آموزش تمیز کردن انگشترهای الماس گران قیمت و نگین دار

مجله علمی هنری آموزشی پزشکی تک فارس شامل مطالب جدید و جالب با موضوعات پزشکی و سلامتی، روانشناسی، نکات آرایشی، دکوراسیون منزل، خانه داری، آموزش آشپزی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
تک فارس

آموزش تمیز کردن انگشترهای الماس گران قیمت و نگین دار

image آموزش تمیز کردن انگشترهای الماس گران قیمت و نگین دار

حلقه‌های الماس نوعی سرمایه گذاری هستند پس به خوبی از آن‌ها مراقبت کنید تا همیشه تلالو داشته باشند. و این خیلی مهم است که قبل از اینکه شروع به تمیز کردن حلقه خود کنید یاد بگیرید که چگونه جلوی کثیف شدنش را بگیرید.

چرا الماس نیاز به مراقبت ویژه هنگام تمیز شدن دارد؟

الماس‌ها با دوام هستند. ولی این به این معنی نیست که با هر پاک کننده قدیمی می‌توانید آن‌ها را تمیز کنید. بعضی مواد شیمیایی قوی یا ساییدن بیش از اندازه می‌تواند پوشش و دیگر موادی که برای بالا بردن عمر الماس استفاده شده‌اند را از بین ببرد.همچنین فلزات گرانبهایی که به عنوان پایه نگهدارنده الماس به کار می‌روند هم مستعد آسیب دیدن هستند, به ویژه زمانی که از مواد شیمیایی و یا لایه بردار‌های قوی استفاده شود.

۱ – حلقه خود را در محلول آب گرم و پاک کننده ملایم قرار دهید. مایع ظرفشویی انتخاب خوبی است, ولی می‌توانید از هر پاک کننده ملایم دیگر نیز استفاده کنید.

تکفارس آی آر

۲ – از یک مسواک نرم برای از بین بردن آلودگی‌ها استفاده کنید. از مسواکی که ممکن است روی بدنه حلقه شما خط بیندازد استفاده نکنید. به پایه‌های نگهدارنده الماس توجه ویژه کنید زیرا فضای بین نگین و حلقه, محل اصلی تجمع جرم است. اگر الماس کدر و تار به نظر می‌رسد دلیلش تجمع مواد کثیف و چربی در این ناحیه است. پس نرم‌ترین مسواک ممکن را تهیه کرده و با دقت زیاد این ناحیه را تمیز کنید.

۳ – حلقه را در محلول بچرخانید و بگذارید ۲ تا ۳ دقیقه در محلول باقی بماند.

۴ – شاید این مرحله بدیهی به نظر برسد اما رعایت نکردنش خرابی به بار می‌آورد و ممکن است مجبور شوید با یک لوله کش تماس بگیرید. پس درپوش چاه آب را بگذارید یا از یک صافی استفاده کنید و حلقه را با آب گرم بشویید.

۵ – با یک پارچه بدون پرز حلقه را خشک کنید.

اگر الماس و یا پایه آن احتیاج به تمیزی بیشتری دارند می‌توانید از یک آب پاش برای از بین بردن جرم استفاده کنید. همچنین می‌توانید از یک خلال دندان چوبی استفاده کرده و به آرامی جرم را از روی انگشتر پاک کنید و سپس مرحله ۳ تا ۵ را دوباره تکرار کنید.

www.takfars.ir

آیا برای تمیز کردن حلقه باید از آمونیاک استفاده کنیم؟

برای تمیز کردن الماس‌هایی که شکستکی یا ترک ندارند می‌توانید از آمونیاک و آب استفاده کنید. اما دستورالعمل آن را به خوبی مطالعه کنید زیرا استفاده از آمونیاک زیاد خسارت شدیدی به پایه انگشتر می‌زند.

از راه حل تمیز کننده ملایم برای تمیز کردن الماس‌هایی که دچار شکستگی شده‌اند استفاده کنید زیرا آمونیاک می‌تواند منجر به از بین رفتن مواد پوشاننده الماس شود.

تمیز کردن حلقه‌هایی که چند سنگ قیمتی دارند

همه جواهرات نمی‌توانند به یک روش تمیز شوند زیرا بعضی از آن‌ها نسبت به بقیه شکننده‌تر هستند پس از روشی استفاده کنید که برای نامقاوم ترین آن‌ها مناسب باشد.

چگونه از حلقه‌ هنگام تمیز کردن محافظت کنیم

همانطور که قبلا نیز گفتیم مواد شیمیایی مانند کلر می‌تواند به جواهرات شما صدمه بزند. پس هنگام استفاده از کلر و مواد شیمیایی قوی حلقه خود را در بیاورید و از دست‌کش استفاده کنید.

شاید فکر کنید که ظرف شستن زمانی که حلقه دستتان است, هم باعث تمیز شدن ظرف‌ها و هم حلقه‌تان می‌شود ولی ضرر این کار بیشتر از فایده‌اش است پس هر زمان که ظرف یا دست‌های خود را می‌شویید, حلقه را از دستتان در بیاورید. با اینکار هم از پس ماندن صابون روی حلقه جلوگیری می‌کنید و هم خطر افتادن حلقه‌تان در چاه آب کم می‌شود.

دیدن خواب حضرت عیسی مسیح چه تعبیری دارد
  1. نکاتی برای انتخاب چکمه مناسب برای محیط های کاری
  2. ترسناک ترین داستان های واقعی و کوتاه دنیا
  3. چطور یک گلیم را سالم نگهداریم
  4. چطور با تلگرام به عکس های خود افکت های زیبا اضافه کنیم
  5. عکس زیبای کشاورزان زن چینی در حال خشکاندن خرمالو
  6. بهترین راه برای جلوگیری از هک شدن تلگرام در گوشی تلفن

مطالب پربازدید

مطالب محبوب