image آموزش اصول فنگ شویی هنگام چیدمان اتاق خواب

▪ از تخته بالاتختی سفت استفاده کنید.

بهترین بالاتختی‌ها در فنگ‌شویی آن‌هایی هستند که سفت هستند و از چوب ساخته شده‌اند یا آن‌هایی که رومبلی دارند. زمانی که می‌خواهید بخوابید بدنتان کار پرمشغله بازسازی را شروع می‌کند. ذهن شما نیز مانند قسمت‌های دیگر بدن، نیاز به محافظت و پشتیبان دارد.

▪ از تشک حمایت‌کننده استفاده کنید.

برای داشتن خواب و استراحتی خوب، تشک مناسبی بخرید. شما نمی‌دانید در تشکی که قبلاً استفاده شده، چه انرژی از صاحبان قبلی انباشته شده است.

▪ ارتفاع تخت باید مناسب باشد.

برای اینکه انرژی متعادل فنگ‌شویی در زیر تختتان جریان داشته باشد، باید تختتان ارتفاع مناسبی از سطح زمین داشته باشد. تخت‌هایی که زیر‌شان کشو دارند، برای فنگ‌شویی مناسب نیستند. زیرا انرژی نمی‌تواند اطراف بدنتان گردش کند.

▪ مطمئن شوید که تخت به اندازه کافی از در اتاق فاصله دارد.

تخت را در فاصله بیشتر یا مورب از در قرار دهید. اما در راستای در نباشد. در اتاق خواب، بالکن، حمام یا در کمد لباس، هیچ‌کدام نباید در راستای تختخواب باشد، در غیر این صورت انرژی زیادی به سمت تختتان خواهد آمد. نزدیک بودن تختخواب به در باعث می‌شود وقتی چیزی به طرف اتاق خوابتان می‌آید، زود از خواب بپرید. هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید، در باید در راستای دیدتان باشد تا احساس کنید که بر روی زندگی‌تان کنترل دارید.

▪ دیوار حمایت کننده مناسب پشت سر تختتان داشته باشید.

علاوه بر بالا تختی خوب، یک دیوار محکم در پشت تختتان داشته باشید. زمانی که زیر پنجره می‌خوابید، انرژی شخصی شما به دلیل عدم پشتیبانی مناسب به مرور زمان ضعیف می‌شود.

▪ انرژی متعادل در هر دو طرف تخت ایجاد کنید. برای ایجاد تعادل میزهای پاتختی را در دو طرف تخت قرار دهید. می‌توانید روی این میزها دو چراغ خواب یکسان استفاده کنید. این میزها بهتر است گرد باشند، نه مربع؛ تا انرژی‌های مستقیمی که می‌تواند مثل تیرهای سمی باشد را قطع کنند.

▪ تخت خود را دور از تلویزیون، میز یا هر چیزی که ممکن است حواستان را پرت کند قرار دهید.

اگر با کمبود فضا مواجه هستید، تلویزیون یا میز را دور از تختخواب قرار دهید تا در مسیر انرژی مثبت تخت نباشد. اگر می‌توانید، آن‌ها را با پارچه بپوشانید.

▪ از قرار دادن آینه در مقابل تخت یا در کمد لباس، خودداری کنید.

اگر آینه جزو لوازم نصبی است و نمی‌توانید از شرش خلاص شوید، با پارچه آن را بپوشانید. اگر آینه را نپوشانید، مزاحم خواب است.

▪ تختتان را زیر نور مستقیم قرار ندهید.

نور ممکن است باعث شود احساس فشار کنید و خوابتان مختل شود. اگر چاره‌ای ندارید، آن را با پارچه یا ۲ قطعه بامبو که سرشان به طرف پایین باشد، بپوشانید. این کار به مسدود کردن انرژی‌های ناخواسته‌ای که از بالای تخت می‌آید، کمک می‌کند.

▪ از نگه داشتن آب‌نما یا موجودات دریایی خودداری کنید.

از نصب تصاویر آب یا قرار دادن آکواریوم در اتاقتان خودداری کنید.

گیاهان و گل‌ها را خارج از اتاق نگه دارید. گیاهان انرژی و فعالیت بیش از حدی تولید می‌کنند و مانع استراحت شما می‌شوند. اگر جای دیگری ندارید آن‌ها را دور از دید نگه دارید.

▪ از به هم ریختگی در اطراف تختتان یا قرار دادن یک طرف تحت در کنار دیوار اجتناب کنید. زیرا مانع چرخش انرژی زندگی می‌شود و در زندگی صمیمی‌تان اختلال ایجاد می‌کند.

▪ از دست تلویزیون‌ خلاص شوید.

تلویزیون میدان مغناطیسی ناسالم ایجاد می‌کند و خوابتان را مختل، رابطه‌تان را خراب و شخص ثالثی را به رابطه‌تان اضافه می‌کند.

▪ کتاب‌هایتان را جای دیگری بگذارید.

اگر قبل از خواب کتاب می‌خوانید، فقط چند کتاب در اتاق خواب نگه دارید. اتاق خواب محل استراحت است و کتاب زیاد باعث می‌شود که شبیه محل کار شود و احساس خفگی کنید.

▪ از تخت‌های تاشوی دیواری اجتناب کنید.

تختی جداگانه بخرید و قفسه‌ها را روی دیوار خالی نصب کنید. اگر مجبور هستید از تخت تاشو استفاده کنید به تختتان پایه وصل کنید و قفسه‌های روی آن را مسدود کنید.

▪ برای ایجاد عشق، شور و انرژی از وسایلی به رنگ آتش استفاده کنید.

وسایلی به رنگ آتش انرژی ایجاد می‌کند و زندگی‌تان را رمانتیک‌تر می‌کند. رنگ‌های آتش عبارتند از: قرمز، نارنجی، بنفش، صورتی و زرد پررنگ.

برای ایجاد احساس قدرت و ثبات از رنگ‌هایی در طیف زمین استفاده کنید. رنگ‌های زمین عبارتند از زرد کم‌رنگ و بژ. برای ایجاد وضوح و دقت از رنگ‌های فلزی استفاده کنید. این رنگ‌ها وضوح، دقت و کارایی ایجاد می‌کند و در نتیجه زندگی واضح و روشنی را به ارمغان می‌آورد. رنگ‌های فلز عبارتند از خاکستری و سفید. برای ایجاد حس آرامش از رنگ‌های پاستیلی در اتاق خوابتان استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های روشن، ملایم و پاستیلی در اتاق خواب آرامش ذهنتان را بیشتر می‌کند. این رنگ‌ها عبارتند از آبی کم‌رنگ، صورتی روشن، سبز روشن و بنفش روشن.

▪ فکر کنید تختتان یک آبادی در میان کویر است.

تخت شما باید پناهگاه شما باشد. تختتان باید جایی برای فرار از استرس زندگی روزمره باشد. وقتی که نیاز به استراحت دارید، تختتان باید مثل یک آبادی در کویر باشد.

▪ از روشنایی ملایم استفاده کنید.

برای فنگ‌شویی بهتر از چراغ‌های پرنور و درخشان یا چراغ‌های سقفی بر روی تختخواب استفاده نکنید. در عوض، از چراغ‌های رومیزی با نور ملایم استفاده کنید و سعی کنید روشنایی آن به اندازه نور طبیعی باشد تا احساس آرامش بیشتری کنید.

▪ حواستان به موقعیت پنجره باشد.

تختتان را بین در و پنجره نگذارید وگرنه در وسط انرژی پنجره و در قرار می‌گیرید. اگر چاره‌ای ندارید از پرده ای زیبا و خوشایند برای رفع انرژی مضر استفاده کنید. سعی کنید رو به پنجره نخوابید تا راحت باشید.

▪ از هنرهای الهام‌بخش در اتاق خوابتان استفاده کنید.

تصاویری از صحنه‌های آرامش‌بخش طبیعت که برایتان الهام‌بخش است، نصب کنید. از تصاویر جنایی و آزاردهنده استفاده نکنید. تصاویر الهام‌بخش را در راستای دیدتان نصب کنید تا اولین چیزی باشد که موقع بیدار شدن می‌بینید.

سعی کنید تساوی را حفظ کنید. سعی کنید فضای یکسانی در دو طرف تختخواب یا مبلمان دیگر داشته باشید تا بتوان به راحتی بین آن‌ها راه رفت.

▪ از شر لباس‌هایی که خیلی وقت است نمی‌پوشید، خلاص شوید.

لباس‌هایی که در یک سال گذشته نپوشیده‌اید را دور بریزید و اگر نو هستند به دوستانتان بدهید.

▪ از نصب عکس خویشاوندان یا دوستان که به شما نگاه می‌کنند، اجتناب کنید.

می‌توانید چند عکس از خانواده‌تان در اتاق خواب نگه دارید؛ اما از نگه داشتن عکس درهم و برهم از مردمی که انگار دارند به شما نگاه می‌کنند یا عکس شخصیت‌های مذهبی خودداری کنید.

▪ اتاقتان نباید زیاد شلوغ باشد.

اتاق خواب خود را تا حد امکان ساده نگه دارید. در اتاق خوابتان صندلی، چراغ یا تصاویر اضافی نگذارید.

▪ از شر هر نوع درهم بر همی خلاص شوید.

کاغذهای اضافی، سطل زباله، خرده‌ریز‌های قدیمی، عکس‌های مزخرف، هدیه‌های بی‌فایده و هر چیزی که نیاز ندارید، بیرون بریزید. اگر به بعضی از آن‌ها دلبستگی دارید، در انباری یا اتاق دیگر بگذارید. سعی کنید همیشه اتاقتان تمیز باشد. در کمد را شب‌ها ببندید.

تک فارس » دکوراسیون » آموزش اصول فنگ شویی هنگام چیدمان اتاق خواب