image آموزش درست کردن شکلات مکعبی پسته ای مجلسی

۱-شکلات های تلخ را ریز خرد کنید، کره های مورد نیاز برای روی شکلات را به تکه های کوچک برش بزنید. بیسکویت ها را کاملا خرد کنید.

۲-ظرف مستطیلی با ابعاد ۲۴×۱۷ سانتی متری برای پخت شیرینی برداشته و روی سطح اش را کمی چرب کنید. کف ظرف را با کاغذ شیرینی پزی بپوشانید طوری که دو سانتی متر از کاغذ روی دیواره ها بالا بی آید.

۳-برای تهیه پایه شکلات، ۱۲۵ گرم کره، یک قاشق شیره طلایی و ۱۰۰ گرم شکلات را در یک شیر جوش ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید. به آرامی مواد را هم زده اجازه دهید ۴ تا ۳ دقیقه پخت صورت گرفته و مواد کاملا یک نواخت شوند.

۴-در همین بین بیسکویت ها، پودر کاکائو، پودر نارگیل، شکر و پسته ها را در یک کاسه ریخته و هم بزنید تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند. سپس مخلوط شکلات را به مواد درون کاسه اضافه کرده و هم بزنید تا به خوبی مخلوط شده و همه مواد به سس شکلات آغشته شوند. مخلوط را در ظرف ریخته

و با استفاده از پشت چنگال مواد را در سینی پخش کرده و کاملا فشرده کنید. سپس روی ظرف را بپوشانید، و در فریزر بگذارید تا خود را ببندد.

برای تهیه رویه شکلاتی:

کره و باقی شکلات که برای روی شیرینی آماده کرده اید را در یک کاسه ضد حرارت ریخته و در حمام آب گرم بگذارید تا به روش بن ماری ذوب شوند، در همین هنگام به آرامی مواد را هم بزنید تا یک نواخت و نرم شوند. سپس شکلات گرم را روی شیرینی بریزید و دوباره به مدت دو ساعت در فریزر قرار دهید. وقتی شیرینی شما شکل مطلوب را به دست آورد از فریزر خارج کرده و با چاقوی داغ آن را به ۲۴ تکه برش بزنید.

مواد لازم:

بیسکویت شکلاتی ۲۲۰ گرم

شکلات ۲۰۰ گرم

کره ۱۷۵ گرم

تخم مرغ ۱ عدد

پودر نارگیل ⅓ پیمانه

پودر کاکائو ¼ پیمانه

مغز پسته ¼ پیمانه

شکر ½ پیمانه

شیره طلایی ۱ قاشق غذاخوری