبه های نشیمنگاه صندلی نباید به زیر زانوها فشار وارد کند. پاها را روی زمین یا روی زیرپایی طوری قرار دهید که زاویه پا کمی بیشتر از ۹۰ درجه باشد.

تکفارس آی آر

کمر درد

طول نشیمنگاه صندلی باید متناسب با طول مفصل ران ها باشد. اگر روی صندلی خیلی بزرگ نشسته اید یک عدد بالش زیر خودتان قرار دهید زیرا در غیر اینصورت به پایین سر میخورید و این باعث ایجاد کمردرد می شود.

پشتی صندلی باید راحت باشد و تورفتگی های طبیعی داشته باشد به صورتی که پشت تان حالت علامت سوال بگیرد.

اگر احساس راحتی ندارید در تغییر موقعیت بدن عجله نکنید. اجازه دهید ماهیچه ها به حالت صحیح نشستن عادت کنند. حالت درست نشستن پشت میز به شما آرامش می دهد اما خیلی سریع انجام نمی شود.

خستگی دست ها

www.takfars.ir

هنگام کار کردن با کامپیوتر دست ها مدام در تنش هستند. اشتباه نشستن پشت میز باعث ایجاد مشکلاتی چون بی حسی دست ها د راول صبح می شود.

وضعیت شانه ها و جلوی بازو زمانی صحیح است که صفحه کلید و ماوس همسطح با آرنج باشند. مچ دست باید صاف باشد و آرنج در زاویه ۹۰ درجه روی میز قرار بگیرد.

گردن درد

برای جلوگیری از سردرد و گردن درد باید مانیتور را در جای درستی قرار دهید. اگر مانیتور خیلی پایین باشد مجبورید بیشتر به پشتی صندلی تکیه دهید و یا صندلی را پایین ببرید. این وضعیت بار دیسک های بین مهره ای را افزایش می دهد و منجر به فتق می شود.

روی صندلی بنشینید، چشم ها را ببندید و آرام باشید وقتی چشم ها را باز میکنید مرکز صفحه مانیتور باید درست مقابل چشم های تان باشد. اگر لازم بود یک عدد مقوا زیر مانیتور قرار دهید تا درست مقابل چشم های تان قرار بگیرد.

خستگی چشم و چشم درد

وقتی روزانه ساعت ها پشت کامپیوتر می نشینید ممکن است دچار مشکلاتی چون سندروم بینایی کامپیوتر، تاری دید، خشکی و قرمزی چشم ها و در نهایت سر درد و سوزش چشم ها شوید.

جای کامپیوتر را درست کنید. کامپیوتر باید طوری روی میز قرار بگیرد که مرکز آن درست مقابل چشم های تان باشد و به اندازه ۵۰ سانتیمتر با چشم ها فاصله داشته باشد.

نور صفحه را کم کنید. اگر کامپیوتر کنار پنجره قرار دارد یا جای خود را عوض کنید یا پرده ها را بکشید. روشنایی، کنتراست و فونت را تنظیم کنید.

از عینک های مخصوص کامپیوتر استفاده کنید تا چشم ها هم کمتر خسته شوند و هم ضعیف نشوند.

تک فارس

تمرین چشم ها را فراموش نکنید. هر یک ساعت به مدت ۲۰ ثانیه به بیرون پنجره نگاه کنید یا اتاق را با چشم ها اسکن کنید. البته می توانید ورزش مخصوص چشم هم انجام دهید.

کوفتگی

سبک زندگی بی تحرک و خوردن غذاهای چرب باعث تجمع چربی در دیوارهای داخلی رگ ها می شود. بنابراین رگ ها تنگ می شود و دریچه ها به خوبی نمیتوانند عملکرد درستی داشته باشند.

بنابراین احساسات ناخوشایندی چون درد و خستگی در پاها، ورم پا و فشارخون بالا در شما ظاهر می شود. این نشانه ها معمولا غروب ها خودشان را بروز می دهند.

هر روز ورزش کنید. به عنوان مثال ورزش های ژیمناستیک ساده انجام دهید که وقتتان را ۱۵ دقیقه بیشتر نمی گیرد. به جای رانندگی پیاده روی کنید یا با وسایل نقلیه به محل کار بروید. و مهم تر از همه سالم غذا بخورید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

خوراکی های که اصلا نباید به کودک زیر یک سال داد
  1. چرا زیاد خوابیدن برای سلامتی ضرر دارد
  2. آیا مصرف بیش از حد آهن برای سلامتی مضر است و چرا
  3. معرفی خوراکی های مفید و ضروری برای سلامتی
  4. راحت ترین کار برای سریع لاغر شدن چیست
  5. چطور سر کار سرحال و پرانرژی باشید
  6. خواص نوشیدن آب نارگیل برای سلامتی و ورزشکاران

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب