تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزیاشتراک گذاری

آموزش پخت شیرینی خوشمزه برای بچه ها

image آموزش پخت شیرینی خوشمزه برای بچه ها

برای تهیه شیرینی خوشمزه ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج می کنیم، سپس در فضای آشپزخانه قرار می دهیم و اجازه می دهیم کره با دمای محیط کاملا هماهنگ شده و به طور کامل نرم شود.

حالا کره نرم را به همراه پودر قند، وانیل و تخم مرغ درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با دور تند همزن برقی به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم تا مواد ترکیب و یکدست شود. در ادامه پودر کاکائو و پودر قهوه را درون الک می ریزیم.

در این مرحله مخلوط پودر کاکائو و پودر قهوه را درون مخلوط تخم مرغ الک می کنیم، سپس مجددا با دور تند همزن برقی در حد مخلوط شدن هم می زنیم. در ادامه آرد و بکینگ پودر را درون یک کاسه مناسب می ریزیم و مخلوط می کنیم.

حالا مخلوط آرد و بکینگ پودر را درون الک می ریزیم و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس یک باره درون مخلوط تخم مرغ می ریزیم و با دست خوب ورز می دهیم تا خمیری نرم و لطیف که به دست نمی چسبد حاصل شود.

تکفارس آی آر

در این مرحله روی سطح کار یک کیسه فریزر قرار می دهیم، سپس خمیر را روی کیسه فریزر قرار می دهیم و مجددا روی خمیر را با کیسه فریزر می پوشانیم. در ادامه خمیر را با وردنه به قطر ۳ میلی متر باز می کنیم.

در این مرحله کیسه فریزر را از روی خمیر برمی داریم، سپس خمیر را با کاتر دلخواه برش می زنیم. در ادامه فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر به طور کامل گرم شود.

حالا روی سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم و خمیر ها را روی کاغذ روغنی می چینیم، سپس اسمارتیز ها را روی خمیر ها قرار می دهیم و آن ها را کمی فشار می دهیم تا درون خمیر کمی فرو رفته و فیکس شوند.

در این مرحله سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا بپزند. در ادامه پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم.

در نهایت بدون دست زدن به شیرینی ها اجازه می دهیم کاملا خنک شوند، سپس درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در ادامه شیرینی های اسمارتیزی را به همراه چای زعفرانی یا قهوه سرو کنید.

www.takfars.ir

مواد لازم

کره

۱۰۰ گرم

پودر قند

۶۰ گرم

تخم مرغ

۱ عدد

آرد

۱۹۰ گرم

بکینگ پودر

تک فارس

½ قاشق چایخوری

وانیل

⅛ قاشق چایخوری

پودر کاکائو

۱ قاشق غذاخوری

پودر قهوه

۱ قاشق غذاخوری

اسمارتیز

به مقدار کافی

T A K F A R S

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››