آموزش پخت غذای سالم و مقوی خوراک مرغ همراه سبزیجات

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش پخت غذای سالم و مقوی خوراک مرغ همراه سبزیجات

image آموزش پخت غذای سالم و مقوی خوراک مرغ همراه سبزیجات

مرغ را تکه تکه کنید. به آن کمی نمک و فلفل سیاه بزنید. پوست سیر و پیاز را جدا کنید و آن ها را ریز خرد کنید. رازیانه و تره فرنگی را هم نازک خرد کنید. پوست باقالی ها را جدا کنید. برگ سبزیجات را جدا کرده و ساقه های آن ها را خرد کنید. هسته های زیتون ها را جدا کنید. لوبیا سفید را در کمی آب بپزید. آن را آبکشی کنید.

در قابلمه ای روی حرارت متوسط ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون گرم کنید. تکه های مرغ را برای حدود ۱۰ دقیقه در آن تفت دهید، آن ها را بچرخانید، تا قهوه ای شوند. مرغ ها را خارج کرده و کنار بگذارید. حالا سبزیجات را آماده کنید. باید مقداری روغن در قابلمه باقی مانده باشد. سیر، پیاز، تره فرنگی، رازیانه و ساقه های خرد شده ی سبزیجات را در آن بریزید و تا نرم شوند تفت دهید(آن ها را مدام هم بزنید).

تکه های مرغ را به قابلمه باز گردانید، آب مرغ را هم اضافه کنید، به آن ها نمک و فلفل سیاه بزنید. درب ظرف را بگذارید و آن را با حرارت متوسط رو به پایین برای حدود ۴۵ دقیقه تا مرغ نرم شود، بپزید. مواد را بجوشانید. زیتون، نخود فرنگی، باقالی و لوبیا سفید را اضافه کنید. وقتی نرم شدند، برگ سبزیجات را اضافه کنید(مقداری برای تزیین کنار بگذارید).

تکه های مرغ را از خوراک خارج کنید و با کمک ۲ عدد چنگال استخوان های آن ها را جدا کنید. تکه های مرغ را به قابلمه بازگردانید، به آن ها نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و قابلمه را از روی حرارت بردارید.

تکفارس آی آر

تخم مرغ و آب لیمو را با هم بزنید و به آرامی به خوراک اضافه کنید، تخم مرغ نباید بجوشد و یا با سایر مواد ترکیب شود،تنها سطح غذا را براق میکند. قبل از ریختن خوراک در ظرف، ماست را به آن اضافه کنید. روی خوراک کمی روغن زیتون، پنیر پارمزان رنده شده و سبزیجات (که کنار گذاشته بودید) بریزید و میل کنید.

مواد اولیه مورد نیاز

یک عدد مرغ بزرگ

یک عدد پیاز بزرگ

یک عدد رازیانه

www.takfars.ir

یک ساقه تره فرنگی

نصف دسته جعفری

نصف دسته شوید

۵ شاخه ترخون

۶۰۰ میلی لیتر آب مرغ

۲ عدد لیموترش

۶ حبه سیر

۲ عدد تخم مرغ

۲ قاشق غذاخوری ماست

یک مشت زیتون سبز

تک فارس

یک مشت نخود فرنگی

یک مشت باقالی

یک مشت لوبیا سفید

پنیر پارمزان به میزان لازم

روغن زیتون به میزان لازم

نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

آموزش درست کردن لیمو عمانی خانگی و تازه
  1. بهترین نکات و دستور پخت برای شله زرد نذری
  2. آموزش تهیه خورش سبزیجات فرانسوی راتاتویی
  3. آموزش درست کردن کیک با بلوبری
  4. آموزش پخت سیب پلو غذای محلی کرمانشاه
  5. آموزش در آوردن مغز گردو به صورت درسته و سالم
  6. آموزش پخت پلو کباب تسبیحی زعفرانی

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید