image آموزش درست کردن کیک توت فرنگی

شکر و کره را آنقدر بزنید تا شبیه به کرم شود. تخم مرغ ها را یکی بعد از جذب دیگری اضافه کرده به مخلوط کردن ادامه دهید. شیر و وانیل را هم افزوده یک دقیقه دیگر با همزن برقی مخلوط کنید.

بکینگ پودر و آرد را چند بار از الک رد کرده در سه نوبت به مواد تخم مرغی اضافه کنید. کف ظرف مورد نظر را چرب کرده کاغذ روغنی انداخته خمیر آماده شده را در قالب ریخته در فر از قبل گرم شده با درجه حرارت ۱۸۰ به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید. به وسیله خلال دندان چک کنید اگر چوب خلال دندان تمیز بیرون آمد کیکتان پخته است. در غیر اینصورت اندکی دیگر در فر بماند تا بپزد. کیک پخته شده را از فر خارج کرده بگذارید کاملا سرد شود. سپس به دلخواه قالب زده کنار بگدارید تا سس روکش آماده شود.

▪جهت آماده کردن سس

شیر و پودر پودینگ توت فرنگی را مخلوط کرده روی حرارت قرار دهید. تا وقتی کمی غلیظ شود هم بزنید. غلظت زیاد و یا آبکی زیاد مقصود نیست بین این دو را پیدا کنید تا مناسب فرو بردن کیک در سس باشد. اگر خیلی غلیظ شد کمی شیر اضافه کنید. سس را از روی حرارت برداشته به وسیله شوک آب سرد خنک کنید(ظرفی را تا نصفه از آب سرد پر کنید. کف ظرف سس را روی آب و ظرف اول قرار دهید مراقب باشید آب وارد سس نشود. مرتب سس را هم بزنید تا ولرم شود) تکه های کیک را در سس انداخته دقت کنید اطراف کیک به سس آغشته شود. سپس به وسیله چنگال از سس بیرون آورده روی سینی که پودر نارگیل پاشیده اید قرار دهید. وقتی تمام کیک ها به این صورت آماده شد. باقی پودر نارگیل را روی کیک ها پاشیده تمام سطوح کیک را آغشته به پودر نارگیل کنید‌. بگذارید کمی بماند تا سس به خورد کیک برود. سپس در یخچال قرار دهید تا اندکی خنک شود.

▪مواد لازم

۱۰۰ گرم کره نرم شده

۲ عدد تخم مرغ

۱ استکان شیر

۱ قاشق مرباخوری بکینگ پودر

۱ لیوان آرد

نصف لیوان شکر

۱ بسته وانیل شکری

مواد لازم جهت روکش کیک

نصف پاکت پودر پودینگ توت فرنگی

۱/۵ لیوان شیر

۱ لیوان پودر نارگیل

تک فارس » آشپزی » آموزش درست کردن کیک توت فرنگی