image آموزش تزیین حلوا برای نذری با عکس

۱. برای تزئین حلوایی که در دیس یا بشقاب ریخته‌اید می‌توانید طرح دلخواهتان را در نظر بگیرید و آن را روی یک کاغذ یا نایلون تمیز بکشید و طرح را درآورید. طرح را روی حلوایی که صاف کرده‌اید قرار دهید و با پودر پسته، نارگیل، گردو ویا ترافل‌های رنگی و… طرح را روی حلوا پیاده کنید.

– به کمک قاشق و هنر دست نیز می‌توانید طرح‌هایی را روی حلوا ایجاد کنید.

-می‌توانید از قیف و انواع سرماسوره‌های شیرینی پزی برای درآوردن حلوا به اشکال مختلف استفاده کنید.

۲. درست کردن حلوا به شکل لقمه‌ای برای اینکه هر فرد بتواند به راحتی یک لقمه بردارد؛ برای مراسم شلوغ و مخصوصا در مسجد و خانه که احتمال ریختن آن روی فرش و زمین زیاد است می‌تواند کمک زیادی به تمیز ماندن این مکان‌ها بکند.

– حلوا را به شکل استوانه‌های کم قطری درآورید و بعد از خنک شدن برش بزنید و تزئین کنید.

image آموزش تزیین حلوا برای نذری با عکس

۳. از نان‌های شیرینی میشکا(ویفری) استفاده کنید. حلوای داغ را روی نانی که روی یک پلاستیک گذاشته‌اید بمالید و به کمک نایلون نان را رول کنید. رول را در یخچال قرار دهید و بعد از اینکه کاملا سرد شد با چاقو برش بزنید.

۴. روی نان ویفری حلوای داغ را کاملا پخش کنید و نان دیگری روی آن بگذارید و کمی فشار دهید تا نان و حلوا به هم بچسبند سپس لایه دیگری حلوا روی نان بمالید و نان دیگری قرار دهید و سپس لایه سوم حلوا و نان. بعد از اینکه حلوا در یخچال خنک شد آن را به شکل دلخواه (لوزی، مربع یا مستطیل) برش بزنید.

۵. حلوا را روی نایلونی پهن کنید و روی آن را با پودر نارگیل، پسته، بادام، گردو یا کنجد بپوشانید و بعد از رول کردن و خنک شدن در یخچال؛ برش بزنید.

image آموزش تزیین حلوا برای نذری با عکس

۶. به کمک سرماسوره شکوفه یا ساده، حلوا را در کپسول‌هایی که آماده کرده‌اید بریزید و روی آن‌ها را تزئین کنید.

– اگر قیف و سرماسوره در اختیار ندارید از یک کیسه فریزر استفاده کنید. حلوا را در کیسه بریزید و گوشه ای از آن را سوراخ کنید و به کمک آن حلوا را در کپسول‌ها بریزید.

– می‌توانید گلوله‌های حلوا را در کنجد، پودر بادام، گردو، پسته یا نارگیل بغلتانید و در کپسول‌های شیرینی سرو کنید.