آموزش کامل و دقیق نحوه حل مکعب جادویی روبیک برای باهوش ها

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش کامل و دقیق نحوه حل مکعب جادویی روبیک برای باهوش ها

image آموزش کامل و دقیق نحوه حل مکعب جادویی روبیک برای باهوش ها

ضلع این مکعب، در هر شش طرف تقریبا ۵٫۷ سانتیمتر بوده و طراحی آن از دیرباز تاکنون، دست نخورده باقی مانده است. برای آنچه بتوانید آن را حل کنید، باید بتوانید رازهایی که در حرکات پنهان شده را کشف کنید:

حرف R: سمت راست مکعب

حرف L: سمت چپ مکعب

حرف B: پشت مکعب

تکفارس آی آر

حرف F: جلوی مکعب

حرف U: بخش بالای مکعب

حرف D: بخش پایین مکعب

هر کجا حرف کوچک «i» دیدید، به معنای آن است که باید مکعب را خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. هر جایی که بعد از حروف، عدد «۲» را مشاهده کردید، باید چرخش ۱۸۰ درجه ای انجام گیرد.

بعد از آنچه ردیف ها را به صورت تصادفی چرخاندید، مربع دوباره به حالت اولیه و درست باز خواهد گشت. با اینکه فرایند ذکر شده ساده به نظر می رسد، اما حل نمودن مکعب روبیک برای برخی ها به کابوس تبدیل شده است.

www.takfars.ir

از سال ۱۹۸۰ میلادی، افراد مختلف توانسته اند رکوردهای مختلفی را در این زمینه به ثبت برسانند. فلیکس زمدگس در سال ۲۰۱۱ موفق شد در ۵٫۶۶ ثانیه، معما را حل کند. بازی کردن با چشمان بسته و یا استفاده از پا برای حل مکعب، از دیگر کارهایی است که در این زمینه انجام می گیرد. سوال اینجاست که راه حل ساده این معما دقیقا چیست؟

راه های بسیار زیادی برای حل مکعب روبیک استفاده می شود، اما روشی ساده وجود دارد که شرکت کنندگان اول آن را یاد می گیرند. هنگامی که مکعب پیش روی شماست، تا زمانی که یک رنگ در حالت به علاوه و یا صلیب ظاهر شود، چرخش هایی به صورت یک چهارم حالت کامل انجام دهید.

در نظر داشته باشید که مربع مرکزی در جای خود ثابت است. اگر قسمتی که حل معما را از آن شروع نموده اید، یک مربع مرکزی سفید دارد، به گونه ای پیش بروید که مربع های سفید با یکدیگر علامت صلیب درست کنند.

از این جا به بعد، مسئله اندکی پیچیده می شود. بعد از تشکیل علامت به علاوه سفید، باید به سراغ قطعات سفید در گوشه ها بروید. برای این کار، حرکتی متضاد لازم است. شما باید قطعه سفیدی که در گوشه بالا قرار دارد را در ردیف پایین قرار دهید.

سپس در همان ردیف این حرکات را انجام دهید: سمت راست خلاف عقربه های ساعت، به سمت پایین خلاف عقربه های ساعت و به سمت پایین. تا زمانی که قطعات گوشه بالا در سر جای خود قرار بگیرند، به همین شکل پیش بروید تا یک سمت مکعب روبیک شما حل شود.

مکعب را بر روی سمت حل شده اش بگذارید. اکنون باید قطعاتی که در لبه (ردیف کناری) قرار دارند را در لایه میانی قرار دهید. با این کار، همان رنگی که در کناره ها قرار دارد، پیش روی شما ظاهر خواهد شد. این فرایند، به دو راه کار کوتاه احتیاج دارد.

در قدم نخست، این کارها را انجام دهید: چرخاندن به سمت بالا، چرخاندن به سمت راست، چرخاندن خلاف عقربه های ساعت به سمت بالا، چرخاندن خلاف عقربه های ساعت به سمت راست، چرخاندن خلاف عقربه های ساعت به سمت بالا، چرخاندن خلاف عقربه های ساعت به سمت جلو، حرکت به سمت بالا و حرکت به سمت جلو. این کار باعث می شود که در وسط مکعب، خط عمودی هم رنگ شکل بگیرد.

قدم دوم: حرکت به سمت بالا خلاف عقربه های ساعت، چرخاندن به سمت چپ خلاف عقربه های ساعت، چرخاندن به سمت بالا، چرخاندن به سمت چپ، چرخاندن به سمت بالا، حرکت به سمت جلو، حرکت به سمت بالا خلاف عقربه های ساعت و حرکت به سمت جلو خلاف عقربه های ساعت. این کار تمام قطعات لبه را به جای مناسب منتقل میکند.

با این کارها، ردیف زیرین و ردیف دوم مکعب روبیک، حل خواهند شد. برای درست نمودن ردیف آخر، باید علامت به علاوه زرد رنگ شکل بگیرد. برای دست یابی به این هدف، باید چرخش های دنباله دار انجام شود. در نظر داشته باشید که شاید نیاز باشد مرحله آخر را چندین بار انجام دهید تا به راه حل نهایی برسید:

چرخش به سمت راست، حرکت به سمت بالا، چرخش خلاف عقربه های ساعت به سمت راست، چرخش به سمت بالا، به سمت راست، دو بار دیگر به سمت بالا و یک بار خلاف عقربه ها به سمت راست.

تک فارس

از این مرحله، تنها کاری که باید انجام دهید، قرار دادن لبه های زرد در جای مناسب است. اگر یکی از لبه ها تماما زرد رنگ شده باشد، مکعب را به گونه ای حرکت دهید که لبه حل شده در پشت قرار بگیرد. اگر نتوانسته بودید یکی از لبه ها را حل کنید، باید به شیوه آزمون و خطا پیش بروید تا جهت مناسب یافت شود.

این دستورالعمل ها را دنبال کنید: بالا، راست، بالا خلاف عقربه های ساعت، چپ خلاف عقربه های ساعت، بالا، راست خلاف عقربه های ساعت، بالا خلاف عقربه های ساعت و چپ.

دو تا چهار بار این موارد را تکرار کنید تا تمام گوشه ها حل شوند. این توضیحات ممکن است در نگاه اول کمی گیج کننده باشند، اما عمل کردن به آن ها می تواند شما را در حل مکعب روبیک یاری کند.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

چرا من روی هیچ کاری تمرکز ندارم
  1. خیلی خستم از زندگی چکار کنم
  2. چرا زن و شوهر ها به یکدیگر خیانت میکنند
  3. چرا یک فرد منفی باف و بدبین می شود و راه درمان
  4. چطور از فرد مورد علاقه خود خواستگاری کنیم
  5. چطور در کسب و کار شخصی خودم موفق باشم
  6. درباره بیماری جدید موبایل هراسی چه میدانید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات