آن چه که باعث می شود مفاصل بدن دچار مشکل جدی شوند

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آن چه که باعث می شود مفاصل بدن دچار مشکل جدی شوند

▪آرتریت عفونی

زخم در محل مفاصل و آلودگی آن با باکتری استافیلوکوکوس اورئوس و یا استرپتوکوکوس سبب ایجاد درد و تورم شدید در آن ناحیه شده و متعاقب آن تب و لرز ایجاد می شود.

شایع ترین مفصلی که آلوده می شود زانوها است اما آرنج و مچ نیز ممکن است آلوده شوند. در این حالت ممکن است نیاز به تزریق وریدی آنتی بیوتیک باشد و یا پزشک مایعی را به مفاصل تزریق کند. در صورت عدم درمان، عفونت سراسر بدن را فرا گرفته و منجر به مرگ می شود.

▪نقرس

مصرف زیاد پروتئین با افزایش تولید اسیداوریک ممکن است به مفاصل آسیب بزند و سبب ایجاد واکنش ها ی التهابی شود. علائم شامل تورم، قرمزی، گرما و درد انگشت شصت است. البته اضافه وزن و چاقی، مصرف زیاد الکل، نوشیدنی های شیرین، کم آبی بدن و مصرف داروهای بتابلاکر که در درمان فشارخون به کار می روند نیز سبب تشدید نقرس می شوند.

تکفارس آی آر

▪ بیماری لایم

این بیماری التهابی عفونی به وسیله نیش کنه منتقل می شود. باکتری آن، مفاصل خصوصاً زانوها را درگیر میکند. همچنین قلب و سیستم عصبی را دچار اختلال میکند. مهمترین علائم بیماری تب، سردرد، خستگی، افسردگی و خارش پوستی هستند. اگر در مناطق اندمیک این بیماری زندگی نمیکنید تشخیص آن بسیار مشکل است.

▪لوپوس

افراد مبتلا به لوپوس، سیستم ایمنی بیش فعالی دارند. این بیماری اتوایمیون در صورت عدم درمان، مفاصل را نابود میکند. پوست، خون و کلیه نیز در این بیماری تحت تأثیر قرار می گیرند. مفاصل دردناک و متورم و عارضه پوستی پروانه ای شکل از علائم آن هستند. ریزش مو، اختلال تنفسی، اختلال حافظه، زخم دهان و خشکی چشم و دهان نیز از دیگر علائم هستند.

▪سوزاک

www.takfars.ir

این بیماری منتقله جنسی نه تنها ناحیه تناسلی را مبتلا میکند بلکه مفاصل را نیز تخریب کرده و آرتریت گنوکوکی ایجاد میکند. خانم ها بیشتر از آقایان به این بیماری مبتلا می شوند.

▪آرتریت روماتوئید

این بیماری، یک اختلال سیستم ایمنی است. ۷۵% بیماران خانم ها هستند. تورم و درد مفاصل، صبح ها بیشتر است و خستگی، تب و کاهش وزن نیز می تواند از علائم آن باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

راهکارهایی برای قطع سریع خونریزی از بینی
  1. کلم سفید چینی چه خاصیتی دارد
  2. مقاله علمی درباره خواص و ضررهای گوجه فرنگی
  3. راه های عملی برای اینکه در تمام عمر خود سرما نخورید
  4. چه بخوریم تا پوستی بدون چروک و صاف داشته باشیم
  5. چه کنید تا همیشه دندان های سالم داشته باشید
  6. فهرست کامل و اطلاعات علمی درباره غلات لاغر کننده

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات