آموزش سریع عکاسی حرفه ای هنگام مسافرت

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش سریع عکاسی حرفه ای هنگام مسافرت

image آموزش سریع عکاسی حرفه ای هنگام مسافرت

با بهترین فرصت های عکاسی مقصد خود آشنا شوید

قبل از اینکه سفر خود را شروع کنید و به مقصد مورد نظر برسید، به شما توصیه می کنیم که با تحقیق درباره ی مقصدی که قصد مسافرت به آن را دارید با بهترین فرصت های عکاسی آن محل آشنا شوید.

من همیشه قبل از سفر، درباره ی مقصدی که می خواهم به آنجا سفر کنم تحقیق می کنم تا با بهترین مکان ها و فرصت ها برای عکاسی در آن مکان آشنا شوم. البته من در هنگام انجام این کار و تحقیق درباره ی آن محل، این کار را به صورت گسترده و با وسواس بالایی انجام می دهم.

البته گفتن این نکته هم ضروری است که پیدا کردن بهترین مکان ها و فرصت های عکاسی در مقصد شما رابطه ی مستقیمی را با میزان جست وجویی دارد که برای این کار انجام می دهید. با این وجود، حتما باید که قبل از سفر مدت زمان کافی را به این کار اختصاص دهید تا با بهترین مکان های مقصد خود برای عکاسی آشنا شوید.

تکفارس آی آر

▪ برای این کار چه نوع جست وجویی را باید انجام دهید؟

اولین کاری که باید انجام بدهید این است که عکس هایی را جست وجو کنید که افراد دیگر در هنگام مسافرت به مقصد مورد نظر شما، از آنجا ثبت کرده اند. برای انجام این کار می توانید در گوگل یا اینستاگرام عکس های گرفته شده از آن مکان توسط افراد دیگر را جست وجو کنید. انجام این کار به شما یک ایده کلی را می دهد که افراد به طور معمول چه نوع عکس هایی را از آن مکان ثبت کرده اند.

▪ کدام عکس ها تأثیر گذارتر هستند؟

بعد از جست وجو کردن و دیدن عکس های مختلف، شما با عکس هایی رو به رو خواهید شد که نسبت به بقیه چشمگیرتر هستند. بعد از یافتن این عکس ها به جست وجوی مکان هایی بپردازید که این عکس ها در آنجا گرفته شده است. بعد از یافتن این مکان ها حتما برنامه ی سفر خود را به گونه ای تنظیم کنید که در هنگام تعطیلات بتوانید از آن مکان ها بازدید کنید.

شما حتی می توانید از گوگل برای جست وجو کردن یک موضوع مشخص درباره ی مکانی که در هنگام مسافرت در حال بازدید از آن هستید، استفاده کنید. به عنوان نمونه در هنگام مسافرت و حضور در یک مکان مشخص، با استفاده از گوگل می توانید دور افتاده ترین و بکرترین ساحل ها، ساختمان هایی با معماری خاص، زیباترین ایستگاه های قطار، بالاترین نقطه ی شهر برای عکاسی و موارد دیگر را پیدا کنید.

www.takfars.ir

استفاده از اپ گوگل Maps هم یک راه عالی برای پیدا کردن مکان های مختلف برای عکاسی است. شما می توانید در هنگام استفاده از این اپ با انتخاب نقشه ی ماهواره ای (Satellite) بر روی شهری که می خواهید به آن سفر کنید، پرواز کنید. در هنگام انجام این کار به دنبال مکان هایی بگردید که از لحاظ بصری زیبا هستند و می توان با عکاسی کردن از آن ها از سطح زمین عکس های زیبایی را خلق کرد.

حتی می توانید در هنگام استفاده از اپ گوگل Maps از قابلیت Street View این اپ برای گشتن در خیابان ها برای پیدا کردن ساختمان هایی با معماری زیبا یا دیوار های رنگارنگ استفاده کنید.

البته جست وجوی شما تنها به پیدا کردن مکان های زیبای مقصد خود محدود نمی شود، بلکه شما باید بهترین زمان بازدید از این مکان ها را هم پیدا کنید. در ضمن باید از زمان طلوع و غروب آفتاب در مقصد مورد نظر هم مطلع باشید تا بتوانید که عکس های بسیار زیبایی را در ساعت های طلایی روز ثبت کنید.

حتی در هنگام انجام این جست وجو سعی کنید بفهمید که چه زمانی یک مکان به خصوص آرام و به دور از شلوغی است تا در هنگام عکاسی از آن مکان با شلوغی ناشی از رفت و آمد افراد مختلف رو به رو نشوید. مقداری جست وجو در اینترنت به شما یک دید کلی برای شروع عکاسی بعد از رسیدن به مقصد را می دهد.

در واقع شما بعد از انجام جست وجو با بهترین مکان ها، بهترین زمان بازدید از آن مکان ها و بهترین نقاط برای عکاسی از مقصد خود آشنا می شوید. با وجود اینکه گرفتن عکس های فوری و بدون برنامه ریزی از مکانی که در حال بازدید از آن هستید عالی است و من هم این کار را انجام می دهم، اما برای گرفتن برخی عکس ها لازم است که از قبل برنامه ریزی داشته باشید.

شاید با خواندن این بخش از مقاله به این فکر افتاده باشید که باید برای انجام این جست وجو وقت و انرژی بسیار زیادی را بگذارید، ولی باید به شما بگوییم بعد از صرف این وقت و انرژی عکس هایی را می توانید ثبت کنید که با دیدن آن ها متوجه می شوید انجام این کار ارزشش را داشته است. البته ما اکنون فقط به نکته ی اول پرداخته ایم. در نتیجه برای ثبت عکس های شگفت انگیز در هنگام مسافرت هنوز ۶ نکته ی دیگر هم باقی مانده است.

از لحظه های مختلف سفر خود برای کامل کردن داستان سفرتان عکاسی کنید

عکاسی در سفر تنها محدود به عکاسی از مقصد مورد نظر نمی شود. در واقع شما برای کامل کردن داستان سفر خود باید از لحظه های مختلف مسافرت خود حتی زمانی که در مسیر رسیدن به مقصد هستید، هم عکاسی کنید.

اگر در هنگام مسافرت از هواپیما برای رسیدن به مقصد نهایی خود استفاده کنید، سعی کنید که صندلی کنار پنجره را بگیرید تا بتوانید از پنجره ی خود علاوه بر منظره ی بیرون قسمتی از بال یا حتی موتور هواپیما را ببینید.

شما همچنین می توانید در هنگام نشستن در صندلی کنار پنجره ی هواپیما عکس های زیبایی را از ابرها، کوه ها یا حتی نور های موجود در شهر هنگامی که در آسمان بالای شهر در حال پرواز هستید ثبت کنید. همچنین ممکن است شما در طول مسافرت خود از وسایل حمل و نقل مختلفی هم برای جابه جایی استفاده کنید. در نتیجه باید بگوییم که در هنگام استفاده از این وسایل حمل و نقل متفاوت با فرصت های مختلفی برای عکاسی مواجه خواهید شد.

تک فارس

فرقی نمی کند که در هنگام مسافرت از خودرو، تاکسی، اتوبوس، قطار، کشتی یا هواپیما استفاده کنید در هر صورت سعی کنید که عکس های شگفت انگیزی را ثبت کنید. به عنوان نمونه شما می توانید برای گرفتن عکس های زیبا از منظره ای که از پنجره ی هر وسیله ی نقلیه معلوم است استفاده کنید. شما می توانید در هنگام عکاسی به این صورت، از پنجره ی وسیله ی نقلیه برای کادربندی بهتر عکس گرفته شده از منظره ی مورد نظر استفاده کنید.

حتی زمانی که در یک وسیله ی نقلیه هستید به دنبال سوژه های جالب توجه برای عکاسی باشید. این سوژه های قابل توجه می تواند که چیزهایی ساده ای مانند صندلی های رنگی آن وسیله ی نقلیه یا حتی نور و سایه ای باشد که به طرز زیبایی در آن وسیله وجود دارد.

شما همچنین می توانید از افراد غریبه ای که در کنار شما در آن وسیله ی نقلیه قرار دارند، عکس های زیبایی را ثبت کنید. البته فراموش نکنید که از دوستان و همراه هان خود که همراه شما در این مسافرت هستند هم عکاسی کنید.

همچنین به شما توصیه می کنیم سعی کنید عکس هایی را بگیرید که نشان دهنده ی حالت روحی شما در مسافرت هم باشند. اگر تنهایی در قطار مسافرت می کنید به احتمال زیاد شما در هنگام مسافرت در زمان های زیادی به فکر فرو رفته اید. در نتیجه می توانید با عکاسی از پنجره ی قطار این حس را به دیگر افراد هم منتقل کنید.

اگر می خواهید در هنگام مسافرت به همراه خانواده و دوستان خود به مکان دیگری بروید سعی کنید که عکس هایی را بگیرید که دارای حس انرژی باشند. در نهایت باید بگوییم که در هنگام مسافرت عکس گرفتن از ساختمان هایی که در حال عبور از آن ها هستید را فراموش نکنید.

ایستگاه های قطار جز مکان های شگفت انگیزی برای گرفتن این نوع عکس ها هستند. من اگر با قطار مسافرت کنم حتما از مدت ها قبل و زودتر به ایستگاه قطار می روم تا عکس های زیبایی را از آنجا ثبت کنم.

همچنین در هنگام استفاده از قطار، من از نام ایستگاه هایی که از آن ها عبور خواهم کرد، آگاه هستم و در نتیجه می دانم که در هنگام گذر کردن از این ایستگاه ها چه نوع عکس هایی را می توانم ثبت کنم.

به عنوان نمونه شما می توانید که در هنگام عبور از ایستگاه های مختلف از نام آن ایستگاه یا تابلو های خیابانی عکاسی کند. انجام این کار و ثبت عکس های اینچنینی یکی از بهترین روش ها برای بیاد آوردن ایستگاه هایی است که در هنگام مسافرت از آن ها عبور کرده اید.

در ساعت های طلایی روز عکاسی کنید

همان گونه که می دانید نور پارامتری است که تاثیر بسیار زیادی را بر روی کیفیت عکس های گرفته شده دارد. در واقع یک مکان مشخص با توجه به ساعتی از روز که در حال عکاسی از آن مکان هستید، ممکن است دارای شکل های متفاوتی باشد.

T A K F A R S

برای داشتن نور بسیار زیبا یا در واقع زیباترین نور، به شما توصیه می کنیم که در ساعت های طلایی روز که به زمان های نزدیک به طلوع و غروب آفتاب گفته می شود، عکاسی کند.

در واقع زمانی که خورشید در قسمت پایینی آسمان قرار دارد، نوری که ایجاد می کند نور نرم، زیبا و گرمی است. وجود این نور در زمان عکاسی باعث می شود صحنه ای که در حال عکاسی از آن هستید دارای تابش طلایی رنگی باشد. شما می توانید با استفاده از این تکنیک و عکاسی در این ساعت ها در زمان مسافرت عکس های زیبایی را خلق کنید.

همچنین می توانید با استفاده از این نکته عکس های منظره بسیار زیبایی را ثبت کنید. اگر سبک شما در عکاسی، عکاسی از منظره یا همان لند اسکیپ است، می توانید با عمل کردن به این قانون زیبایی بصری عکس های لنداسکیپ گرفته شده را چند برابر کنید.

در نیمه ی روز که خورشید در بالای آسمان قرار دارد و نور آن به صورت تقریبا عمودی به زمین می تابد سخت است که بتوانید عکس های لنداسکیپی را بگیرید که نشان دهنده ی عمق محیط باشند. اما نور نرم و گرم آسمان در ساعت های طلایی روز کار را برای ثبت عکس های لنداسکیپ چشمگیر برای شما آسان تر می کند.

حتی ایده ای خوبی است که بتوانید در هنگام عکاسی در این ساعت ها، عکس های مختلفی را و با تنظیمات متفاوت اکسپوژر ثبت کنید تا با بررسی این عکس های گرفته شده به بهترین عکس دست پیدا کنید. اگر در زمان عکاسی از آیفون استفاده می کنید می توانید که در هنگام عکاسی انگشت خود را بر روی نمایشگر بزنید و بعد از ظاهر شدن مربع نشان دهنده ی فوکوس و خطی در کنار آن، برای کاهش اکسپوژر دست خود را به سمت پایین بکشید.

تجربه ی عکاسی من نشان می دهد که به طور معول نور آفتاب در زمان طلوع نسبت به نور آفتاب در هنگام غروب، برای عکاسی بهتر است. در واقع من کیفیت نور در هنگام طلوع آفتاب را ترجیح می دهم. در ضمن در زمان غروب آفتاب نور خورشید می تواند که اندکی غبار آلود باشد و ممکن است که در هنگام غروب افراد مختلف در منظره ای که در حال عکاسی از آن هستید وجود داشته باشند.

اگر شما صبح زود و در هنگام طلوع خورشید از خانه خارج شوید می توانید که از منظره ای که قصد عکاسی از آن را دارید در یک نور عالی عکاسی کنید. همچنین در این هنگام فرد دیگری در منظره ای که می خواهید از آن عکاسی کنید وجود ندارد.

نور خوشید در هنگام طلوع و غروب یکی از بهترین نور ها برای ثبت عکس های سیلوئت یا همان ضد نور است. برای خلق عکس های سیلوئت باید در زمان عکاسی دوربین یا گوشی خود را به سمت نور بگیرید. بعد از گرفتن گوشی خود به سمت نور باید فوکوس آن را بر روی سوژه ای که در حال عکاسی از آن هستید تنظیم کنید و سپس با کاهش اکسپوژر، نور کلی عکس را کاهش دهید.

اگر همه ی این کار ها را به درستی انجام داده باشید، سوژه ی شما باید به شکل تاریک یا همان ضد نور در مقابل آسمانی که در پشت آن قرار دارد ثبت شود. علاوه بر عکاسی لنداسکیپ، نور خورشید در ساعت های طلایی روز برای عکاسی در شهر هم مناسب است.

بنابراین به شما توصیه می کنیم که در ساعت های طلایی روز به گشتن در شهری که برای سفر به آنجا رفته اید هم بپردازید. در واقع سعی کنید که محیط های شهری را در هنگام طلوع و غروب خورشید ببینید و برای عکاسی بررسی کنید.

تک فارس www.takfars.ir

به عنوان نمونه به عکس بالا دقت کنید که چگونه نور طلایی آفتاب در ساعت های طلایی روز آسمان را روشن کرده و به خیابان ها و ساختمان های شهر برخورد کرده است. برای عکاسی در این ساعت ها از یک منظره ی شهری، سعی کنید که نقاطی را برای عکاسی انتخاب کنید که ارتفاع آن ها در مقایسه با سایر نقاط شهر بالاتر باشد تا با رفتن به این نقاط بتوانید نور خورشیدی را که شهر را روشن کرده است در عکس خود داشته باشید.

نور آفتاب در زمان طلوع یا غروب خورشید که آسمان به رنگ طلایی رنگ درمی آید می تواند مانند یک جادو کیفیت عکس های گرفته شده در مسافرت را افزایش دهد. با توجه به این موضوع، به شما توصیه می کنیم هر زمانی که ممکن بود هنگام این ساعت های روز عکاسی کنید.

در نهایت باید به شما بگوییم حال که برای تعطیلات و استراحت به شهر دیگری سفر کرده اید، لازم نیست که برای عکاسی هر روز صبح زود و قبل از طلوع آفتاب بیدار شوید. تنها می خواهیم بگوییم که به طور معمول بهترین نور برای عکاسی از یک منظره نوری است که در هنگام طلوع آفتاب در آسمان وجود دارد.

از مردم در عکس های گرفته شده در سفر استفاده کنید

به شما توصیه می کنیم هر زمان که ممکن بود سعی کنید در هنگام عکاسی در مسافرت یک فرد در عکس شما وجود داشته باشد. شاید اکنون از خود بپرسید که علت انجام این کار چیست؟

برای پاسخ دادن به این سوال شما باید بگوییم این کار به دلایل مختلفی انجام می شود. در حالت کلی وجود یک فرد در عکس ثبت شده باعث می شود که آن فرد به نقطه ی کانونی عکس شما تبدیل شود که می تواند توجه بیننده را به خود جلب کند.

اگر بخواهیم به شکل دیگری این موضوع را توضیح بدهیم باید بگوییم که وجود یک فرد در عکس باعث اضافه شدن یک سوژه ی زیبا به عکس نهایی می شود که می تواند توجه بیننده را به خود جلب کند.

همچنین اضافه کردن یک فرد به عکس نهایی به عکس معنا می دهد. این کار باعث می شود که عکس نهایی شما دارای یک داستان کوچک درباره ی یک لحظه ی خاص از مسافرت شما باشد. شما همچنین می توانید در هنگام انجام این کار و استفاده از افراد در عکس هایتان، تنها از یک فرد یا گروهی از افراد عکاسی کنید. عکاسی از جمعیت مردم باعث می شود که عکس شما دارای حس حرکت، انرژی، پویایی یا حتی تنش باشد.

در حالت کلی من ترجیح می دهم که در هنگام عکاسی از صحنه ی مورد نظر تنها یک فرد در آن صحنه وجود داشته باشد. وجود تنها یک فرد در عکس، نقطه ی کانونی قوی را در عکس نهایی ایجاد می کند. همچنین باید بگویم من حس و حالی که یک عکس بعد از اضافه شدن فرد به آن پیدا می کند را دوست دارم.

در حالت کلی عکاسی از صحنه هایی که در آن ها یک فرد در حال قدم زدن و عبور از مکان مشخصی است یکی از راه های عالی برای استفاده از تنها یک فرد در عکس های گرفته شده در مسافرت است.

تکفارس

البته باید گفت شما باید برای گرفتن چنین عکس هایی صبور باشید. در نتیجه به شما توصیه می کنیم مکان مناسبی را در خیابان انتخاب کنید و در آنجا منتظر بمانید تا در نهایت بتوانید از یک فرد جذاب که در حال عبور از نقطه ی مورد نظر است عکاسی کنید.

در واقع صبر کردن در آن محل و استفاده از این تکنیک در هنگام عکاسی باعث می شود عکسی که شما از یک محل خاص ثبت کرده اید با عکسی که یک گردشگر دیگر از آن محیط ثبت کرده است، متفاوت باشد.

شما حتی می توانید در زمان عکاسی از افراد این کار را از فاصله ی نزدیکی انجام دهید. عکاسی از افراد و از فاصله ی نزدیک به شکل بهتری جزئیات و احساسات یک فرد را نشان می دهد. با این وجود عکاسی از فاصله ی دور باعث می شود که افراد کوچکتر به نظر برسند. در واقع می توان از یک فرد که در عکس به صورت کوچک شده ثبت شده است، برای اضافه کردن حس اندازه و مقایس استفاده کرد.

همچنین باید بگوییم برای عکاسی از مردم در عکس های خود، شما به طور معمول می توانید بهترین عکس ها را در مکان هایی بگیرید که مقصد اصلی گردشگران نیستند. شما می توانید از کسی بخواهید مکان هایی که افراد محلی در آنجا ها رفت و آمد می کنند را به شما نشان دهد و بعد از رفتن به آن محل ها منتظر یک صحنه ی جذاب و عکاسی از آن باشید.

یکی دیگر از بهترین تکنیک ها، عکاسی از گردشگرانی است که در حال تماشا کردن یک منظره ی زیبا هستند. اضافه کردن یک فرد به عکس باعث می شود که عکس نهایی جذاب تر و دارای داستان باشد. همچنین اضافه کردن این فرد باعث می شود که عکس گرفته شده از فرد در حال نگاه کردن به منظره، در مقایسه با عکس خالی از منظره چشمگیر تر به نظر برسد.

زمانی که شما در مسافرت هستید افراد غریبه ی بسیار زیادی هستند که می توانید از آن ها عکاسی کنید. با این وجود فراموش نکنید که از افرادی که با آن ها مسافرت می کنید هم عکاسی کنید. در واقع شما می خواهید با عکاسی کردن از سفر خود خاطرات خوشی که در آنجا با دوستان یا خانواده ی خود داشته اید را هم ثبت کنید.

در نهایت باید بگوییم شما حتی می توانید از خودتان با استفاده از این تکنیک عکاسی کنید. برای این کار لازم است که گوشی یا دوربین خود را بر روی سه پایه یا یک سطح محکم بگذارید و با استفاده از یک شاتر کنترلی یا تایمر خود گوشی یا دوربین این کار را انجام دهید.

به دنبال زاویه ی دید جذاب برای ترکیب بندی عکس خود بگردید

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه در مسافرت عکس های بهتری را ثبت کنید، باید در هنگام عکاسی زاویه های دید مختلفی را بررسی کنید. با انجام این کار و امتحان کردن زاویه های دید مختلف می توانید عکس هایی را ثبت کنید که با عکس های ثبت شده توسط دیگر گردشگران متفاوت باشند.

برای عمل کردن به این نکته زمانی که با یک منظره ی زیبا رو به رو شدید، سعی نکنید که تنها از یک زاویه ی دید عادی و مشخص از آن عکاسی کنید. صحنه ی مورد نظر را بررسی کنید و به دنبال زاویه ی دیدی باشید که غیرعادی باشد. استفاده از این نکته و عکاسی با زاویه ی دید متفاوت باعث می شود که عکس شما در مقایسه با عکس های دیگر خاص و جذاب تر باشد.

takfars.ir

در واقع با امتحان کردن زاویه ی های دید مختلف در هنگام عکاسی شما در نهایت زاویه ی دیدی را پیدا خواهید کرد که برای عکاسی از آن منظره مناسب است.

من هر زمان که به شهر جدیدی مسافرت می کنم سعی می کنم تا ابتدا بلندترین نقطه ی شهر را برای عکاسی پیدا کنم. تلاش برای پیدا کردن نقاطی که دارای ارتفاع بسیار زیادی هستند باعث می شود بتوانید از صحنه ای که در پایین این نقاط قرار دارد عکاسی کنید. برای پیدا کردن بلندترین نقاط یک شهر می توانید برج ها، پل ها، ساختمان های بلند یا کوه های قرار گرفته در اطراف شهر را بررسی کنید.

همچنین با رفتن به این نقاط می توانید عکس های ثبت کنید که دارای خطوط هدایت کننده ی قویی مانند جاده ها، رودخانه ها یا دیگر خطوط هستند که می توانید با استفاده از آن ها عکس های دارای عمق و جذابی را ثبت کنید.

بعد از امتحان کردن بلندترین نقاط، سعی کنید تا عکاسی از زاویه دید پایین را هم امتحان کنید. برای انجام این کار گوشی خود در نزدیکی سطح زمین قرار دهید و آن را به سمت بالا و به عنوان مثال به سمت یک ساختمان بگیرید.

همچنین می توانید که به گونه ای عکاسی کنید که عکس نهایی دارای لایه های بیشتری در کادربندی باشد. به عنوان نمونه می توانید در هنگام عکاسی این کار را از پشت یک پنجره ی جذاب یا یک فنس دارای سوراخ انجام دهید.

سعی کنید در هنگام رفتن به ساختمان های مختلف داخل این ساختمان ها را به دقت بررسی کنید و مکان هایی را پیدا کنید که بتواند از این مکان ها عکس های زیبایی را منظره ی قرار گرفته در بیرون ساختمان ثبت کنید.

یکی از تکنیک های مورد علاقه ی من در هنگام عکاسی گشتن به دنبال الگوهای متقارن است. عکاسی از صحنه های متقارن باعث می شود عکس شما دارای کادربندی بسیار قوی باشد. استفاده از الگو های متقارن و کادربندی به صورت متقارن باعث می شود عکس نهایی شما با عکسی که یک گردشگر عادی از آن صحنه ثبت می کند، متفاوت باشد.

زیرا عکسی که دارای کادربندی متقارن است به خوبی نشان می دهد که عکاس آن عکس در زمان ثبت آن نسبت به نوع کادربندی برنامه ی مشخصی را داشته است تا بتواند بهترین عکس ممکن از آن صحنه را ثبت کند.

ساختمان ها و معماری این بنا ها مکان های عالی برای پیدا کردن الگو های متقارن هستند. این مکان ها همچنین بعضی اوقات دارای خطوط مختلفی هستند که شما می توانید با استفاده از آن ها یک عکس به طور کامل متقارن را ثبت کنید.

نکته ی قابل توجه در هنگام استفاده از این تکنیک این است که در هنگام عکاسی از یک صحنه ی متقارن سعی کنید که از دوربین فوق عریض و تله فوتوی به کار رفته در ماژول دوربین گوشی خود هم استفاده کنید تا متوجه شوید که کدام دوربین برای عکاسی از آن صحنه مناسب است.

تک فارس آی آر

به طور معمول دوربین فوق عریض برای ثبت عکس هایی در سبک معماری بسیار مناسب هستند. در واقع استفاده از این لنز باعث می شود تا حجم بیشتری از ساختمان را در عکس نهایی خود داشته باشید. در ضمن لنز های تله فوتو هم لنز های عالی برای عکاسی از منظره یا همان لنداسکیپ هستند. شما با استفاده از لنز تله فوتو می توانید که بیشتر به صحنه ی مورد نظر نزدیک شوید تا المان هایی که باعث پرتی حواس در پیش زمینه ی عکس می شوند را حذف کنید.

اگر در هنگام عکاسی این کار را با گوشی خود انجام می دهید باید بگوییم در زمان کنونی ماژول دوربین به کار رفته در اکثر گوشی های جدید دارای لنز تله فوتو و فوق عریض است. در نتیجه در هنگام عکاسی می توانید به راحتی و در اپ دوربین بین دوربین های مختلف جا به جا شوید.

نوع لنزی که شما در هنگام عکاسی انتخاب می کنید تاثیر بسیار زیادی را در عکس نهایی می گذارد. در واقع نوع لنز است که مشخص می کند نوع کادربندی شما باید به چه شکلی باشد و چه المان هایی در عکس نهایی وجود خواهند داشت.

نکته ی اصلی در هنگام گرفتن عکس های متفاوت، جذاب و چشمگیر در هنگام مسافرت این است که شما بتوانید در هنگام عکاسی جذاب ترین زاویه ی دید را پیدا کنید. در نهایت با عمل به این نکته می توانید کیفیت عکس های گرفته شده در سفر را بسیار افزایش دهید.

از بازتاب ها برای ثبت عکس های خاص استفاده کنید

استفاده از بازتاب ها و عکاسی از آن ها به شما کمک می کند تا صحنه ی مورد نظر را به شکل خاصی و از پرسپکتیو متفاوتی نشان دهید. در واقع استفاده از این بازتاب ها به شما کمک می کند یک صحنه ی عادی را به یک صحنه ی جذاب تبدیل کنید.

من به طور معمول در هنگام سفر آینه ی کوچکی را به همرا دارم. شما می توانید با قرار دادن این آینه در صحنه ی مورد نظر و عکاسی از آن عکسی را خلق کنید که هم زمان دارای منظره ی قرار گرفته در پشت و جلو شما باشد.

در واقع بازتاب به وجود آمده در اثر استفاده از آینه باعث می شود که عکس نهایی شما دارای یک نقطه ی کانونی قوی باشد. حتی می توانید به جای نگه داشتن آینه در دست خود، آینه را در جایی قرار دهید و سپس از منظره ی مورد نظر عکاسی کنید.

اگر با دوستانتان به مسافرت رفته اید، می توانید از آن ها بخواهید تا آینه را برای شما نگه دارند و شما بتوانید از بازتاب ایجاد شده در آینه و صحنه ی مورد نظر عکاسی کنید. همچنین استفاده از آینه یکی از بهترین روش های خلق عکس های خیال انگیز است.

در واقع استفاده از آینه با گیج کننده کردن عکس نهایی باعث می شود بیینده به شکل بهتری با آن درگیر شود و در آن کنجکاوی کند. البته باید گفت آینه ها تنها وسیله خلق بازتاب در عکس نهایی نیستند.

TakFars

گودال های آب هم المان های عالی برای ثبت بازتاب محیط هستند. در واقع شما می توانید با پیدا کردن یک گودال آب درخیابان عکس های بسیار زیبایی را ثبت کنید.

به طور معمول بعد از باران خیابان ها مملو از گودال های آبی می شود که با استفاده از هریک آن ها می توان عکس های جذابی را ثبت کرد. برای گرفتن عکس های جذاب بعد از پیدا کردن گودال آب مورد نظر گوشی خود را بسیار به سطح آب نزدیک کنید.

با توجه به اینکه ماژول دوربین گوشی ها در قسمت بالایی آن ها قرار دارد گوشی را خود را برعکس کنید و آن را از قسمت بالاییش به سطح آب نزدیک کنید و بعد از کادربندی به شکل مورد نظر عکس نهایی را ثبت کنید.

در حالت کلی شهر ها برای ثبت عکس های دارای بازتاب بسیار مناسب هستند. اگر در یک محیط شهری به دقت به اطراف خود دقت کنید با بازتاب های مختلفی بر روی سطح شیشه ی ساختمان ها، فلز ها به کار رفته در ساختمان ها، زمین های دارای پوشش براق و دیگر سطوح براق رو به رو می شوید.

استفاده از بازتاب ها یکی از راه های عالی برای خلق تصویر متقارن است، به ویژه اگر در هنگام عکاسی در حال گرفتن عکس از یک بنا با معماری خاص هستید. در ضمن به شما توصیه می کنیم در هنگام عکاسی در شهر به دنبال بازتاب محیط در پنچره ی ساختمان ها در هنگام طلوع و غروب آفتاب بگردید. حتی می توانید در زمانی که به دنبال بازتاب محیط بیرونی در پنجره ی یک ساختمان هستید با عکاسی از بازتاب تصویر خود عکس های سلف پرتره ی زیبایی را خلق کنید.

چطور مصرف اینترنت گوشی ایفون را کم کنیم
  1. آموزش واژه های پرکاربرد عربی برای سفر به کربلا

  2. آموزش عکس به عکس ساخت و فعالسازی اکانت لینکدین

  3. آموزش ساخت دستبندهای دخترانه شیک در خانه

  4. مقاله کامل درباره آموزش گزارش نویسی

  5. آموزش تصویری نحوه بسته بندی شیک کادوها

  6. آموزش افزونه فایرفاکس برای تغییر ظاهر فیس بوک

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات