تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
آشپزی

آموزش تهیه شیرینی بیسکویتی خانگی

image آموزش تهیه شیرینی بیسکویتی خانگی

طرز تهیه شیرینی بیسکویتی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی بیسکویتی خوشمزه ابتدای کار بیسکویت های سبوس دار را درون غذاساز می ریزیم، سپس میکس می کنیم تا بیسکویت کاملا پودر شود. در ادامه بیسکویت پودر شده را درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

مرحله دوم

تکفارس آی آر

حالا سفیده تخم مرغ را از زرده تخم مرغ جدا می کنیم، سپس به همراه پودر پسته به بیسکویت پودر شده اضافه می کنیم. در ادامه پودر قند را درون الک می ریزیم و روی بیسکویت پودر شده و سفیده تخم مرغ الک می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله مخلوط بیسکویت را با قاشق هم می زنیم تا خمیری نرم و لطیف درون کاسه جمع شود. در ادامه فر را روی حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم فر به طور کامل گرم شود.

مرحله چهارم

حالا با دست مرطوب مقداری از خمیر شیرینی بر می داریم و در دست به شکل گردو فرم می دهیم. توجه داشته باشید در صورتی که خمیر شیرینی به دست می چسبد مقداری بیسکویت پودر شده به آن اضافه کنید.

www.takfars.ir

مرحله پنجم

در این مرحله سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس شیرینی ها را درون سینی فر می چینیم. در ادامه سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم شیرینی ها به مدت ۸ دقیقه بپزند.

مرحله ششم

حالا پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم بدون دست زدن شیرینی ها کاملا خنک شوند. در ادامه شکلات تخته ای را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود.

مرحله هفتم

در نهایت مقداری شکلات آب شده روی شیرینی ها می ریزیم و با ترافل یا خلال پسته تزئین می کنیم. در ادامه اجازه می دهیم شکلات سفت شود، سپس شیرینی ها را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم و با چای سرو می کنیم.

مواد لازم شیرینی بیسکویتی

سفیده تخم مرغ

۲ عدد

بیسکوییت سبوس دار

تک فارس

۲ لیوان

پودر قند

۱ لیوان

پودر پسته

۱ لیوان

مواد لازم برای روی شیرینی ها

شکلات تخته ای

به مقدار کافی

ترافل و خلال پسته

به مقدار کافی

T A K F A R S

محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب مشابه بیشتر ››