آموزش نحوه جارو برقی کشیدن فرش برای خانم های خانه دار

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش نحوه جارو برقی کشیدن فرش برای خانم های خانه دار

image آموزش نحوه جارو برقی کشیدن فرش برای خانم های خانه دار

بیشتر جاروبرقی‌ها دارای یک برس چرخنده هستند که طراحی شده است تا گرد و خاک را از عمق مژه‌های فرش بیرون کشد. این قابلیت برای بسیاری از فرش‌ها مفید است اما می‌تواند به برخی سبک‌ها آسیب برساند. سبک‌های دارای بافت گره ای نباید با این برس ها تمیز شوند زیرا برس الیاف را شل کرده و باعث می‌شود گره‌های فرش موج‌دار دیده شوند.

بعلاوه اگر یک نخ از گره شل شده باشد ممکن است دور برس گیر کند و با نیروی چرخش برس چندین ردیف بیرون بیاید، در نتیجه در فرشتان خط خواهد افتاد. برای فرش‌هایی که از الیاف طبیعی ساخته‌شده‌اند، مانند پشم، نباید از این برس های گردان جاروها استفاده کرد.

ارتفاع قابل تنظیم

یک جارو با قابلیت تنظیم ارتفاع ایده‌ی خوبی برای بیشتر فرش‌های مورد استفاده در خانه‌هاست. انواع مختلف فرش شاید نیاز به ارتفاع متفاوتی از جارو داشته باشند تا جریان هوا به خوبی حفظ‌شده و قدرت مکش خوب بماند. ارتفاع جارو را روی مقداری تنظیم کنید که تولیدکننده‌ی فرش برای آن نوع خاص پیشنهاد داده است.

تکفارس آی آر

تکنیک مناسب

قبل از جارو زدن نگاهی به اطراف خانه بیندازید و به دنبال چیزهایی روی فرش باشید که برای جارو بزرگ هستند، مثلاً تکه‌های کوچک اسباب‌بازی، سکه، گیره‌ی کاغذ و… این وسایل باید با دست برداشته شوند تا به طور اتفاق وارد جارو نشوند. با جارو شدن این‌چنین وسایلی باعث مکش نامناسب جارو و حتی آسیب رسیدن به آن خواهید شد.

عجله نکنید

برای جارو زدن باید سره‌ی جارو را به آرامی روی فرش عقب جلو کنید. ممکن است کارهای زیاد دیگری نیز داشته باشید و نخواهید زمان زیادی صرف جارو کنید. در نتیجه با عجله جارو را جلو عقب می‌کنید، اما این کار باعث می‌شود جارو زمان کافی برای برداشتن همه‌ی آشغال‌های میان الیاف فرش را نداشته باشد و در نتیجه کارتان بی‌فایده خواهد بود.

از تجهیزات استفاده کنید

www.takfars.ir

بیشتر جاروهای خانگی دارای تجهیزاتی هستند که نظافت نقاطی که دسترسی سختی دارند را ساده می‌کند. از این وسایل استفاده کنید. برای تمیز کردن لبه‌های دیوار و زیر کمدها از وسیله‌ی مخصوص آن کمک بگیرید.

زمان جارو زدن

فاصله‌ی میان دفعات جارو زدن بستگی به میزان رفت‌وآمد و کارهایی دارد که در خانه انجام می‌دهید. یک‌بار در هفته حداقل زمانی است که باید فرش‌ها را جارو کنید. برای خانه‌هایی که رفت‌وآمد زیاد یا حیوانات خانگی دارند باید این عدد به دو یا سه بار درهفته تغییر داده شود. این کار مواد حساسیت زا مانند گرد و خاک و موی حیوانات را از بین الیاف فرش تمیز کرده و کمک می‌کند فرش شما به بهترین شکل دیده شود.

بهترین راه برای جلوگیری از هک شدن تلگرام در گوشی تلفن
  1. عکس نوشته های زیبا و فلسفی درباره زندگی
  2. گزارش تصویری و مشخصات کامل منطقه زیبای نمک آبرود
  3. تصاویر زندگینامه و اطلاعات یشیم بازیگر سریال عمر گل لاله
  4. تمام عکس هاو مشخصات خودروی G80 جنسیس ۲۰۱۸
  5. محبوب ترین گجت ها در سال
  6. یک کدو تنبل ۵۲۶ کیلویی در انگلیس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات