تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزیاشتراک گذاری

آموزش تهیه کرم کارامل خانگی

image آموزش تهیه کرم کارامل خانگی

کرم کارامل یکی از انواع دسرهای معروف فرانسوی است که به عنوان یک دسر بین المللی در جهان شناخته می شود

مواد لازم کرم کارامل

پودر کرم کارامل

۲ بسته

تکفارس آی آر

شکر

۱ پیمانه

آب

۵ پیمانه

شیر خشک

www.takfars.ir

۴ قاشق غذاخوری

پودر خامه

۱ پاکت

خامه صبحانه

۱ بسته

طرز تهیه

مرحله اول

برای تهیه کرم کارامل خوشمزه بدون استفاده از فر ابتدا شکر را داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و شکر را به صورت مداوم با قاشق چوبی مخلوط می کنیم تا تغییر رنگ دهد.

مرحله دوم

پس از اینکه شکر طلایی شد، آنرا درون قالب مورد نظرمان می ریزیم. در صورت تمایل می توانیم به جای استفاده از شکر کاراملی از سس کارامل آماده که در بسته بندی پودر کرم کارامل موجود است استفاده کنیم.

تک فارس

مرحله سوم

در این مرحله پودر کرم کارامل را به همراه آب، شیر خشک، پودر خامه و خامه صبحانه داخل میکسر یا مخلوط کن می ریزیم و مواد را به خوبی میکس می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در ادامه ترکیب مواد را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا قابلمه حاوی مواد را روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم و مواد را به آرامی مخلوط می کنیم تا شروع به حباب زدن کنند. پس از اینکه اطراف مواد شروع به حباب زدن کرد و کمی جوشید، قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله پنجم

در این مرحله مواد موجود در قابلمه را درون قالب روی شکر کاراملی می ریزیم، سپس قالب را در یخچال قرار می دهیم تا کرم کارامل آماده شود. پس از گذشت ۶ ساعت که کرم کارامل خودش را گرفت، قالب را از یخچال خارج می کنیم.

مرحله ششم

حالا با نوک یک چاقوی تیز لبه های کرم کارامل را به صورت کامل آزاد می کنیم، در ادامه قالب را چند ثانیه درون آب جوش قرار می دهیم. در پایان قالب را روی ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم و دسر را به صورت دلخواه سرو می کنیم.

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››