۴ سیخ چوبی را در آب بگذارید تا خیس بخورند و فر را با درجه حرارت ۱۹۰ درجه سانتیگراد روشن کنید.

روی تخته گوشت سلفون بکشید و دو تا از سینه مرغ ها را روی سلفون کنار هم قرار دهید طوری که کمی از آنها روی هم قرار بگیرد. روی مرغ را هم با سلفون بپوشانید. حال با استفاده از گوشکوب یا ته یک بطری خالی روی سطح مرغ ها بکوبید تا ضخامت آنها حدوداً ۳ میلیمتر شود. اگر ضخامت بعضی از بخش ها کمتر یا بیشتر بود و یا بخش هایی از مرغ کمی پاره شد نگران نباشید.

سلفون رویی را موقتاً بردارید و نصف قاشق چایخوری نمک و کمی فلفل سیاه روی مرغ بپاشید. دوباره روی مرغ ها سلفون بکشید و آنها را همراه با هر دو سلفون زیری و رویی به یک سینی فر منتقل کنید. این کار را برای دو سینه مرغ دیگر هم انجام دهید. سپس سینی را با محتویاتش به فریزر منتقل کنید تا مرغ ها کمی سفت شوند. این کار به مرحله رول کردن و شکم پر کردن کمک میکند.

حال مواد داخلی مرغ را تهیه کنید. ابتدا پیاز و فلفل دلمه ای قرمز را به صورت خلال های بلند خرد کنید. در یک تابه دسته بلند، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را داغ کنید و سپس پیازها را داخل تابه بریزید. پس از ۳ دقیقه تفت دادن، فلفل دلمه ای را به آن اضافه کنید. ۷ دقیقه دیگر به تفت دادن ادامه بدهید تا پیاز و فلفل کاملاً نرم شوند. در این مدت ژامبون های مرغ را به صورت تکه های ۲-۳ سانتیمتری خرد کنید.

سپس، سینه مرغ ها را از فریزر خارج کنید. لایه رویی را از یکی از آنها جدا کنید. نیمی از ژامبون های مرغ را روی سطح آن پخش کنید. سپس به ترتیب نیمی از ترکیب پیاز و فلفل، نیمی از اسفناج و نیمی از پنیر موزورلا را روی آن بریزید و پخش کنید تا صاف شوند. حال، سینه مرغ را کم کم از روی سلفون جدا و رول کنید. تا می توانید موقع رول کردن مرغ را فشار دهید و اجازه ندهید مواد از داخل آن خارج شوند. در پایان هم با دو عدد سیخ چوبی که از قبل خیس خورده اند رول ها را مطابق عکس، محکم کنید.

رول های مرغ شک پر را در تابه چرب شده بگذارید. روی آنها رب گوجه بمالید و در صورت تمایل کمی پنیر موزورلا هم روی آنها بریزید. در تابه را بگذارید و اجازه بدهید حدود ۲۵ دقیقه روی شعله ملایم باقی بمانند.

▪ مواد لازم

سینه مرغ بدون استخوان ۴ عدد

اسفناج پخته خرد شده ۲ قاشق غذاخوری

پنیر موزورلا رنده شده ۱۰۰ گرم

فلفل دلمه ای قرمز ۱ عدد متوسط

پیاز بزرگ ۱ عدد

ژامبون مرغ ۶ ورقه نازک

رب گوجه ۴ قاشق غذاخوری

تک فارس » آشپزی » آموزش پخت رول شکم پر مرغ غذای مجلسی