• مهم ترین راز داشتن این کمد، بیرون آوردن لباس هایی است که دیگر هیچ نیازی به آنها ندارید یا دیگر سنخیتی از لحاظ رنگ و جنس با دیگر لباس های شما ندارد. ( البته تاکید می کنیم که بهتر است این لباس ها را به افرادی که به آن نیاز دارند ببخشید ). با این کار با حذف گزینه های نامناسب پوشش، به خوشپوشی خود کمک ویژه ای کرده اید. پس این کار را هر چند ماه یک بار با مرتب کردن لباس های کمدتان انجام دهید، چرا که نگه داشتن طولانی مدت لباس های از مد افتاده کار هوشمندانه ای نخواهد بود. از طرفی با این کار دیگر لازم نیست هر روز صبح کمدتان را برای پیدا کردن لباسی مناسب بیرون بریزید.

• از لباس هایی که قرار است در کمد شما جا خوش کنند ست های زیبا ترتیب دهید تا در کنار هم در یک چوب رخت قرار گیرند یا لباس هایی که هماهنگی زیادی برای ترکیب شدن با هم دارند را با فاصله کم از هم بچینید. با این کار براحتی به چیزی که قرار است بپوشید دسترسی دارید و ست های پوشیدنی چشمنوازی را به سرعت به تن خواهید کرد.

• کیفیت را فدای کمیت نکنید و تا می توانید برای خرید سراغ جنس های خوب بروید. با این کار شاید تعداد لباس های کمدتان کمتر شود، اما در عوض شما بهترین ها را خواهید داشت. از سویی دیگر به سایز، طرح، رنگ و از همه مهم تر راحتی لباس هایی که می خرید اهمیت بیشتری بدهید. چون در غیر این صورت هیچ گاه آن لباس را بر تن نخواهید کرد و با یک اشتباه کوچک یک لباس سال ها در کمدتان خاک خواهد خورد.

• بهتر است به یک سبک پوشش خاص (اسپرت، کلاسیک و…) متعهد بمانید. چرا که این انتخاب باعث می شود تا مدت طولانی تری با بودجه مناسب خرید کنید و از لباس هایتان نگهداری کنید. به علاوه اینکه با اضافه کردن چند اکسسوری ساده مانند دستمال جیب، روسری و ساعت می توانید با همان لباس ها همیشه به روز ظاهر شوید.

• با طبقه بندی جای کیف، کفش، لباس ها (کت، شلوار، مانتو، روسری، پالتو و کلاه) به کمدتان ظاهری زیبا و مرتب ببخشید و جایی هم برای اکسسوری ها (زیورآلات، عینک، دستمال گردن و جیب) باز کنید و با قرار دادن آنها در کنار لباس هایتان به تکمیل کمد دوست داشتنی خود کمک کنید.

تک فارس » دکوراسیون » آموزش نحوه چیدن کمد لباس به شکل مناسب و راحت