تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
اخبار روز

آموزش روش های استعلام وضعیت سربازی

image آموزش روش های استعلام وضعیت سربازی

استعلام وضعیت نظام وظیفه با کد ملی و کد سخا

در صورتی که شما کد سخا دارید میتوانید از آن و کد ملی خود برای ورود به سامانه سخا استعلام سربازی استفاده کنید. کد سخا، کدی است که هنگام پست کردن دفترچه خود دریافت نموده اید. این کد ۵ رقمی برای استعلام وضعیت نظام وظیفه شما است. برای استعلام سربازی با کد سخا ابتدا وارد سایت Sakha.epolice شوید. پس از ورود به سامانه سخا نظام وظیفه، در قسمت نام کاربری کد ملی خود را وارد کنید و در بخش رمز عبور کد سخا را وارد کنید. بعد از وارد کردن کد امنیتی روی ورود کلیک کنید.

بعد از باز شدن سایت Sakha.epolice برای استعلام وضعیت سربازی از طریق من سمت چپ مسیر خدمات الکترونیک> وظیفه عمومی> استعلام را طی کنید. اکنون شما میتوانید اطلاعات مختلفی که راجع به خدمت سربازی شما است مانند وضعیت نظام وظیفه دانشگاه آزاد و… را مشاهده کنید. همچنین از این سایت میتوانید برای استعلام معافیت سربازی و استعلام تاریخ تسویه سربازی نیز استفاده کنید.

image آموزش روش های استعلام وضعیت سربازی

تکفارس آی آر

نحوه استعلام وضعیت نظام وظیفه دانشجویان بدون کد سخا

در صورتی که شما کد سخا ندارید باز هم میتوانید از طریق سایت استعلام سربازی Sakha.epolice برای استعلام سربازی با کد ملی اقدام کنید. برای استعلام وضعیت نظام وظیفه مشمول باید در این سایت ثبت نام کنید تا رمز عبور بسازید. برای این کار وارد سامانه سخا شوید. روی ثبت نام کلیک کنید.

image آموزش روش های استعلام وضعیت سربازی

در صفحه بعد کد ملی و کد امنیتی را وارد کنید. روی ادامه کلیک کنید.

image آموزش روش های استعلام وضعیت سربازی

www.takfars.ir

اکنون باید یک شماره تلفن وارد کنید. دقت داشته باشید شماره تلفنی که وارد میکنید باید به نام صاحب کد ملی باشد. پس از وارد کردن شماره تلفن روی تایید شماره و ادامه کلیک کنید.

image آموزش روش های استعلام وضعیت سربازی

در صفحه بعد از شما میخواهد کد اس ام اس شده به شماره را وارد کنید و یک پسورد بسازید. پس از اتمام ساخت پسورد مجدا وارد سایت سخا شوید. کد ملی و پسورد خود را وارد کنید و با توجه به روش قبل استعلام وضعیت نظام وظیفه خود را تهیه کنید.

استعلام وضعیت با کد ملی از طریق پیامک

به غیر از سایت نظام وظیفه در صورتی که شما به اینترنت دسترسی ندارید میتوانید به راحتی از طریق سامانه پیامکی از وضعیت نظام وظیفه خود استعلام تهیه کنید. برای این کار مجددا به کد ملی و کد سخا نیاز دارید. برای همین ابتدا علامت ؟ را به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ پیامک کنید. سپس با توجه به نیاز خود اطلاعات مورد نیاز را ارسال کنید. به عنوان مثال برای دریافت آخرین وضعیت مشمولین عدد ۱، کد سخا، کد ملی را به ترتیب تایپ کنید و ارسال کنید. برای اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده ابتدا عدد ۲ را وارد کنید و سپس کد سخا و کد ملی را به ترتیب وارد کنید. در آخر برای استعلام وضعیت رسیدگی به درخواست تعویض کارت عدد۳، کد سخا، کد ملی را به ترتیب ارسال کنید.

نحوه استعلام سربازی با استفاده ار برنامه پلیس من

اپلیکیشن پلیس من، برنامه ای است که شما میتوانید از آن برای کار های مختلفی به جای مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ استفاده کنید. یکی از کاربرد های این برنامه برای وضعیت نظام وظیفه دانشجو و معلمان است. برای استفاده از این برنامه ابتدا آن را دانلود کنید. پس از نصب برنامه آن را باز کنید. در صفحه اصلی برنامه روی وظیفه عمومی ضربه بزنید.

image آموزش روش های استعلام وضعیت سربازی

اکنون روی استعلام وضعیت معافیت تحصیلی ضربه بزنید و استعلام خود را مشاهده کنید. همچنین میتوانید سایر استعلام های مورد نظر خود را بگیرید و یا درخواست های خود را ارسال کنید.

image آموزش روش های استعلام وضعیت سربازی

تک فارس

استعلام سربازی با کد پرسنلی با مراجعه حضوری

در صورتی که با روش های غیر حضوری نتوانستید استعلام وضعیت نظام وظیفه خود را بگیرید میتوانید به صورت حضوری به یکی از شعب خدماتی پلیس +۱۰مراجعه کنید و این کار را انجام دهید.

مطالب محبوب بیشتر ››