آموزش دکوراسیون شیک اتاق های مربع در خانه

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش دکوراسیون شیک اتاق های مربع در خانه

اتاق‏های مربع چون اضلاع برابر دارند، ما را با دشواری بیشتری در چینش مواجه می‌کنند. بدون نیاز به دکوراتور، اتاق مربع‌شکل خود را به شیوه دلخواه‌ طراحی کنید.

اگر اتاق مربع‌شکل‏تان پذیرایی منزل است، باز هم دو روش را می‏توانید برای چیدمان انتخاب کنید؛

یکی اینکه مبلمان را در امتداد خطوط دیوار بچینید و فضایی راحت، ساده و کلاسیک ایجاد کنید یا اینکه مبلمان را به شکلی زاویه‏دار قرار دهید تا فضایی خاص، متفاوت و مدرن ایجاد شود.

گرچه ممکن است شکل دوم کمی عجیب و غیرمنتظره باشد اما برای کسانی که ذائقه مدرن دارند، بسیار جالب است.

تصمیم بگیرید که می‏خواهید فضای اتاق را کلاسیک بچینید یا مدرن.

تکفارس آی آر

چیدمان کلاسیک معمولا یک نقطه تقارن دارد. این نقطه به حفظ تعادل در چیدمان کمک می‌کند در حالی که چیدمان مدرن لزوما به چنین نقطه تقارنی احتیاج ندارد.

مبلمان‏های کلاسیک هم (فارغ از نوع طراحی‏شان) همین نقطه تقارن را دارند اما اگر نمی‏خواهید مبلمان جدیدی بخرید، دانستن این نکته به چیدمان مبلمان قبلی‏تان کمک می‌کند.

ارتفاع سقف در نوع چیدمان تاثیرگذار است.

اگر سقف اتاق مربع‏تان ارتفاع زیادی دارد، حسابی شانس آورده اید و می‏توانید راحت‏تر با چیدمان کلاسیک آن را هماهنگ کنید. در حالی که برای سقف‏های کوتاه‏تر از حد معمول، چیدمان مدرن بهتر است. چیدمان مدرن در اتاق‌های مربعی که سقف کوتاهی دارند، فضایی گرم و صمیمی ایجاد می‌کند.

حالا یک نقطه کانونی برای مربع‏تان انتخاب کنید.

www.takfars.ir

این نقطه کانونی می‏تواند تلویزیون، شومینه یا هر چیز دیگری باشد. یک فرش بزرگ مقابل آن نقطه کانونی پهن کنید و کاناپه اصلی را روبه‏روی آن قرار دهید. اگر فضای اتاق اجازه می‌دهد کاناپه را طوری بگذارید که سه متر با نقطه کانونی فاصله داشته باشد و به دیوار پشتی هم نچسبد. کاناپه‌های دیگر را هم به موازات اضلاع دیگر فرش بچینید.

خطوط در اتاق مربع بیشتر از اتاق‏های مستطیل به چشم می‏آیند.

برای شکستن این فضا می‏توانید از یک میز گرد استفاده کنید. آن را در مرکز فرش بگذارید تا فضای صمیمی‏تر ایجاد شود. آباژورهای زمینی و رومیزی را گرد انتخاب کنید تا به نرم و سیال شدن فضا کمک کنند. همچنین می‏توانید از ظروف و لوازم تزیینی دایره‏ای هم استفاده کنید.

برای اتاق مربع بهتر است از رنگ‌های یک‌دست و هماهنگ استفاده کنید.

این کار را به‌راحتی می‏شود با انتخاب یک‌رنگ پایه و اصلی مبلمان یا حتی تابلوی روی دیوار انجام داد؛ مثلا تابلویی با گل‏های صورتی و قرمز را می‏توانید با کوسن‏هایی از همان رنگ برای مبلمان‏تان تهیه کنید. یادتان باشد هرقدر تابلوی شما خطوط منحنی و مدور داشته باشد، فضای مربع اتاق را نرم‏تر کرده و حس حرکت در فضا ایجاد می‌کند.

اگر اتاق خواب‏تان مربع است، تخت را با کمی زاویه نسبت به دیوار قرار دهید.

اگر چیدمان کلاسیک مدنظرتان است، تخت باید به نقطه تعادل اتاق تبدیل شود و پاتختی‏ها را دوطرف آن قرار دهید. اما اگر هنوز تخت مورد نظرتان را نخریده‌اید، حواس‏تان باشد که تخت‏های کوتاه برای اتاق‏های مربع مناسب‏تر هستند.

توصیه های مهم اگر قصد خرید خانه دارید
  1. کابینت های امروزی و زیبا برای آشپزخانه شما
  2. چیدمان های اشتباه برای اتاق پذیرایی در خانه چیست
  3. ایده های جالب برای جدا سازی ورودی خانه از اتاق نشمین
  4. ایده های جالب برای دکوراسیون بوتیک مردانه
  5. چطور در خانه برای کودک خود بهترین جشن تولد را بگیرید
  6. ایده خلاقانه استفاده از پله های راه پله به عنوان کشو و جاکفشی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات