تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزیاشتراک گذاری

آموزش پخت پاستا اسفناج رژیمی

image آموزش پخت پاستا اسفناج رژیمی

اسفناج تازه را بشویید و خشک کنید. سپس برگ های اسفناج را خرد کنید.

پاستا را در آب نمک دار جوشانده و بپزید تا نرم شود. زمان پخت پاستا معمولاً بر روی بسته پاستا مشخص شده است.

در همین حین، روغن زیتون را در تابه یا ماهیتابه داغ کنید و پیاز و سیر خرد شده را به آن اضافه کنید. پیاز و سیر را تفت دهید تا نرم شوند و کمی سرخ شوند.

به پیاز و سیر تفت داده شده، اسفناج خرد شده اضافه کنید و آن را تفت دهید تا اسفناج کمی نرم شود.

تکفارس آی آر

آبلیمو یا آب غوره را به تابه اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید. می توانید در این مرحله نمک و فلفل به طعم خودتان اضافه کنید.

زعفران (اختیاری) را به یک مشخصه آب گرم خیس کنید و بعد از چند دقیقه به تابه اضافه کنید تا طعم و رنگ زعفران به ماهیچه اسفناج انتقال یابد.

پاستا را از آب جدا کنید و به تابه اضافه کنید. مواد را به طور کامل مخلوط کنید تا پاستا به خوبی با ماهیچه اسفناج ترکیب شود.

پاستا اسفناج را بر روی ظرف سرو قرار داده و با برش هایی از پنیر پارمزان یا پنیر رومانو تزئین کنید.

مواد لازم

www.takfars.ir

پاستا (نوع دلخواه): مقداری که برای تعداد نفرات مورد نیاز است

اسفناج تازه: ۱ بسته (حدود ۲۰۰ گرم)

پیاز: ۱ عدد (خرد شده)

سیر: ۲ حبه (خرد شده)

روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری

آبلیمو یا آب غوره: ۲ قاشق غذاخوری

پنیر پارمزان یا پنیر رومانو (به دلخواه): برش هایی برای تزئین

نمک و فلفل: به میزان لازم

زعفران (اختیاری): چند مشخصه

استفاده از اسفناج تازه: برای تهیه پاستا اسفناج، از اسفناج تازه و خرد شده استفاده کنید. اسفناج تازه طعم و مزه بیشتری نسبت به اسفناج کنسروی دارد و می تواند به غذا عطر و طعم خاصی بدهد.

تک فارس

انتخاب پاستای مرغوب: استفاده از پاستای با کیفیت و مرغوب نقش مهمی در خوشمزه شدن غذا دارد. پاستاهای خمیری با طعم و رنگ مناسب، مثل اسپاگتی، فتوچینی یا فارفاله، انتخاب مناسبی هستند.

استفاده از پنیر پارمزان یا پنیر رومانو: افزودن پنیر پارمزان یا پنیر رومانو به پاستا اسفناج می تواند به طعم غذا عمق بدهد و آن را خوشمزه تر کند. پنیرهای سفید و مقدار کمی پنیر نیز می تواند از طعم غذا افزوده کنند.

استفاده از ادویه ها: ادویه هایی مانند زعفران، نمک و فلفل، رزماری و آویشن می توانند به طعم پاستا اسفناج اضافه کنند و مزه ها را بهبود بخشند.

سبک طبخ: سبک طبخ ماهیتابه ای، گریل شده یا دودی کردن پاستا می تواند به طعم خاصی به غذا ببخشد و آن را از دیگر پاستاها متمایز کند.

استفاده از عصاره ها و آروماتیک ها: استفاده از عصاره ها مثل آبلیمو، نارنج، لیمون گرس و همچنین آروماتیک ها مثل سیر و پیاز، می تواند طعم پاستا اسفناج را ارتقا دهد.

انتخاب ترکیب های دیگر: می توانید با اضافه کردن ترکیب های مختلف، مانند میوه ها، میوه شور، آجیل، قارچ یا ماهی، طعم پاستا اسفناج را تغییر دهید و از ترکیب های خوشمزه تری برخوردار شوید.

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››