image آموزش تصویری تهیه شیرینی مجلسی ملکه بادام

آرد / هل و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و یک بار از الک رد کنید. پودر قند و روغن را با همزن برقی هم بزنید تا پودر قند به خورد روغن برود . سپس تخم مرغها را یکی یکی اضافه کرده و ۳۰ ثانیه هم بزنید سپس خامه را اضافه کنید و فقط در حد مخلوط شدن هم بزنید. مخلوط آرد را قاشق قاشق اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا خمیر لطیفی بدست آید . قالبی با سایز ۳۰ در ۴۰ را انتخاب کنید کاغذ روغنی بیاندازید جوریکه لبه های قالب را هم کاغذ بپوشاند .

image آموزش تصویری تهیه شیرینی مجلسی ملکه بادام

خمیر را در قالب بریزید و صاف کنید فر را از یک ربع قبل روی حرارت ۱۷۰ درجه روشن کنید و قالب را در طبقه وسط فر گرم بگذارید و یک ربع زمان دهید تا خمیر پخته شود. در این فاصله مواد رویه را درست کنید . همه مواد را با هم در قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید و مدام هم بزنید و اجازه دهید ۵ دقیقه بجوشد سپس حرارت را خاموش کنید بعد از یک ربع که خمیر پخت مواد رویه را روی خمیر پخته بریزید و پخش کنید

image آموزش تصویری تهیه شیرینی مجلسی ملکه بادام

و مجددا قالب را برای حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در طبقه بالای فر بگذارید تا رویه شیرینی پخته وکاراملی شود. بعد از اتمام پخت سینی را از فر خارج کنید تا کمی سرد شود سپس از کاغذ روغنی بگیرید و به آرامی شیرینی را روی تخته کار منتقل کنید و اجازه دهید کاملا سرد شود

image آموزش تصویری تهیه شیرینی مجلسی ملکه بادام

سپس به تکه هایی به شکل مربع یا مستطیل طبق سلیقه خودتان برش دهید و در ظرف بچینید. پیشنهاد: میتوانید خلال بادامها را کمی خرد کنید و سپس در مواد رویه بریزید.

image آموزش تصویری تهیه شیرینی مجلسی ملکه بادام

از خلال بادام زمینی هم میتوانید استفاده کنید ولی قطعا طعم متفاوتی خواهید داشت. در صورت تمایل میتوانید به جای هل از وانیل استفاده کنید ولی چون این شیرینی سنتی است بهتر است اصالت طعمش حفظ شود.

مواد لازم

آرد ۳۷۵ گرم

پودر قند ۱۲۵ گرم

روغن جامد یا کره ۱۷۰ گرم

تخم مرغ کامل ۲ عدد

هل ساییده ½ قاشق چایخوری

خامه صبحانه ۵۰ گرم

بیکینگ پودر ½ قاشق چایخوری

مواد رویه:

عسل ۲۰۰ گرم

خلال بادام ۲۰۰ گرم

کره ۷۵ گرم

خامه ۵۰ گرم

شکر ۱۰۰ گرم

زعفران دمکرده غلیظ ۱ قاشق سوپخوری