تک فارس
حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است
محصولات معتبر محصولات معتبر
مطالب جالب

آموزش ترفندهای جالب و کاربردی

image آموزش ترفندهای جالب و کاربردی

کیفیت باتری را بررسی کنید

تشخیص باتری خوب از باتری بد آسان است. دو باتری را ۱ یا ۲ سانتی متری بالای یک میز بلند کنید و رهایشان کنید تا بیفتند. باتری ای که می افتد خالی است.

ضرب با انگشتان

image آموزش ترفندهای جالب و کاربردی

تکفارس آی آر

معمولا کودکان ضرب اعداد کوچک را به سرعت حفظ می شوند، اما با اعداد ۶، ۷، ۸ و ۹ مشکل پیدا می کنند. برای کمک به کودک خود در این زمینه، یک ترفند ساده را به آنها آموزش دهید. کف دست ها را به سمت صورت خود بچرخانید. هر انگشت را از ۶ تا ۱۰ شماره گذاری کنید، از انگشت کوچک شروع کنید. حالا مثلاً برای ضرب ۷ در ۸، انگشت شماره ۷ در دست چپ را به انگشت شماره ۸ در دست راست وصل کنید. تعداد انگشتان در پایین به همراه انگشتان متصل، دهگان هستند که در مثال ما ۵ انگشت هستند. در مورد انگشتان واقع در بالای اتصال که یکان محسوب می شوند باید انگشتان هر سمت را با سمت دیگر ضرب کنید که در مثال ما، ۳ در ۲ ضرب می شود. جواب: ۷×۸ = ۵۶.

به این ترتیب می توانید به سرعت ضرب ۶، ۷ و ۸ را انجام دهید.

image آموزش ترفندهای جالب و کاربردی

برای ضرب ۹، انگشتان خود را صاف کرده و دستان خود را روی میز قرار دهید و کف دست خود را پایین بیاورید. حالا برای ضرب هر عددی در ۹ کافیست انگشت مربوطه را خم کنید. انگشتان قبل انگشت خم شده، دهگان هستند، و بعد آن یکان هستند. مثلاً برای ضرب ۷ در ۹ انگشت هفتم را خم کنید. ۶ انگشت قبل (۶۰) و ۳ انگشت بعد (۳) باقی می ماند. پاسخ: ۷×۹ = ۶۳.

اندازه گیری طول بدون وسیله

www.takfars.ir

image آموزش ترفندهای جالب و کاربردی

اگر نیاز به اندازه گیری تقریبی یک شی دارید اما خط کشی در دست نیست، می توانید از انگشتان یک دست استفاده کنید. مطابق با نسبت متوسط انسان، فاصله بین نوک انگشت شست و سبابه حدود ۱۸ سانتی متر و فاصله بین انگشت شست و انگشت کوچک حدود ۲۰ سانتی متر است.

اندازه گیری زاویه با دست

image آموزش ترفندهای جالب و کاربردی

یکی دیگر از ترفندهای قدیمی برای اندازه گیری یک زاویه با استفاده از انگشتان دست است. انگشتان خود را تا حد امکان باز کنید و کف دست خود را روی سطحی قرار دهید که زاویه آن را می خواهید اندازه بگیرید. انگشت کوچک باید در سمت پایین قرار گیرد: یعنی ۰ درجه؛ زاویه بین انگشت شست و انگشت کوچک ۹۰ درجه خواهد بود، زاویه بین انگشت کوچک و انگشتان دیگر به ترتیب ۳۰ درجه، ۴۵ درجه و ۶۰ درجه است.

مطالب محبوب بیشتر ››