آموزش تصویری حل مشکلات اندروید جدید نوقا

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش تصویری حل مشکلات اندروید جدید نوقا

افزایش مصرف شارژ باتری

image آموزش تصویری حل مشکلات اندروید جدید نوقا

این مشکل تا به حال توسط تعداد زیادی از کاربرانی که بروز رسانی نوقا را دریافت کرده اند، گزارش شده است و به نحوی یکی از مبهم ترین مشکلات یک سیستم عامل محسوب می شود زیرا دلایل زیادی برای بروز کردن آن وجود دارد.

شما می توانید صبر کنید که گوگل یک بروز رسانی جدید را برای رفع مشکلات گوشی شما منتشر کند با وجود این راه حل های دیگری هم برای عیب یابی کردن یک دستگاه وجود دارد.

به عنوان راه حل اول توصیه می شود که نرم افزارهای نصب شده بر روی گوشی خود را به طور تک تک پاک کنید تا ببینید که آیا مشکل شما با حذف نرم افزار خاصی برطرف می گردد یا خیر؛ به عنوان راه حل نهایی هم می توانید گوشی خود را بعد از اینکه یک نسخه پشتیبان از فایل های خود گرفتید، به تنظیمات ابتدایی کارخانه برگردانید. راه حل دیگر استفاده از ایمیج های سازنده می باشد که هر سازنده ای برای گوشی های خود ارائه میکند.

تکفارس آی آر

image آموزش تصویری حل مشکلات اندروید جدید نوقا

اگر که نمیخواهید درگیر پاک کردن و نصب مجدد نرم افزارها و یا فرمت کردن سیستم عامل شوید می توانید با کاهش میزان روشنی نمایشگر، کاهش بازه زمانی فعال شدن قفل دستگاه، غیر فعال کردن اتصالات وای فای و بلوتوث و یا استفاده درست از حالت هواپیما میزان استفاده از باتری دستگاه خود را به حداکثر مقدار ممکن برسانید.

راه دیگر یافتن برنامه هایی است که بیشترین میزان شارژ را از باتری گوشی دریافت میکنند. برای این کار باید به منو باتری در قسمت تنظیمات دستگاه بروید. شما می توانید بعد از انجام این کار حالت ذخیره کننده انرژی باتری را فعال کنید تا مدت زمان بیشتری از گوشی خود استفاده نمایید.

برای استفاده از این قابلیت باید منوی سه نقطه ای را لمس کنید و ببینید که آیا در قسمت بهینه سازی باتری (Battery optimization) اسم نرم افزار خاصی وجود دارد یا خیر. این امکان نیز وجود دارد که با استفاده از قابلیت راه اندازی مجدد همین منو برنامه های انتخاب شده را حذف و برنامه های مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

قطع و وصل شدن اتصالات بلوتوث و یا وای فای

www.takfars.ir

image آموزش تصویری حل مشکلات اندروید جدید نوقا

تا به حال دلایل زیادی برای این مشکل در فضای مجازی گزارش شده است به همین دلیل دقیقا نمی توان گفت که علت بروز این مشکل چیست با وجود این شما می توانید برای شروع به منظور حل چنین مسئله ای از راه حل های پایه زیر استفاده کنید.

در مرحله اول در صورتی که می توانید سعی کنید که با تست کردن یک دستگاه دیگر با اتصال بلوتوث و یا وای فای خود تعیین کنید که آیا مشکل به راستی از بروز رسانی نوقا می باشد یا خیر. اگر که دستگاه های دیگر هم همین مشکل را داشتند اشکال از شبکه اینترنت و یا بلوتوث است و نه سیستم عامل نوقا.

در مرحله بعد گوشی خود را خاموش و روشن کنید و یا اتصالات وای فای و یا بلوتوث دستگاه را برای مدت چند دقیقه غیر فعال نمایید ( سریع ترین راه برای انجام این کار فعال کردن حالت هواپیما می باشد).

در برخی از موارد درخواست کردن از سیستم عامل برای فراموش کردن شبکه ها و سپس اتصال مجدد به دستگاه بلوتوث و یا وای فای مشکل پیش آمده را برطرف کرده است. این کار را می توانید از طریق مطرح کردن درخواست خود در قسمت سوال منوی بلوتوث و یا وای فای در قسمت تنظیمات گوشی انجام دهید.

image آموزش تصویری حل مشکلات اندروید جدید نوقا

فرمت کردن قسمت کش سیستم که اطلاعات موقت دستگاه در آن نگه داشته می شود نیز به عنوان یک راه حل پیشنهاد شده است. برای استفاده از این ترفند باید زمانی که گوشی خاموش است ابتدا دکمه کاهش دهنده صدا و سپس دکمه پاور دستگاه را فشار دهید و نگه دارید تا دستگاه در حالت بهینه سازی روشن گردد.

زمانی که پیغام شروع (Start) را دریافت کردید دکمه کاهش دهنده صدا را دو بار فشار دهید تا حالت بهینه سازی برجسته شود سپس با فشار دادن دکمه پاور این گزینه را انتخاب کنید. زمانی که عکس اندروید و علامت تعجب قرمز رنگ را دیدید، دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید و سپس دکمه افزایش دهنده صدا را فشار دهید.

با انجام این کار یک منو دیگر ظاهر می شود. حال باید دکمه کاهش دهنده صدا را فشار دهید تا گزینه wipe cache partition برجسته شود و سپس با فشار دادن دکمه پاور این گزینه را انتخاب نمایید.

خرابی و یا ناپایداری نرم افزارها

تک فارس

image آموزش تصویری حل مشکلات اندروید جدید نوقا

سریع ترین راه حل برای برطرف کردن مشکل یک نرم افزار بعد از نصب بروز رسانی نوقا پاک کردن و نصب کردن مجدد نرم افزار می باشد. شما همچنین می توانید با وارد شدن به قسمت منو نرم افزارها از بخش تنظیمات و سپس پاک کردن اطلاعات موقتی کش نرم افزار و تنظیمات ذخیره شده این مشکل را برطرف سازید.

با انجام هر دو فرآیند نرم افزار یک پیشینه تمیز و جدید برای کار کردن را به دست می آورد؛ در صورتی که باز هم مشکل برطرف نشد با شرکت سازنده برنامه تماس بگیرید و یا به صفحه پشتیبانی نرم افزار رجوع کنید.

image آموزش تصویری حل مشکلات اندروید جدید نوقا

اگر که مشکل پیش آمده به دلیل نصب بروز رسانی سیستم عامل باشد، می توانید منتظر دریافت یک بروز رسانی جدید باشید، با استفاده از آپشن های موجود در قسمت Backup & reset منوی تنظیمات گوشی را به حالت تنظیمات اول کارخانه برگردانید و یا یک ایمیج جدید را بر روی گوشی خود نصب کنید.

در صورتی که از گوشی نکسوس ۵X استفاده میکنید و بعد از نصب کردن بروز رسانی نوقا با راه اندازی های مجدد و ناگهانی دستگاه مواجه شده اید باید گوشی خود را به نمایندگی های مجاز آن تحویل دهید تا سخت افزار آسیب دیده آن را تعمیر کنند؛ البته در برخی از موارد نصب مجدد بروز رسانی مشکل پیش آمده را برطرف کرده است.

سایر مشکلات سیستم عامل نوقا

image آموزش تصویری حل مشکلات اندروید جدید نوقا

سه مشکل توضیح داده شده فوق اصلی ترین مشکلاتی هستند که تا به حال در فضای مجازی به آن ها اشاره شده است با وجود این امکان بروز مشکلات کوچک دیگری هم وجود دارد. ساده ترین راه حل برای رفع سایر مشکلات، نصب بروز رسانی نرم افزارهای موجود بر روی گوشی می باشد؛ با انجام این کار هر مشکل نرم افزاری مشخص شده ای برطرف می گردد.

گاهی جست و جو کردن در اینترنت هم می تواند راه حل هایی را برای رفع مشکلات پیش آمده در اختیار شما قرار دهد. برای استفاده از این روش باید تا حد ممکن جست و جوی خود را بر مبنای دقیق ترین اطلاعات ( نوع دقیق مشکل، برند و مدل گوشی و … ) موجود انجام دهید. سعی کنید که کاربرانی را پیدا نمایید که به همان مشکل شما دچار شده اند. اگر که به نتیجه ای نرسیدید، خودتان مشکل پیش آمده را ثبت کنید.

T A K F A R S

مدل های کفش های ورزشی زنانه مارک آدیداس
  1. مدل های جدید مجموعه لباس ها و جواهرات سبز زمردی رنگ سال
  2. مدل های جدید لباس های زمستانی پسرانه مردانه سال
  3. مقاله ای خواندنی درباره امیر کبیر سرشار از ناگفته ها
  4. آموزش تصویری دوخت روکش کوسن با نوار
  5. داستان خبر ازدواج عجیب پدر و دختر به همراه جزئیات
  6. عکسی از یک منظره غروب زیبا و رویایی

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات