آموزش ساخت انواع دهانشویه خانگی و سالم

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش ساخت انواع دهانشویه خانگی و سالم

image آموزش ساخت انواع دهانشویه خانگی و سالم

معرفی انواع دهانشویه خانگی

▪ روغن دارچین

روغن دارچین خواص ضد باکتریایی دارد و باعث درمان پوسیدگی دندان می شود. دو الی سه قطره روغن دارچین را با یک فنجان آب مقطر ترکیب کنید و سپس دهان را با این دهانشویه بشویید. باید توجه داشته باشید که این دهانشویه را هم باید در طول روز سه بار تهیه و استفاده کنید.

▪ روغن درخت چایی

تکفارس آی آر

روغن درخت چای خواص ضد التهابی دارد و باعث کاهش نشانه های خونریزی و التهاب لثه می شود. یک تا دو قطره روغن درخت چای را با یک دوم فنجان آب مقطر ترکیب کنید و دهان خود را با آن بشویید. توجه داشته باشید که این دهانشویه را بایستی در ۱۰ روز ۲ الی ۳ مرتبه تهیه و استفاده نمایید.

▪ ترکیب عسل و دارچین

خیلی از افراد دچار بوی بد دهان هستند که در این مواقع می توان با خمیر دندان و دهانشویه این بوی بد را از بین برد. می توانید از خواص عسل و دارچین در کنار هم استفاده کنید. برای تهیه این دهانشویه باید یک و نیم قاشق چای خوری عسل را به وسیله آب ۲ عدد لیمو، یک دوم قاشق غذاخوری دارچین پودر شده، یک پیمانه آب ولرم، یک دوم قاشق چای خوری جوی شیرین را با هم ترکیب کنید.

حالا مقداری ارضین مواد ترکیب شده را در پس هر بار مسواک زدن قرقره نمایید تا بوی نامطبوع دهان شما از بین برود.

▪ جوش شیرین

www.takfars.ir

از خواص جوش شیرین می توان به از بین بردن بوی بد دهان و باکتری های موجود در دهان اشاره نمود. طبیعی است که قلبیای بودن آن باعث افزایش بزاق و در نهایت کاهش خواص اسیدی می شود. برای تهیه کرن این دهاشویه مراحل گفته شده ادامه مطلب را انجام دهید.

مواد مورد نیاز

یک قاشق چای خوری جوش شیرین

یک دوم لیوان آب گرم

طرز تهیه

در این روش باید نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را به آب گرم اضافه کنید، قبل و پس از مسواک زدن دهان خود را به وسیله این دهانشویه خانگی خوب بشویید.

این دهانشویه را ۳ الی ۴ بار در طول روز تهیه کنید و استفاده کنید.

▪ نمک

شستن دهان با آب نمک هم به اندازه دیگر دهانشویه ها دارای کلرهگزیدین تاثیرگذار است، که در نهایت باعث از بین رفتن جرم دندان و باکتری های خوراکی موجود در آن می شوید.

مواد مورد نیاز

تک فارس

یک دوم قاشق چای خوری نمک طعام

یک دوم لیوان آب گرم

طرز تهیه

در ابتدا کل مواد را با هم ترکیل کنید و سپس دهان خود را خوب بشویید. این دهانشویه را هم باید دو یا سه بار در طول روز تهیه کنید و بعد از مصرف غذایی استفاده کنید.

▪ آلوئه ورا

از خواص آلوئه ورا می توان به کاهش شاخص های پریودنتال اشاره نمود زیرا که در نهایت باعث کاهش خونریزی لثه و جرم دندان می شود.

مواد مورد نیاز

یک دوم فنجان آب آلوورا

یک دوم فنجان آب مقطر

یک قاشق چای خوری جوش شیرین

T A K F A R S

طرز تهیه

برای تهیه این دهانشویه خانگی باید تمام مواد را با هم ترکیب کنید و دهان خود را با آن بشویید. این دهانشویه را هم باید در طول روز ۲ الی ۴ بار تهیه و استفاده کنید.

▪ روغن نارگیل

روغن نارگیل علاوه بر سلامتی بهداشت دهان و دندان از روش های موثر برای از بین بردن سم هم به شمار می آید که در نهایت باعث کاهش بروز جرم در دندان می شود. برای تهیه این دهانشویه به یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل نیاز است که باید در طول ۴ الی ۵ قیقه در دهان خود بچرخانید سپس دهان را خوب بشویید. این دهانشویه باید در طول روز یک بار تهیه شود وقبل از مسواک زدن استفاده کنید.

▪ روغن نعناع

روغن نعنا برای درمان بوی بد دهان بسیار عالی است و می توانید ۲ الی ۳ قطره از روغن اسانس نعناع را با یک فنجان آب مقطر ترکیب کنید و سپس دهان خود را با آن بشویید. این ترکیب را در طول روز ۲ الی ۳ بار استفاده کنید.

برای کم شدن جرم دندان و پیشگیری از پوسیدگی دندان میتوان ۴ قاشق چای خوری جوش شیرین را به همراه یک قاشق چای خوری نمک دریایی، سه قطره عصاره گریپ فروت، یک قطره اسانس سیر را در یک فنجان آب مقطر ترکیب نمایید و از آن به عنوان یک دهانشویه طبیعی استفاده نمایید.

همچنین می توان یک فنجان آب را بجوشانید و سپس چند شاخه گیاهان تازه و خشک شده را چیزی در حدود ۲۰ دقیقه به درون آن قرار دهید، تا عصاره آن ها به آب دهان شویه انتقال یابد.

در روش دیگر یک فنجان آب جوشیده را به همراه دو قاشق غذاخوری نعنا و اسطوخودوس ترکیب نمایید. کمی صبر کنید تا مواد در طی ۳۰ الی ۴۰ دقیقه با یکدیگر ترکیب شوند و پس از عبور آن از صافی به عنوان یک دهانشویه می توانید به استفاده بپردازید.

برای تمیز کردن دهان و دندان می توانید از محلول آب و سرکه سیب نیز استفاده نمایید، که در این تهیه بایستی مقدار آب سه برابر سرکه سیب باشد.

تک فارس www.takfars.ir

برای درمان زخم های کوچک دهانی دو قسمت از آب اکسیژن را با یک قسمت آب معدنی ترکیب و در درون دهان خود قرار دهید.

برای از بین بردن زخم و خونریزی لثه نصف فنجان آب را با چند قطره عصاره گریپ فروت ترکیب کرده که در صورت تمایل می توانید به آن مقدار اسانس سیر نیز اضافه نمایید.

از دیگر دهانشویه خانگی طبیعی می توان به ترکیب گلاب و سرکه اشاره کرد که برای تهیه آن بایستیم گلاب و سرکه را با نسبت پنج به یک بار دیگر ترکیب کرده و در طی روز سه مرتبه از آن استفاده نمایید.

و در پایان نیز دو فنجان آب را بجوشانید و دو حبه سیر و یک هشتم چای خوری پودر دارچین را به آن اضافه نمایید و کمی صبر کنید. حالا آن را از صافی عبور داده و در درون شیشه لی در بسته نگهداری کنید. در طی روز یک قاشق غذاخوری از این دهانشویه را به مدت ۲۰ الی ۳۰ ثانیه در دهان خود قرار داد و سپس خالی نمایید. قابل به ذکر است که این دهانشویه دارای خواص آنتی باکتریال و ضد التهاب است که برای رفع اختلالات لثه بسیار موثر می باشد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

آیا با رژیم لاغری سایز پای فرد هم کوچک می شود
  1. آموزش اصول علمی و ورزشی برای دویدن بهتر

  2. آموزش درست نشستن و ایستادن برای داشتن اندامی متناسب

  3. فقط مخصوص آقایان چطور همیشه سلامت و سالم باشید

  4. مقاله جامع درباره غذا و رعایت بهداشت گربه خانگی

  5. بهترین درمان خانگی برای معده درد چیست

  6. آموزش یک سری ورزش مخصوص چانه

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات