آموزش درست کردن رول بادمجان مخصوص با پنیر

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش درست کردن رول بادمجان مخصوص با پنیر

image آموزش درست کردن رول بادمجان مخصوص با پنیر

▪ سر بادمجان را جدا کرده و با پوست به صورت عمودی برش بزنید. برش ها را کنار هم داخل سینی فر که از قبل با مقداری روغن چرب شده، بچینید و روی آن مقداری نمک بپاشید. سپس بادمجان را برگردانده و طرف دیگر آن را نیز نمک بپاشید. سپس به دمت ۲۰ دقیقه کنار بگذارید. با دستمال آشپزخانه عرق آن را گرفته و روی آن فلفل بپاشید.

▪ سینی را داخل فر از قبل با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا بادمجان پخته و رنگ آن طلایی شود (یا می توانید آن را درون تابه ای حاوی مقداری روغن سرخ کنید).

▪ پنیر ریکوتا، پنیر موتزارلا، پنیر پارمزان، ریحان، تخم مرغ (از قبل با استفاده از چنگالی در حد مخلوط شدن زرده و سفیده زده شده) را داخل کاسه ای ریخته و با استفاده از قاشقی مواد را با هم مخلوط کنید.

▪ یک ورقه بادمجان را روی سطح صافی قرار داده و با قاشق از مواد پنیری روی ورقه بادمجان بمالید و آن را رول کنید (این کار را تکرار کنید تا مواد تمام شود).

تکفارس آی آر

▪ سینی فر را روی سطح صافی قرار دهید. بعد داخل آن مقداری سس گوجه فرنگی ریخته و با استفاده از قاشقی آن را روی تمام قسمت های سینی پهن کنید.

▪ رول های بادمجان را با کمی فاصله داخل سینی فر چیده و بقیه سس را روی آن ها بریزید. بعد روی آن مقداری پنیر پارمزان و ریحان بپاشید.

▪ سینی را در طبقه وسط فر از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا پنیر ذوب شود. سپس از فر خارج کرده و به صورت گرم سرو کنید.

مواد مورد نیاز

بادمجان: ۲ عدد

www.takfars.ir

پنیر ریکوتا: ۲ پیمانه

پنیر موتزارلا: ۱ پیمانه

پنیر پارمزان (رنده شده): یک دوم پیمانه

ریحان (ساطوری شده): یک چهارم پیمانه

تخم مرغ: ۱ عدد

سس گوجه فرنگی: ۱ پیمانه

نمک و فلفل: به میزان لازم

آموزش تهیه کرم کارامل خانگی
  1. آموزش پخت کتلت خوشمزه مقوی با ماش
  2. آموزش پختی شیرینی رنگی رنگی مناسب برای بچه ها
  3. آموزش تصویری تهیه شیرینی مجلسی ملکه بادام
  4. طرز تهیه شیک توت فرنگی در خانه برای مهمانی های تابستان
  5. آموزش تهیه سس و چاشنی زنجیبل برای سالاد و غذا
  6. دستور مخصوص سرآشپز برای تهیه میگو کبابی

مطالب پربازدید

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب محبوب