آموزش تصویری چک کردن مراحل امنیتی در حساب گوگل

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش تصویری چک کردن مراحل امنیتی در حساب گوگل

شما با اجرای سرویس بازرسی امنیتی روی حساب خود، می‌­توانید بررسی کنید چه کسانی به حساب شما دسترسی دارند یا اینکه مطمئن شوید حساب شما فقط و فقط برای خودتان قابل رؤیت است.

بررسی امنیت حساب کاربری توسط سرویس گوگل، یک اقدام امنیتی در راستای حفظ حریم شخصی است.

با مراجعه به این لینک، به صفحه بازرسی امنیتی گوگل هدایت می­‌شوید که شامل چهار بخش مختلف است :

image آموزش تصویری چک کردن مراحل امنیتی در حساب گوگل

مرحله اول: بررسی برای بازیابی اطلاعات شما

تکفارس آی آر

اگر رمز گوگل خود را فراموش کرده‌­اید یا به فعالیت‌های مشکوک روی حساب خود پی برده‌­اید، در بخش check your Recoveryinformation با وارد کردن شماره تلفن و آدرس ایمیل خود قادر به بازیابی یا تغییر حساب کاربری خود خواهید بود. از فعال و صحیح بودن شماره تلفن و آدرس ایمیل خود اطمینان حاصل کنید، همچنین ممکن است در این بخش با یک سؤال امنیتی روبه‌رو شوید، البته اگر هنوز سؤال امنیتی وجود داشته باشد؛ زیرا گوگل از این روش پشتیبانی نمی­‌کند. پس از بررسی این بخش روی دکمه Done کلیک کنید.

image آموزش تصویری چک کردن مراحل امنیتی در حساب گوگل

مرحله دوم: بررسی دستگاه‌­های متصل به حساب کاربری

هر یک از دستگاه­های نشان داده‌شده در بخش Check Your Connected Devices، به حساب گوگل شما متصل شده‌­اند. به موقعیت مکانی و زمانی هر کدام دقت کنید و اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، روی علامت پیکان کوچک روبه‌روی هر دستگاه کلیک کنید. اگر تمامی اطلاعات درست بودند، روی دکمه Looks Good کلیک کنید. اگر به اطلاعات موجود شک دارید یا مشکوک هستید که فرد دیگری به حساب شما دسترسی دارد، روی دکمه Something Looks Wrong کلیک کنید، در این لحظه گوگل سریعا از شما درخواست می‌کند رمز عبور خود را تغییر دهید. پس از تغییر رمز عبور، روی دکمه Looks Good کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

image آموزش تصویری چک کردن مراحل امنیتی در حساب گوگل

www.takfars.ir

مرحله سوم: غیر فعال کردن دسترسی اپلیکیشن­‌ها با امنیت ضعیف

بخش Disable access for less secure app، اپلیکیشن­‌هایی را که به حساب گوگل شما دسترسی دارند نشان می‌دهد، نگرانی اصلی این است که برنامه‌­هایی که امنیت پایینی دارند نیز می‌توانند از حساب کاربری شما استفاده کنند. در این بخش با دو انتخاب روبه‌رو هستید:

▪ Turn Off: غیرفعال کردن دسترسی اپلیکیشن­‌ها با امنیت ضعیف

▪ Turn on: فعال کردن دسترسی اپلیکیشن­‌ها با امنیت ضعیف

دسترسی اپلیکیشن‌­ها با امنیت ضعیف را غیر فعال و سعی کنید اپلیکیشن‌­هایی با قابلیت اطمینان بالا را پیدا و جایگزین اپلیکیشن‌­های قبلی کنید.

نکته: درست است که شما قصد دارید امنیت را روی حساب گوگل خود برقرار کنید؛ اما با غیرفعال کردن دسترسی اپلیکیشن‌­ها با امنیت ضعیف، ارتباط حساب گوگلی خود را با تعدادی از مخاطبانتان دچار مشکل می­‌کنید. پس در انتخاب گزینه­‌ها دقت کنید.

در این بخش با توجه به نیاز خود یکی از این گزینه­‌ها را انتخاب کنید و برای اطلاعات بیشتر می­‌توانید روی لینک Learn more کلیک کنید؛ در غیر این صورت روی دکمه Done کلیک کنید.

image آموزش تصویری چک کردن مراحل امنیتی در حساب گوگل

مرحله چهارم: بررسی مجوزهای حساب کاربری

سرانجام بخش Check your account permissions اپلیکیشن‌­ها، وب­سایت‌­ها و دستگاه­‌هایی را که می‌توانند به حساب گوگل شما وصل شوند، نشان می‌دهد. برای مشاهده اطلاعات بیشتر روی علامت پیکان رو به پایین کنار هر مورد کلیک کنید. اگر قصد دارید دسترسی هر یک از این موارد را از بین ببرید، روی دکمه Remove مقابل هر یک از موارد کلیک کنید. پس از اتمام بررسی روی دکمه Done کلیک کنید تا مراحل به پایان برسد.

تک فارس

معرفی بهترین مدل های گوشی های جی ال ایکس ایرانی
  1. آموزش افزونه فایرفاکس برای تغییر ظاهر فیس بوک

  2. گزارش تصویری جشن تولد احمدرضا عابدزاده

  3. لیست تصویری ۲۰ فیلم پر فروش در تاریخ سینمای جهان

  4. تصویر ماشین فوتبالیست معروف جواد نکونام

  5. گزارش تصویری از زایمان یک خانم در کوه های صفا و مروه

  6. عکس جشنواره زیبای بالن در جمهوری چک

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات