آموزش پخت رشته پول غذای مخصوص شب چارشنبه سوری

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش پخت رشته پول غذای مخصوص شب چارشنبه سوری

۱-برنج را حداقل از نیم ساعت قبل در مقداری آب و نمک بخیسانید. خرماها را نصف کنید و هسته آن ها را دربیاورید. پیازها را به شکل دلخواه خرد کنید.

۲-مقداری روغن داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. زمانی که روغن داغ شد پیازهای خرد شده را داخل روغن بریزید و تفت دهید تا طلایی شوند. زردچوبه و دارچین را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. کشمش و خرما را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا نرم شوند. سپس ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

۳-قابلمه ای را پر از آب کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. زمانی که آب به جوش آمد برنج را داخل آن بریزید. حرارت را کم کنید و هرازگاهی هم بزنید. چند دقیقه آخر قبل از آبکشی، رشته ها را به آب جوش اضافه کنید. یک دانه برنج بین انگشتانتان فشار دهید، اگر اطراف آن نرم و مغز آن کمی سفت بود یعنی برنج آماده آبکشی است. برنج و رشته را آبکشی کنید، کمی آن را بچشید و اگر نمک آن زیاد است کمی آب روی آن بریزید.

۴-قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و ۳-۴ قاشق غذاخوری روغن داخل آن بریزید. نان را به اندازه کف قابلمه برش بزنید و کف قابلمه قرار دهید. لایه لایه از مخلوط برنج و رشته و پیاز و کشمش و خرما داخل قابلمه بریزید. با ته کفگیر چند سوراخ در برنج ایجاد کنید تا بهتر بخار کند. حرارت را کم کنید، در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید رشته پلو به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه آرام دم بکشد. برای بهتر دم کشیدن برنج، از دم کنی استفاده کنید. در ۱۵ دقیقه آخر زعفران دم کرده را با مقداری روغن یا کره ترکیب کنید و روی پلو بریزید.

۵-وقتی رشته پلو آماده شد، آن را در دیس بکشید. ته دیگ نان را با کفگیر جدا کنید و کنار پلو قرار دهید. با کمی پیازداغ روی رشته پلو را تزیین و نوش جان کنید.

تکفارس آی آر

▪رشته خیلی زود نرم و له می شود، پس دقت کنید که بیش از حد در آب جوش نماند.

▪رشته پلویی معمولا کمی شور است، پس مراقب میزان نمکی که اضافه کنید باشید تا غذا شور نشود.

مواد لازم:

برنج ۲ فنجان

رشته پلویی ۱۰۰ گرم

www.takfars.ir

نمک به میزان دلخواه

روغن به میزان لازم

پیاز ۱ عدد بزرگ

کشمش ۱/۲ فنجان

خرما ۱۰ عدد

زعفران دم کرده ۱/۲ قاشق چایخوری

نان لواش، سنگک یا تافتون ۱ عدد

دارچین ۱/۲ قاشق چایخوری

زردچوبه به میزان لازم

تک فارس

آموزش پخت تخم مرغ شکم پر برای بچه ها
  1. آموزش پخت پاستا آشیانه ایایتالیایی
  2. آموزش مرحله ای برای تهیه دلمه با مرغ
  3. آموزش پخت سوپ پاییزی کدو حلوایی
  4. طرز پخت لوبیا پلو با مرغ به جای گوشت قرمز
  5. میگو کبابی بهترین عصرانه بچه ها آموزش پخت
  6. دستور مخصوص سرآشپز برای تهیه سیرترشی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات