image آموزش تصویری فعال سازی اینترنت ایرانسل مرحله به مرحله

فعال سازی GPRS

شما با استفاده از gprs ایرانسل، که تکنولوژی جدیدتر آن همان edge است، می‌توانید در هر جایی که ایرانسل خط دهی دارد، با استفاده از موبایل خود به اینترنت متصل شوید. برای فعال کردن این سرویس روی سیمکارت خود، کد دستوری زیر را وارد کنید:

image آموزش تصویری فعال سازی اینترنت ایرانسل مرحله به مرحله

پس از وارد کردن این کد، تنظیمات gprs ایرانسل به گوشی شما ارسال می‌شود و شما باید آن را install یا save کنید.

روش دیگر برای دریافت تنظیمات gprs، ارسال یک پیامک به شماره ۲۲۲۵ به شکل زیر است:

image آموزش تصویری فعال سازی اینترنت ایرانسل مرحله به مرحله

لحظاتی پس از ارسال این پیامک، شما پیامی حاوی تنظیمات gprs و mms دریافت خواهید کرد که باید آن را Save یا Install کنید. حالا، شما می‌توانید با روشن کردن packet data از قسمت تنظیمات Network یا Connectivity گوشی خود، به اینترنت متصل شوید. البته ممکن است بعد از فعالسازی، چند ساعت طول بکشد تا اینترنت برای گوشی شما فعال شود. زمانی که اینترنت همراه گوشی شما فعال شود و به درستی کار کند، یک آیکون کوچک (متشکل از حرف E یا G و/یا دو عدد فلش برعکس) در بالای صفحه گوشی شما نمایش داده می‌شود.

مدل گوشی شما در شبکه ایرانسل ثبت نشده؟ > تنظیمات دستی GPRS ایرانسل

ممکن است شما از طریق روش‌های بالا اقدام به فعال‌سازی جی پی آر اس خود کنید، اما پیغام دریافت کنید که مدل گوشی شما در سیستم ثبت نشده. در این صورت،‌ نوبت به تنظیمات دستی gprs می‌رسد. شما باید شخصا تنظیمات را در گوشی خود وارد کنید. نحوه وارد کردن دستی تنظیمات gprs ایرانسل در گوشی‌ها و سیستم‌عامل‌های مختلف متفاوت، ولی شبیه به یکدیگر است. ما در اینجا به علت رواج بیشتر، این فرآیند را برای گوشی‌های لمسی آندرویدی سامسونگ توضیح می‌دهیم. بقیه مدل‌ها نیز سازوکاری کمابیش مشابه خواهند داشت. برای تنظیم دستی gprs به شیوه‌ی زیر عمل کنید:

۱. به مسیر زیر بروید (منظور از Menu همان دکمه منوی گوشی شماست):

Menu> Settings> Wireless and network > Mobile networks > Access Point Names > Menu >Add New Apn

۲. در صفحه‌ای که نمایش داده می‌شود، طبق جدول زیر موارد خواسته شده را وارد کنید:

نام

مقدار

Name

Irancell-GPRS

APN

mtnirancell

Proxy

۱۰.۱۳۱.۲۶.۱۳۸

Port

۸۰۸۰

۳. دکمه Menu و سپس Save را بزنید.

۴. در صفحه‌ی لیست پروفایل‌ها، مطمئن شوید پروفایلی که اکنون درست کردید (Irancell-GPRS) انتخاب شده باشد.

۵. الان باید بتوانید به اینترنت وصل شوید.

خب؛ حالا که اینترنت همراه ایرانسل خود را فعال کردید، بهتر است به فکر هزینه‌های آن نیز باشید. اگر هیچ بسته‌ای را خریداری نکرده باشید، هزینه‌ی اینترنت شما به صورت آزاد، و بر مبنای میزان کیلوبایت ارسالی و دریافتی از گوشی شما محاسبه می‌شود. هر کیلوبایت ارسال یا دریافت اطلاعات از اینترنت، در ساعات اوج مصرف ۵ ریال و در ساعات کاهش مصرف ۱ ریال هزینه خواهد داشت. اما اگر استفاده‌ی شما از اینترنت، از یکی دو ساعت در هفته بیشتر است، توصیه می‌کنیم یکی از بسته‌های تخفیفی gprs/edge را فعال کنید

بسته‌های تخفیفی اینترنت GPRS یا EDGE ایرانسل

فعال کردن این بسته ها باعث صرفه‌جویی تا بیش از ۹۰ درصد در هزینه اینترنت ایرانسل شما می‌شود. شما می‌توانید بر اساس نیاز خود، یکی از بسته های تخفیفی ارائه شده توسط ایرانسل را فعال کنید. بسته های تخفیفی مختلف ایرانسل، قیمت هر کدام از بسته‌ها، و کد فعال کردن بسته های تخفیفی ایرانسل برای سیمکارت های ثابت و اعتباری در جدول زیر آمده است

بسته های اینترنت همراه ایرانسل و تعرفه های آن‌ها

نوع بسته

قیمت (تومان)

حداکثر حجم استفاده

کد فعال سازی (چپ به راست)

اعتباری

دائمی

۱ روزه

۱۰۰۰

۱۲۵ مگابایت

*۱۴۰*۳*۷*۱*۱#

*۱۳۰*۳*۷*۲*۱#

۷ روزه

۴۰۰۰

۶۰۰ مگابایت

*۱۴۰*۳*۷*۱*۲#

*۱۳۰*۳*۷*۲*۲#

۳۰ روزه

۵۰۰۰

۲۰۰ مگابایت

*۱۴۰*۳*۷*۱*۴#

*۱۳۰*۳*۷*۲*۴#

۳۰ روزه

۱۰۰۰۰

۲ گیگابایت

*۱۴۰*۳*۷*۱*۳#

*۱۳۰*۳*۷*۲*۳#

به عنوان مثال، اگر بسته‌ی ۱ روزه را فعال کنید، ۱۰۰۰ تومان از شارژ شما کم خواهد شد و شما طی ۲۴ ساعت آینده، تا سقف ۱۲۵ مگابایت، می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ی اضافی از اینترنت استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای فعال کردن هر کدام از بسته‌ها، باید حداقل به همان میزان شارژ در سیمکارتتان موجود باشد. اگر شارژ سیمکارت شما کم است، ابتدا از طریق خرید شارژ اینترنتی یا روش‌های دیگر، سیمکارت خود را به میزان لازم شارژ کنید. برای اطلاع از وضعیت بسته‌های تخفیفی، کد زیر را شماره گیری کنید:

image آموزش تصویری فعال سازی اینترنت ایرانسل مرحله به مرحله

قابلیت تمدید بسته GPRS ایرانسل

در صورتی که پیش از پایان دوره‌ی یک بسته، بسته‌ی دیگری را فعال کنید، حجم باقی‌مانده‌ی بسته‌ی قبلی نمی‌سوزد و به بسته‌ی بعدی منتقل می‌شود. انتقال حجم به دوره‌ی بعدی، حداکثر تا ۹۰ روز امکان‌پذیر است.

شارژ ویژه GPRS

یک روش آسان و سریع برای بهره‌مندی از بسته‌های تخفیفی اینترنت gprs ایرانسل، شارژ سیمکارت ایرانسل با استفاده از شارژ ویژه gprs است. در این روش، شما پس از خرید شارژ، کد شارژ را به جای ۱۴۱، با عدد ۱۴۵ وارد می‌کنید:

image آموزش تصویری فعال سازی اینترنت ایرانسل مرحله به مرحله

به این ترتیب، یکی از طرح‌های زیر با توجه به مبلغ کارت شارژی که وارد کرده اید، برای شما فعال می‌شود:

شارژ ایرانسل ویژه gprs

نوع شارژ

حداکثر حجم استفاده

مهلت استفاده

۱۰۰۰ تومانی

۱۵۰ مگابایت

۱ روز

۲۰۰۰ تومانی

۳۰۰ مگابایت

۳ روز

۵۰۰۰ تومانی

۱ گیگابایت

۱۰ روز

۱۰۰۰۰ تومانی

۲ گیگابایت

۳۰ روز

۲۰۰۰۰ تومانی

۴/۵ گیگابایت

۳۰ روز

توجه داشته باشید که شارژی که به این روش وارد می‌کنید، صرف هزینه‌ی gprs شما می‌شود و امکان استفاده از این شارژ برای مکالمه و پیامک وجود ندارد. برای اطلاع از میزان اعتبار خود می‌توانید از کد زیر استفاده کنید:

image آموزش تصویری فعال سازی اینترنت ایرانسل مرحله به مرحله

تک فارس » مطالب جالب » آموزش تصویری فعال سازی اینترنت ایرانسل مرحله به مرحله