آموزش دوخت چادر بسیار زیبا برای دختربچه ها با الگو

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش دوخت چادر بسیار زیبا برای دختربچه ها با الگو

image آموزش دوخت چادر بسیار زیبا برای دختربچه ها با الگو

این چادر از دو قسمت جداگانه تشکیل شده که شامل قسمت بالاتنه و پایین تنه می باشد.

مراحل برش :

این چادر از دو قسمت جداگانه تشکیل شده که شامل قسمت بالاتنه و پایین‌تنه می‌باشد. قسمت بالاتنه دارای شنل و شال می‌باشد و قسمت پایین‌تنه شامل دامن بندی که به صورت یک سارافون است.

چنانچه در ملزومات توجه کنید متوجه می‌شوید که برای این مدل چادر بهتر است از پارچه‌هایی با عرض ۱۸۰ سانتیمتر استفاده کرد که هم پارچه کمتری می‌برد و هم از لحاظ زمانی نیاز به دقت کمتری است. تنها تفاوت این دو نمونه پارچه این است که پارچه‌های عرض ۱۱۰ سانتیمتر سبک‌تر و لطیف‌تر از پارچه‌های عرض ۱۸۰ سانتیمتر می‌باشند. اما مراحل برش چادر فرشته ابتدا از شنل آن شروع می‌کنیم.

تکفارس آی آر

طبق تصویر ۱ لبه ترکی پارچه بر لبه آزاد آن یا همان عرض پارچه قرار می‌دهیم و جلو و پشت شنل را طبق الگوها و اندازه‌های داده شده برش می‌زنیم. این اندازه‌ها برای دختر خانم‌هایی با قد ۱۴۵-۱۳۵ سانتیمتر مناسب می‌باشد. در هر سایز به نسبت قد دست اندازه‌ها کوچکتر و یا بزرگتر می‌شود. بعد از برش کامل شنل نوبت به شال‌های آن می‌شود.

طبق تصویر ۲ شال‌ها را برش می زنیم البته برای این مدل چادر می‌توان از دو شال استفاده کرد، حتی یکی از این دو شال می‌تواند با جنسی متفاوت و زنگی دیگر باشد یا با نوار ساتن پایین دامن مدل فرشته است، شود. البته تمام اینها سلیقه‌ای می‌باشد. بعد از برش شال‌ها نوبت دامن آن می‌رسد که شامل دو طبقه رویی و یک طبقه زیری می‌باشد.

طبقه اول قسمت رویی که همان تصویر ۳ می باشد، برش می‌زنیم و به همان صورت تصویر ۴ را طبق اندازه‌های داده شده برش می‌دهیم اما الگوی تصویر شماره ۵ از جنس حریرکش می‌باشد که در قسمت زیرین دامن قرار دارد و به طبقه اول قسمت رویی از ناحیه‌ی کمر وصل می‌شود.

مراحل دوخت :

برای دوخت این چادر ابتدا شنل آن را آماده کرده. بعد از برش جلو و پشت چادر ابتدا نقاط ( B.A ) در قسمت جلوی چادر را به نقاط ( B.C‌ ) در پشت چادر بهم وصل می‌کنیم چون این دو قسمت در بی راه پارچه قرار گرفته‌اند بنابراین دارای کشش هستند پس بهتر است برای دوخت آنها به یکدیگر ابتدا اول و آخر این نقاط را سنجاق می‌زنیم و سپس دوخت را انجام می‌دهیم.

www.takfars.ir

بعد از این مرحله نوبت به وصل شال به شنل می‌باشد. ابتدا وسط نقاط ( E.F ) روی شال را بدست می‌آوریم و سپس نقطه بدست آمده را به وسط پشت یقه در شنل وصل می‌کنیم. البته شال را باید به صورتی به شنل وصل کرد که هم ۲ یقه‌ی جلوی شنل و یقه پشت را شامل می‌شود. پس از دوخت این مراحل حال نوبت به زیپ شنل می‌شود که در قسمتهای جلوی شنل دوخته می‌شود.

معمولاً زیپ‌هایی که برای این مدل استفاده می‌شود ۷۰ سانتیمتر می‌باشند و مانند زیپ‌های معمولی به دولیه جلوی شنل چادر وصل می‌شوند. آخرین مرحله دوخت شنل که بهتر است بعد از اتو شنل انجام شود دوخت ۶-۵ سانتیمتر زیر دست شنل است. بدین صورت که بعد از اتو کامل شنل از قسمت درز روی دست شنل به اندازه ۱۹ سانتیمتر به طرف وسط جلو و وسط پشت شنل جلو می‌رویم.

سپس این دو نقطه در جلو و پشت را بر هم مماس کرده و از همین نقطه ۶ سانتیمتر به طرف وسط جلو و پشت دوخت می‌زنیم. این دوخت متقابلاً در طرف دیگر نیز انجام می‌شود. حال شنل آماده است و نوبت به دامن آن می‌رسد که شامل دو قسمت رویی و زیرین می‌باشد. که طبقه رویی شامل دو تکه یعنی طبقه اول و دوم است که از جنس کرپ هستند و قسمت زیرین که یک تکه می‌باشد و جنس آن از حریرکش است.

ابتدا طبقه اول قسمت رویی ( تصویر ۳ ) را از نقاط ( M.X )( N.Y ) بهم وصل می‌کنیم و سپس الگوی شماره ۵ که همان حریرکش بود عیناً طبق تصویر ۳ از نقاط عرضی الگو بهم وصل می‌کنیم و سپس الگوی شماره ۳ و شماره ۵ را از ناحیه کمر بهم وصل می‌کنیم. بعد از این مرحله دوخت طبقه دیگر قسمت رویی که همان تصویر ۴ است، شروع می‌کنیم.

این قسمت را نیز از نقاط عرضی آن یعنی نقاط ( G.S‌ )( H.O ) می‌باشد، بهم وصل می‌کنیم و سپس قسمت کمر این الگو را به قسمت پایین الگوی شماره ۵ که همان حریرکش است وصل می‌کنیم. ممکن است اندازه‌های تکه‌های الگو با هم کمی متفاوت باشند که با استفاده از چین دادن به پارچه و یا کشیدن پارچه حریرکش آنها را به راحتی بهم وصل کرد اما کمری این دامن که از اضافات پارچه دامن بدست می‌آید با اندازه ۱۴۰×۲۰ سانتیمتر است که به صورت دولایی به کمر قسمت اول وصل می‌شود.

این قسمت کمری به طور کامل با استفاده از کش قیطان قرقره‌ای که به عنوان نخ زیر استفاده می‌شود کش‌دوزی می‌کنیم. برای بهتر ایستادن دامن بر روی دامن بر روی تن و اینکه بتوان برای چند سایز استفاده کرد از ۴ بند با اندازه‌های ( ۵۰×۱۰ ) و ( ۲۳×۱۰ ) استفاده می‌کنیم که از هر اندازه‌ای ۲ عدد بند داریم که به کمری دامن وصل می‌شوند به طوری که دو بند کوتاه در قسمت جلو و ۲ بند بلند در قسمت پشت وصل می‌شوند که دو بند کوتاه هر کدام دو دکمه دارند که با فاصله ۵ سانتیمتر از لبه و هر کدام نیز با فاصله ۵ سانتیمتر از هم دوخته می‌شوند و دو بند پشت جادکمه‌ای با فاصله ۳ سانتیمتر از لبه دوخته می‌شود. اینک هم شنل ما آماده است و هم دامن آن. با پوشیدن این چادر از آزادی همراه با پوشش لذت ببرید.

وسایل لازم برای دوخت چادر فرشته :

میزان پارچه مورد نیاز

پارچه مشکی چادری عرض ۱۸۰ سانتیمتر: ۳۰/۳ سانتیمتر

و یا پارچه مشکی چادری عرض ۱۱۰ سانتیمتر: ۷۰/۶ سانتیمتر

تک فارس

زیپ ۷۰ سانتیمتر: ۱ عدد

کش قیطان: ۲ قرقره

دکمه چادری: ۴ عدد

در صورت دلخواه پارچه حریر عرض ۱۵۰ سانتیمتر: ۵۰ سانتیمتر

الگو (تصویر زیر)

image آموزش دوخت چادر بسیار زیبا برای دختربچه ها با الگو

دانلود مجانی تمام مداحی های محرم
  1. دیدنی ترین عکس های گرفته شده از زندگی حیوانات
  2. آموزش جالب ساخت گل با رول مقوایی دستمال کاغذی
  3. غزال آفریقایی در صحرایی در نامیبیا
  4. آموزش کاشت و برداشت گوجه فرنگی در گلدان و در آپارتمان
  5. زندگینامه کامل و عکس های امیر در فریحا
  6. عکس آدم های واقعی که شبیه شخصیت های کارتونی هستند

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات