آموزش داشتن مژه های سالم و بلند با این ترفندها

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش داشتن مژه های سالم و بلند با این ترفندها

image آموزش داشتن مژه های سالم و بلند با این ترفندها

موارد زیر نکاتی هستند که برای سالم نگه داشتن مژه باید رعایت شوند

▪ ریمل قدیمی خود را دور بیاندازید

بله، درسته. اگر یک ریمل در کیف خود دارید که بیش از شش ماه است آن را نگه داشته اید، باید آن را دور بیاندازید. برس های ریمل می توانند سلول های مرده پوست را جمع کنند و مکان مناسبی برای باکتری ها تشکیل دهند. لازم به ذکر است که در هر صورت ریمل بعد از شش ماه کمی خراب می شود.

نکته ای برای ماندگاری بیشتر:هر دفعه تنها یک ریمل بخرید و تمام آن را قبل از خریدن ریمل دیگر مصرف کنید. در این صورت از ریمل کمتری استفاده می کنید.

تکفارس آی آر

▪ ریمل تان را بشویید

فراموش نکنید که قبل از خواب ریمل خود را بشویید، حتی اگر به شدت خسته هستید. داشتن ریمل در هنگام خواب شدیدا به مژه های شما آسیب می زند. آنها را خشک می کند و موجب می شود که سریع تر از آنچه که باید بریزند. لازم به ذکر است که به چشم ها و پلک های شما نیز آسیب می رساند.

▪ مژه ها را تقویت کنید

منظور یک رشد موقتی نیست. شما می توانید یک سرم رشد و تقویت مژه بخرید تا (با توجه به نکات گفته شده) به آن ها حالت دهید و برای رشد مطلوب تقویت شان کنید. البته این مرحله قبل از مرطوب کردن مژه ها صورت می گیرد.

وقتی که سرم رشد و تقویت مژه خود را انتخاب می کنید، اطمینان حاصل کنید که لیست ترکیبات آن را مطالعه کردید. معمولا بهتر است که سرمی را انتخاب کنید که کاملا طبیعی باشد. هر شب قبل خواب آن ها را استفاده کنید و شاهد رشد مژه های تان باشید.

www.takfars.ir

▪ برس ریمل خود را تمیز کنید

با توجه به تحقیقات انجام شده بسیاری از خانم ها معتقدند که برس مژه از بد رنگ شدن و کثیف شدن آن جلوگیری می کند اما به نظر ما آن ها بیهوده و وقت گیر هستند. اضافه های ریمل خود را از روی برس با دستمال پاک کنید و از لکه دار شدن مژه های خود جلوگیری کنید.

▪ از گوشه برس ریمل خود استفاده کنید.

طبق تحقیقات انجام شده، نگه داشتن برس به صورت افقی و عقب جلو کردن آن مژه های شما را حجیم میکند، در حالی که عمودی نگه داشتن آن و کشیدن نوک برس بر روی درازای مژه های تان، آن ها را بلندتر می کند و باعث می شود که طبیعی تر به نظر برسند.

▪ ریمل خود را نخراشید

شاید از روش های ناملایمی برای پاک کردن ریمل خود استفاده می کنید. با توجه به مطالعات اخیر، اگر مژه های شما در حال ریختن هستند، ممکن است تنها دلیل آن این باشد که در هنگام پاک کردن آن ملایمت به خرج نمی دهید.

اگر شما از پاک کننده ی آرایش خود به گونه ای استفاده می کنید که برای کشیدن آن در ناحیه چشم تقلا می کنید، ممکن است شاهد افتادن مژه های خود باشید. به جای این کار، آن را به آرامی با پنبه پاک کنید، یا یک تکه پنبه را در محلول پاک کننده ی آرایش یا روغن خیس کنید و سپس با آن ریمل خود را نرم کنید که این عمل به فرایند پاک کردن ریمل بهبود میبخشد.

▪ مژه های خود را حرارت ندهید

از گرم کردن فر مژه خود یا از حرارت دادن آن با سشوار پرهیز کنید. گرما برای مژه های شما خوب نیست. با توجه به تحقیقات انجام شده حرارت شدید می تواند ریشه مژه ها را ضعیف کرده و آن ها را بشکند.

▪ از کاشت مژه خودداری کنید

تک فارس

اکستنشن مژه قطعا یک روش میانبر برای داشتن مژه های زیباتر و بلندتر هست، اما آن ها نیز مشکلات خود را با به همراه دارند. برای مثال اکستنشن مژه وزن زیادی را روی مژه های طبیعی شما اضافه می کند و موجب ریزش آن ها خواهد شد.

علاوه بر آن، اکتنشن مژه می تواند گرد و خاک را به سمت مژه-های شما جذب کند و چشم های تان را خشک کند. بعضی از خانم ها به خاطر همین اکستنشن ها در یک دوره طولانی شاهد ریزش مژه های خود بوده اند. البته که این کار در مناسبت های خاص مانند عروسی یا تعطیلات می تواند خوشایند باشد، اما تا حد امکان از آن اجتناب کنید.

▪ مژه های مصنوعی خود را محکم نکشید

وقتی که از یک مهمانی به خانه می آیید، بیش از هر چیز تمایل دارید که مژه های مصنوعی خود را برداشته و به تخت خواب بروید اما اگر آن ها را بکشید ممکن است کمی از مژه هایتان نیز کنده شود.

با توجه به مطالعات اخیر، ملایم ترین روش برای کندن مژه های مصنوعی، خیس کردن یک تکه پنبه در یک پاک کننده روغنی و نرم کردن چسبندگی روی خط مژه به کمک آن است سپس به آرامی از وسط مژه های مصنوعی آن ها را بیرون بکشید تا از آسیب جدی جلوگیری کنید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بهترین گیاهان دارویی برای داشتن موهای پرپشت و سالم
  1. بهترین آموزش تصویری آرایش ابرو و چشم

  2. آموزش درست کردن معجون شنبلیله برای تقویت و شادابی موهای سر

  3. آموزش نحوه صحیح شستشوی پرده های سفید رنگ حریر و تور

  4. آموزش جالب انتخاب مدل ریش مناسب با صورت برای آقایان

  5. آموزش تصویری رنگ کردن حرفه ای موها با حنای طبیعی

  6. آموزش قدم به قدم همراه با عکس فر کردن مژه ویژه بانوان

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات