آموزش داشتن موهایی براق و شاداب با یک فنجان قهوه

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش داشتن موهایی براق و شاداب با یک فنجان قهوه

image آموزش داشتن موهایی براق و شاداب با یک فنجان قهوه

هر چه قهوه تلخ تر باشد تیره تر می شود. وقتی موها را آغشته به قهوه کنید رنگ موها تیره تر می شود. این روش برای کسانی که موهای خرمایی دارند مناسب است زیرا به رنگ موها عمق می دهد و آن را تیره تر میکند.

هر فنجان قهوه نیاز به دو قاشق غذاخوری قهوه و ۶ اونس (۱۷۸ میلی لیتر) آب نیاز دارد.

برای درست کردن یک قوری قهوه تلخ که برابر با ۸ فنجان قهوه است ۱-۵ لیتر آب و ۱۸ الی ۲۰ قاشق غذاخوری پودر قهوه نیاز است.

یک فنجان قهوه تلخ دم کنید:

اگر قهوه ندارید می توانید از اسپرسو استفاده کنید.

تکفارس آی آر

موها را مثل همیشه با شامپو بشوئید و هنگام شستشو مراقب باشید که شامپو روی موها نمانده باشد. سپس آب موها را بچلانید به طوری که آب از موها نچکد. نیاز نیست حتما موها کاملا خشک شود.

هنگامی که میخواهید با قهوه موها را شستشو دهید یک ظرف بزرگ زیر موها قرار دهید تا قهوه که از موها می چکد دور ریخته نشود بلکه داخل آن ظرف بریزد و دوباره بتوانید از آن استفاده کنید و روی موها بریزید. البته می توانید قهوه را داخل بطری اسپری بریزید و آن را روی موها اسپری کنید. در آخر قهوه هایی که در وان ریخته شده را به سرعت بشوئید تا لکه نگیرد.

موها را با کلاه بپوشانید. اگر کلاه ندارید با حوله بپوشانید. هرگز لباس روشن نپوشید چون ممکن است لکه قهوه از روی آن به راحتی پاک نشود. هر چه بیشتر قهوه روی موها بماند موها تیره تر می شود.

سپس موها را با آب گرم بشوئید. تکرار این کار موها را تیره تر، براق تر و رشد موها را بیشتر میکند. می توانید موها را با سرکه هم شستشو بدهید چون سرکه باعث می شود رنگ آن ثابت بماند.

▪ مراقبت از موها با پودر قهوه

www.takfars.ir

یک قوری قهوه با ۸ قاشق غذاخوری قهوه دم کنید: برای دم کردن قهوه تنها به اندازه یک مشت قهوه نیاز دارید. البته مقدار آن بستگی به نیاز شما نیز دارد. دانه های قهوه موها را تیره میکند بنابراین اگر رنگ موهای شما روشن است بهتر است از روش دیگری استفاده کنید.

بعد از اینکه قهوه را دم کردید آن را از یک صافی رد کنید تا از تفاله های قهوه که قرار است دور بریزید برای موها استفاده کنید.

سپس تفاله های قهوه را به موهای نمدار بزنید و کف سر و موها را با آن ماساژ دهید. پودر قهوه پوست سر را لایه برداری میکند و فولیکول ها را تحریک میکند. بنابراین رشد موها تقویت می شود. اگر میخواهید همیشه از قهوه برای موها استفاده کنید تفاله ها را خشک کنید و داخل شامپو بریزید.

سپس موها را تمیز بشوئید و مطمئن شوید که قهوه روی موها نمانده باشد. پودر قهوه باید موها را نرم، براق و سالم نگه دارد.

اگر دائما قهوه استفاده کنید رشد موها سریع تر می شود. کافئین موجود در قهوه هورمونی که باعث ریزش مو می شود را مسدود میکند و چرخه رشد موها را بلندتر از حالت عادی میکند.

موها در آخر با یک حوله کهنه و قدیمی پاک کنید چون ممکن است قهوه به حوله رنگ بدهد و تا زمانی که موها کاملا خشک شوند یک حوله روی شانه ها بیندازید یا یک لباس کهنه بپوشید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بهترین روش جرم گیری دندان در خانه و بدون هزینه
  1. هر چیزی که لازمه درباره کرم موبر بدانیم و نحوه استفاده
  2. چطور لاک ناخن خانگی درست کنید
  3. چطور بهترین رنگ را برای رنگ رژ لبم پیدا کنم
  4. چطور در فصل بهار پوستی زیبا داشته باشید
  5. ماسک ژاپنی صد در صد تضمینی برای از بین چروک صورت
  6. چه راه هایی برای خلاصی از شر جوش های صورت وجود دارد

مطالب محبوب

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید