آموزش پخت کوکی خوشمزه خانگی برای مهمانی

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش پخت کوکی خوشمزه خانگی برای مهمانی

image آموزش پخت کوکی خوشمزه خانگی برای مهمانی

▪ کره را به همراه شکر با همزن برقی با سرعت متوسط رو به بالا بزنید تا به صورت کرمی، پوک و سبک درآید سپس اسانس وانیل را اضافه کنید و مجددا هم بزنید، همزمن را خاموش کرده، آرد و نمک الک شده را کم کم اضافه کنید و با لیسک هم بزنید در حدی که خمیر جمع شود و به صورت گلوله ای درآید کافی است.

بیش از حد آرد به خورد خمیر ندهید.

▪ خمیر را به دو بخش تقسیم کنید به یک بخش پودر کاکائوی الک شده اضافه کنید و با لیسک، کامل به خورد خمیر دهید تا شکلاتی شود سپس هر دو خمیر را بر روی پلاستیک فریزر جدا جدا به ضخامت تقریبی سه میلی متر باز کنید بعد روی هر کدام به کمک روال بر خطوط طولی با فاصله یک و نیم سانتی متر از هم بدهید.

برای آنچه نوارها هنگام جا به جایی نشکنند آن ها را از طول به چهار بخش تقسیم کنید به گونه ای که طول نوارهای وانیلی و طول نوارهای شکلاتی با هم برابر باشد.

تکفارس آی آر

طرز تهیه کوکی شطرنجی

▪ سپس بر روی پلاستیک فریزر یک برش وانیلی قرار دهید. در کنارش یک برش شکلاتی و مجددا یک برش وانیلی، روی این لایه با قلم مو کمی تخم مرغ بمالید.

▪ سپس خمیرهایی با رنگ های متضاد قرار دهید و این را شش مرتبه ادامه دهید یعنی شش لایه خمیر بر روی هم قرار می گیرند پس از آنچه تمامی خمیر را به این شکل به صورت شش لایه درآوردید روی سینی، بین پلاستیک فریزر قرار داده و حدود سی دقیقه در یخچال استراحت دهید.

▪ سپس از یخچال خارج نموده برش هایی عمودی به ضخامت ۵ میلی متر بدهید و در سینی فر کاغذ انداخته بچینید و در فر از پیش گرم شده به دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت تقریبی ۱۰ الی ۱۲ دقیقه قرار دهید در حدی که لبه کوکی ها کمی طلایی شود کافی است.

نکته:

www.takfars.ir

▪ اضافه نمودن آرد مازاد باعث سفت شدن کوکی می شود.

▪ کوکی ها را در ظرف در بسته نگهداری نمایید.

▪ این کوکی ها دارای ماندگاری طولانی هستند.

▪ تخم مرغ به چسبندگی برش ها کمک میکند، در صورت تمایل می توانید کمی روی هر کوکی هم با تخم مرغ رومال نمایید تا طلایی تر شود.

مواد لازم

کره نرم شده: ۲۵۰ گرم

شکر: ۱۰۰ گرم

اسانس وانیل: ۱ ق چ

نمک: یک هشتم ق چ

آرد: ۳۲۰ گرم

تک فارس

پودر کاکائو: ۳ ق س

تخم مرغ ریز (برای چسباندن قطعات): ۱ عدد

▪ مدت زمان آماده سازی: ۲۰ دقیقه

▪ مدت زمان پخت: ۱۰ الی ۱۲ دقیقه

▪ میزان سرو: حدود ۳۰ نفر

آموزش درست کردن کیک توت فرنگی
  1. آموزش تهیه سالاد مجلسی کیوی و طالبی با عکس
  2. آموزش پخت لازانیا همراه با ماهی
  3. تزیین های زیبای آش رشته با کشک برای افطار
  4. آموزش طرز تهیه نان صبحانه مجلسی
  5. بهترین راه انتخاب و خریدن یک چغندر خوب
  6. طرز تهیه غذای خوشمزه مراکشی اصل

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب