آنچه که باید درباره دروازه بان معروف علیرضا بیرانوند بدانید

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آنچه که باید درباره دروازه بان معروف علیرضا بیرانوند بدانید

image آنچه که باید درباره دروازه بان معروف علیرضا بیرانوند بدانید

سایت The sun بعد از عملکرد خوب علیرضا بیرانوند در بازی ایران و پرتغال و مهار کردن پنالتی کریستیانو رونالدو توسط او به شرح زندگی سخت این فوتبالیست ایرانی پرداخت. در بخشی از این گزارش آمده:دروازه بان ایران که توانست پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کند گذشته پر فراز و نشیبی داشته است. او زمانی بی خانمان بوده و پیش از فوتبال حرفه ای شدن در کارواش کار کرده است. مهار توپ رونالدو توسط بیرانوند باعث شد که تیم ملی فوتبال ایران برای مساوی کردن مقابل پرتغال انگیزه پیدا کند.

با این حال شرح زندگی شخصی این فوتبالیست بیش از این ها تأثیرگذار است. علیرضا در سن ۱۲ سالگی شروع به تمرین فوتبال در یک تیم محلی کرد. او ابتدا در پست مهاجم فعالیت داشت اما یک بار به دلیل آسیب دیدگی در دروازه ایستاد و متوجه استعدادش در دروازه بانی شد. پدر او فوتبال را دوست نداشت و تصور می کرد که پسرش باید به دنبال کارهای ساده به جای فوتبال بازی کردن باشد تا بتواند به امرار معاش خانواده کمک کند.

او در مصاحبه خود با گاردین می گوید:پدرم اصلاً فوتبال دوست نداشت و از من می خواست که کار کنم. او حتی لباس های ورزشی و دستکش هایم را پاره کرد و من چندین بار با دستان برهنه دروازه بانی کردم. علیرضا در تهران با حسین فیض، مربی فوتبال آشنا می شود که به او فرصتی برای بازی در یک تیم را می دهد. علیرضا حتی پول برای پرداخت به باشگاه و جای خواب نداشته است. به این ترتیب در محوطه میدان آزادی می خوابد. او در این باره می گوید:من در کنار باشگاه می خوابیدم صبح که بیدار می شدم می دیدم که مردم برایم سکه انداخته اند، آنها فکر می کردند من گدا هستم.

من بعد از مدت ها توانستم یک صبحانه خوب بخورم. حسین فیض که از شرایط علیرضا آگاه می شود از او پول دریافت نمی کند و از کاپیتان تیم می خواهد که از علیرضا حمایت کند. به او یک کار در تولیدی لباس و جایی برای خواب داده می شود. علیرضا مدتی نیز در کارواش کار کرده است. او یک روز متوجه می شود که علی دایی به کارواش آمده است اما خجالت می کشد که با او از آرزوهایش صحبت کند.

تکفارس آی آر

image آنچه که باید درباره دروازه بان معروف علیرضا بیرانوند بدانید

در سال ۲۰۱۵ بیرانوند برای بازی های انتخابی جام جهانی بازی می کند و در سال ۲۰۱۸ با تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می رود. او در مقدماتی جام جهانی ۱۲ کلین شیت داشته است. با پشت سر گذاشتن همه این اتفاقات بیرانوند دیگر می تواند به تمام خواسته های خود در زندگی دست یابد.

دیدن یک اتاق در خواب چه تعبیری دارد
  1. گالری تصاویر هنرمندان معروف در مراسم گلدن گلاب

  2. عکس های جالب تغییرات لوگو برندهای معروف دنیا

  3. زندگینامه و تصاویر دیدنی از فوتبالیست معروف شایان مصلح

  4. عکس های جدید ارسلان قاسمی بازیگر معروف

  5. بیشترین سرچ در گوگل مربوط به کدام آدم معروف است

  6. زندگینامه خواندنی باد اسپنسر پاگنده معروف

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات