آموزش کامل نحوه درس خواندن در دانشگاه های کره جنوبی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش کامل نحوه درس خواندن در دانشگاه های کره جنوبی

image آموزش کامل نحوه درس خواندن در دانشگاه های کره جنوبی

کره جنوبی با نام رسمی جمهوری کره (به کره‌ای: 대한민국) بخش جنوبی شبه‌جزیره کره است که تقریبا ۱،۱۰۰ کیلومتر طول دارد. این شبه‌جزیره کوهستانی از غرب در کنار دریای زرد و از شرق در مجاورت دریای ژاپن (دریای شرق) قرار دارد. در جنوب این شبه‌جزیره، تنگه کره و دریای جنوب چین واقع شده‌اند. سئول پایتخت کره جنوبی است.

کره جنوبی از جمله چهار کشور برتر اقتصادی در آسیا است و بیشتر این رشد اقتصادی را مدیون دانشگاه‌های برتر و کیفیت بالای آن‌ها است؛ زیرا دولت این کشور توانسته است با اعطای بورسیه‌‌های تحصیلی و تغییر زبان تدریس در دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی، آمار دانشجویان بین‌المللی در این کشور را به بالای ۹۰،۰۰۰ نفر برساند.

علاوه بر این‌ها، انواع کمک هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی در کره جنوبی از جانب دانشگاه‌ها به دانشجویان اعطا می‌شود و همین امر باعث تشویق بیشتر دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در خارج برای انتخاب دانشگاه‌های کره جنوبی می‌شود.

چگونگی نظام آموزشی و مدت هر مقطع تحصیلی

تکفارس آی آر

▪ تحصیلات‌ پیش‌ دانشگاهی

تحصیلات‌ ابتدایی از ۶ سالگی آغاز می‌شود و ۶ سال‌ ادامه‌ دارد. در این‌ دوره‌ دانش‌آموزان‌ دروس‌ پایه‌ را فرا گرفته سپس‌ دوره‌ دبیرستان‌ را شروع‌ می‌کنند که‌ خود به‌ دو دوره‌ سه‌ ساله‌ تقسیم‌ می‌شود. دوره‌ اول‌ دبیرستان‌ (Middle School) سه‌ سال‌ است‌ که‌ دانش‌آموزان‌ علاوه‌ بر دبیرستان‌های عمومی، می‌توانند در دبیرستان‌های فنی و حرفه‌ای نیز ادامه‌ تحصیل‌ دهند.

دوره‌ دوم‌ دبیرستان‌ (High School) نیز سه‌ سال‌ است‌ که‌ مشابه‌ دوره‌ اول‌ است. در مجموع‌، تحصیلات‌ پیش‌ از دانشگاه‌ در کره‌ جنوبی ۱۲ سال‌ است‌ که‌ دانش‌آموزان‌ در پایان‌ آن‌ موفق‌ به‌ گرفتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ می‌شوند.

▪ ‌تحصیلات‌ دانشگاهی

‌‌برای ورود به‌ دانشگاه‌های کره‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ و گذراندن‌ موفقیت‌آمیز امتحانات‌ ورودی دانشگاه‌ها الزامی است. امتحانات‌ ورودی دانشگاه‌ها سراسری نیست‌ و متقاضیان‌ می‌توانند در امتحان‌ ورودی دانشگاه‌های گوناگون‌ شرکت‌ کنند.

www.takfars.ir

مراکز آموزش‌ عالی در این‌ کشور به‌ دو دسته‌ دولتی و خصوصی تقسیم‌ شده‌ و کلیه‌ دانشگاه‌ها تحت‌ پوشش‌ وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ هستند. این‌ وزارتخانه‌ کلیه‌ مقررات‌ آموزشی شامل‌ پذیرش‌ دانشجو، رشته‌ها و درس‌های مربوط‌ و قوانین‌ اعطای مدرک را زیر نظر دارد.

‌دوره‌های تحصیلی

▪ دوره‌های دو یا سه ساله تحصیلی برای مدارک Diploma در صورت داشتن دیپلم دبیرستان یا پیش دانشگاهی، در کالج‌ها گذرانده می‌شود.

▪ Bachelor: شامل‌ چهار سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت، بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ یا پیش دانشگاهی است. این‌ دوره‌ شامل‌ ۱۳۰ تا ۱۴۰ واحد (Credits) است. برای‌ رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی مدت‌ تحصیل‌ به‌ شش‌ سال‌ افزایش‌ می‌یابد.

▪ Master: شامل‌ دو تا سه‌ سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ است. شرط‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک Bachelor است. این‌ دوره‌ حداقل‌ شامل‌ ۲۴ واحد و پایان‌‌نامه‌ پژوهشی است.

▪ Ph.D: شامل‌ سه‌ سال‌ تحصیل‌ تمام‌ وقت‌ است. شرط‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک Master است. این‌ دوره‌ شامل‌ ۳۶ واحد است‌ و در صورت‌ نداشتن‌ مدرک Master دانشجو با داشتن‌ مدرک Bachelor در دوره‌ دکترا باید ۶۰ واحد را پشت‌ سر گذارد. در این‌ دوره‌ پس‌ از گذراندن‌ موفقیت‌آمیز امتحان‌ جامع، به‌ دانشجو اجازه‌ نوشتن‌ پایان‌‌نامه‌ پژوهشی داده‌ می‌شود. مدرک دکترا به‌ شرط‌ دفاع‌ موفقیت‌آمیز از پایان‌‌نامه‌ اعطا می‌شود.

▪ نحوه‌ ارزشیابی مدارک تحصیلی

مدارک Diploma با دو یا سه سال‌ تحصیل، در صورت‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان یا پیش دانشگاهی ، کاردانی ارزشیابی می‌شود.

مدارک Bachelor از کلیه‌ دانشگاه‌های گروه‌ یک و دو در صورت‌ داشتن‌ دیپلم‌ دبیرستان یا پیش دانشگاهی، کارشناسی ارزشیابی می‌شود.

مدارک Master از دانشگاه‌های گروه‌ یک در صورت‌ داشتن‌ کارشناسی، کارشناسی ارشد ارزشیابی می‌شود.

تک فارس

مدارک Ph.D از دانشگاه‌های گروه‌ یک در صورت‌ داشتن‌ کارشناسی ارشد، دکترا ارزشیابی می‌شود.

▪ زبان مراکز آموزشی و دانشگاهی

زبان رسمی کره جنوبی، کره‌ای است، اما زبان انگلیسی در سطح وسیعی در مدارس به کار گرفته می‌شود. همچنین، زبان تدریس در بیشتر دانشگاه‌های کره‌ جنوبی در کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی و در بعضی از دانشگاه‌ها کره‌ای است. به عبارت دیگر، مدرک زبان یکی از ضروریات اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کره است و متقاضی باید دارای مدرک تافل، آیلتس یا مدرک زبان کره‌ای باشد.

▪ شهریه دانشگاه‌های کره جنوبی

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی بر اساس نوع دانشگاه (دانشگاه دولتی یا خصوصی) متغیر است. هزینه تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی کره جنوبی در رشته‌های علوم انسانی بسته به دانشگاه بین ۴،۰۰۰ تا ۵،۰۰۰ دلار در سال، رشته‌های فنی و مهندسی سالانه بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار و علوم پزشکی بین ۹،۰۰۰ تا ۹،۵۰۰ دلار در سال است.

برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌های علوم انسانی بین ۵،۰۰۰ دلار تا ۶،۰۰۰ دلار، رشته‌های فنی و مهندسی بین ۶،۰۰۰ تا ۷،۰۰۰ دلار در سال و رشته‌های علوم پزشکی ۸،۰۰۰ تا ۱۱،۰۰۰ دلار در سال است.

image آموزش کامل نحوه درس خواندن در دانشگاه های کره جنوبی

▪ هزینه زندگی در کره جنوبی

اغلب دانشگاه های کره جنوبی برای دانشجویان خارجی خوابگاه های دانشجویی با تمام امکانات در نظر گرفته‌اند که از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه است. دانشجویانی که اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی را انتخاب می‌کنند، موظف به پرداخت مبلغی در حدود ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در هر ترم هستند که این مبلغ با توجه به تعداد افرادی که در خوابگاه اقامت دارند، تجهیزات، غذا و… متغیر است.

همچنین، دانشجویان می‌توانند به‌صورت شخصی منزلی را اجاره کنند که اجاره بهای منزل از ۷۵۰ تا ۱۸،۰۰۰ دلار در هر ماه متغیر است. این مبلغ نیز با توجه به تجهیزات، منطقه، تعداد اتاق و… متفاوت است. هزینه استفاده از اینترنت پرسرعت در کره جنوبی در هر ماه حدود ۳۰ دلار و هزینه خوراک نیز حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه است.

T A K F A R S

بهترین دانشگاه‌های کره جنوبی

دانشگاه رنکینگ جهانی بر اساس وب‌سایتtopuniversities

Seoul National University

۳۶

KAIST – Korea Advanced Institute of Science & Technology

۴۱

(Pohang University of Science and Technology (POSTECH

۷۱

Korea University

۷۱

تک فارس www.takfars.ir

Sungkyunkwan University

۹۰

▪ بورسیه دانشگاه‌‌های کره جنوبی

دانشگاه‌های کره جنوبی تقریبا تمامی رشته‌های موجود را ارائه می‌دهند و محدودیتی از نظر انتخاب رشته برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. دانشجویانی که سوابق تحصیلی خوبی دارند، می‌توانند برای دریافت بورسیه اقدام کنند. بورسیه‌های تحصیلی کره جنوبی شامل به دو گروه تقسیم می‌شوند

بورسیه‌هایی که دولت کره جنوبی به دانشجویان خارجی اعطا می‌کند؛

بورسیه‌هایی که دانشگاه‌ها به دانشجویان خارجی اعطا می‌کنند.

▪ شرایط سنی تحصیل در کره جنوبی

برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی از نظر سنی محدودیت خاصی وجود ندارد، ولی برای دریافت بورسیه دولتی متقاضیان دوره کارشناسی نباید بیشتر از ۲۵ سال سن داشته باشند. همچنین، محدودیت سنی برای متقاضیان دوره‌‌های بالاتر از کارشناسی زیر ۴۰ سال است.

▪ بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در کره جنوبی

دانشجویان بین‌المللی باید بیمه سلامت فردی را از شرکت بیمه بهداشت و درمان ملی خریداری کنند.

تکفارس

▪ تعطیلات پایان سال تحصیلی دانشگاه‌های کره جنوبی

هر سال تحصیلی در دانشگاه‌های کره جنوبی به دو نیمسال تقسیم می‌شود. ترم اول، از اواسط ماه مارچ شروع می‌شود و تا اواسط ماه جولای ادامه می‌یابد. ترم دوم نیز از اواخر آگوست تا اوایل سپتامبر شروع می‌شود و تا اوایل ماه فوریه ادامه دارد. تعطیلات تابستانی هم در اغلب دانشگاه‌ها از اواخر ماه جون آغاز می‌شود و تا اواسط ماه آگوست ادامه می‌یابد.

▪ آب و هوای کره جنوبی

آب و هوای سئول سرد و معتدل است. تابستان‌ها میزان بارش باران بالا است، در حالی‌که در زمستان میزان بارش کاهش پیدا می‌کند. میانگین دما در سئول ۱۱-۹ سانتی‌گراد است. آگوست با متوسط دمای ۲۵-۹ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین ماه سال و ژانویه سردترین ماه است که میانگین دمای آن ۳-۷- درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

▪ ویزا و کار دانشجویی در کره جنوبی

image آموزش کامل نحوه درس خواندن در دانشگاه های کره جنوبی

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کره جنوبی را دارند، باید از سفارت یا کنسولگری کشور کره جنوبی در کشور محل اقامت خود ویزای دانشجویی دریافت کنند. البته این ویزا با توجه به هدف تحصیل به دو نوع تقسیم می‌شود؛

ویزای آموزش زبان کره‌ای که D4 نام دارد.

ویزای ادامه تحصیل در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری که D2 نام دارد. البته برای دریافت این ویزا متقاضی باید قبلا پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های کره جنوبی دریافت کرده باشد.

▪ اخذ ویزا برای والدین یا همسر دانشجو

takfars.ir

مطابق قوانین کره جنوبی، فردی که دارای یکی از این ویزاها باشد و به مدت یک سال در خاک کره جنوبی زندگی کرده است، می‌تواند برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای F2 را ارائه دهد. دارندگان این ویزا می‌توانند مانند شهروندان کره‌ای در هرگونه فعالیت کاری اقدام کنند.

▪ شرایط کار دانشجویی

دانشجویان خارجی که در یک دوره تحصیلی منظم ثبت نام می‌کنند، می‌توانند در طول ترم تحصیلی ۲۰ ساعت در هفته به‌صورت نیمه‌وقت کار کنند. همچنین، در طول تعطیلات نیز این دانشجویان براساس قانون کار نیمه‌وقت دانشجویان خارجی وزارت دادگستری، اجازه کار تمام‌وقت را دارند. برای این کار کافی است تا دانشجو توصیه‌نامه‌ای از استاد ناظر خود دریافت کند.

میخواهید بدانید چرا نماز صبح ظهر عصر مغرب و عشا میخوانید
  1. آموزش تصویری انتقال بوکمارک مرورگر کروم با فایرفاکس و برعکس

  2. آموزش تعمیر قاب عینک خراب و شکسته در خانه

  3. آموزش زبان انگلیسی ساده برای مکالمه در سفر

  4. سوره هایی که خواندن آنها شما را از آتش جهنم نجات می دهد

  5. آموزش جالب درست کردن لاک ناخن

  6. آموزش کامل و تصویری حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات