آموزش آرایش صورت های خسته و بیخواب

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آموزش آرایش صورت های خسته و بیخواب

image آموزش آرایش صورت های خسته و بیخواب

وقت‌تان کم است؟ برای اینکه صورت خسته و کثیف‌تان را تمیز کنید، سریع دوش آب گرم می‌گیرید، نتیجه چیست؟ آتشفشان روشن می‌شوید. لپ‌ها گل می‌اندازد و پیشانی و بینی بیش از حد قرمز می‌شود. چشم‌های‌تان کاسه خون می‌شود و گدازه‌ها فوران می‌کنند. به جای این کار در یک کاسه آب ولرم چند قطره شامپو بچه بریزید و صورت‌تان را با آن بشویید. اگر هم دور چشم‌تان خسته و پف کرده است با یک پنبه آغشته به شیر کم‌چرب پف‌ها و خستگی را برطرف کنید. با این روش هم صورت‌تان تمیز می‌شود هم اینکه دیگر مجبور نیستید با کرم پودر و انواع کانسیلر به جان پوست‌تان بیفتید تا کمی از قرمزی‌اش کم شود هم اینکه چشم‌های‌تان کاسه خون نمی‌شود.

برای صورت های خسته آرایش دودی را فراموش کنید

درست است که آرایش تیره بهترین انتخاب برای ‌مهمانی‌های شب است اما حد و اندازه دارد. اگر با چشم‌هایی خسته می‌خواهید پلک بالا و پایین را سیاه کنید و تازه خط چشم و ریمل سیاه هم بزنید بهتر است به ‌مهمانی نروید. آرایش سیاه و دودی قیافه خسته شما را خسته‌تر نشان می‌دهد و نه‌تنها شما را زیبا نمی‌کند، بلکه باعث زشت شدن‌تان هم می‌شود. بهتر است برای چشم‌های خسته از کار، سایه‌ای قهوه‌ای و طلایی با یک خط‌چشم مشکی انتخاب کنید. ترکیب طلایی و قهوه‌ای و خط مشکی چشم شما را درشت‌تر و زیباتر می‌کند؛ انگار نه انگار که از سر کار به ‌مهمانی رفته‌اید.

برای صورت های خسته از کرم پودر برنزه کننده استفاده نکنید

تکفارس آی آر

در آینه چهره‌ای خسته و گرفته می‌بینید و برای پوشاندنش از کرم پودر برنز استفاده می‌کنید. کل صورت‌تان را به رنگ آجری در می‌آورید که انگار همین حالا از کوره بیرون آمده. برای اینکه قهوه‌ای و نارنجی‌اش را بگیرید هم دست به دامن رژگونه‌های درخشان می‌شوید. گونه‌های‌تان برق می‌افتد و شما صورتی می‌سازید که انگار روغن‌کاری‌اش کرده‌اید تا آرایش. فکرش را بکنید، رژگونه‌ای که برق می‌زند، روی زمینه‌ای نارنجی یا قهوه‌ای چه منظره‌ای درست می‌کند. برای کرم‌پودر برنز آن هم در ‌مهمانی شب بهتر است از رژگونه مات، کمرنگ و نزدیک به رنگ زمینه صورت‌تان استفاده کنید.

برای آرایش صورت های خسته، پر کردن ابروها را فراموش کنید

ابروهای‌تان پر است و وقت تمیز کردنش را ندارید. برای اینکه موهای زیر ابروی‌تان به چشم نیاید، با مداد به جان ابروی‌تان می‌افتید و آن را چند درجه تیره می‌کنید. بعد از این کار با کرم پودر سفید یا کانسیلر روی موهای زیر ابرو را می‌پوشانید و یک تابلوی خمیرکاری درست می‌کنید. بهترین کار این است که یک آینه دست‌تان بگیرید و یکی در میان موهای زیر ابرو را در دو تا سه دقیقه ‌بردارید. این‌طوری هم موها کمتر می‌شوند، هم قرار نیست روی آنها را بتونه بکشید و بالای چشم‌تان را طبقه‌سازی کنید.

موهای تان را گریس کاری نکنید

اگر وقت دوش گرفتن دارید که خیلی خوب است اگر هم ندارید موهای خشک را ژل، کرم و اسپری نزنید و نسپاریدشان دست باد سشوار، حرارت اتو یا بابیلیس. اشتباه اول این است که موهای خشک‌تان را با کرم و ژل خیس کنید و بعد سشوار بکشید این طوری انگار یک مشت گریس روی موهای‌تان ریخته‌اید. ریشه موها به هم گره می‌خورد و موها می‌چسبد به فرق سرتان، پس قبل از هر اشتباهی اول کمی موهای‌تان را نم‌دار کنید و بعد روی آن اسپری حالت‌دهنده مخصوص‌تان را بزنید، بعد از سه دقیقه هم موهای‌تان را صاف کنید یا حالت بدهید.

www.takfars.ir

صورت های خسته را بیش از حد سفید نکنید

استفاده از کانسیلر و سفیدکننده دور چشم هم اندازه دارد. اگر می‌خواهید سیاهی و چروک دور چشم را با کانسیلر بپوشانید، بزرگ‌ترین اشتباه آرایشی‌تان را انجام داده‌اید. تصور کنید دو حلقه سفید دور چشم‌تان افتاده، این طوری چشم‌های‌تان به چشم می‌آیند اما نه آنطور که دل‌تان می‌خواهد. همه بیشتر تعجب می‌کنند که چطور چشم‌های‌تان را درون دایره‌های سفید جا داده‌اید. باتوجه به رنگ کرم پودری که زده‌اید، روشنی کانسیلر را هم انتخاب کنید. این‌طوری سفیدی بیش از حد و تضادش با کرم پودر به چشم نمی‌آید و زشت نمی‌شوید.

برای آرایش صورت های خسته هماهنگی رنگ ها را فراموش نکنید

وقت ندارید اما سلیقه که دارید. حواس‌تان به ترکیب رژ لب و رژ گونه‌ای که استفاده می‌کنید، باشد. برای صورت خسته هیچ وقت از رژگونه‌های تیره و متمایل به قرمز استفاده نکنید. قرار نیست توی چشم باشید، قرار است صورت‌تان زیبا باشد پس با رژ و رژگونه قرمز و سرخابی خودتان را از ریخت نیندازید. بهترین انتخاب برای چنین وقت‌هایی رژگونه‌ای صورتی، صدفی و هلویی با رژهایی با همین ترکیب رنگ است. رژگونه و رژ روشن صورت‌های خسته را شاداب و زیباتر نشان می‌دهد.

دم اسبی کردن موهای تان را فراموش کنید

خیلی‌ها فکر می‌کنند بهترین آرایش مو برای زمانی که خسته‌اید و وقت کم دارید، دم‌اسبی کردن است اما این کاملا اشتباه است. دم‌اسبی کردن مو وقتی زیبای‌تان می‌کند که پوست‌تان خسته نیست و چشم‌هایی تازه و صورتی شاداب دارید. وقت‌تان کم است! می‌دانیم. کمی اسپری مو به موهای‌تان بزنید و در پنج دقیقه با سشوار به آن حالت دهید، این‌ طوری خستگی‌ صورت اصلا به چشم نمی‌آید. بافت هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد، موهای‌تان را به یک طرف بریزید و ببافید؛ خیلی هم شیک و مجلسی.

در صورت های خسته، آرایش را روی آرایش قبلی تجدید نکنید

تجدید آرایش هم یکی از اشتباهات بزرگ است که به خاطر کمبود وقت انجام می‌دهید. شستن صورت و پاک کردن آرایش مگر چقدر طول می‌کشد؟اگر آرایش‌تان را پاک نکنید و ریمل را روی ریمل صبح بزنید، مژه های‌تان به جای اینکه زیبا و کشیده شود، حالت کوتاهی وکپلی پیدا می‌کند و چشم‌های‌تان گرد و ریز می‌شود. سایه‌های آرایش قبل و خط چشم باقی مانده دست شما را برای کشیدن خط چشم جدیدمی بندد و آرایش چشم‌تان خیلی کثیف و نامرتب می‌شود و در نتیجه صورت‌تان نه تنها زیبا نمی‌شود، بلکه به سمت زشتی متمایل می‌شود.

در آرایش صورت های خسته مژه پروازی نگذارید

چشم‌های‌تان خسته است! درست. ریز و کوچک شده است! درست اما قرار نیست پر در بیاورد و پرواز کند. لطفا با مژه‌های مصنوعی و پرکلاغی چشم‌های‌تان را زشت نکنید. بهترین انتخاب استفاده از مژه مصنوعی معمولی است، آن هم نصفه. مژه مصنوعی را از وسط نصف کنید و در قسمت بیرونی و گوشه چشم‌تان بچسبانید. با کمی ریمل چشم‌های‌تان هم کشیده‌تر می‌شود و هم زیباتر. یک خط چشم باریک هم بکشید. با مژه مصنوعی هر چه خط چشم پهن دم دار بکشید چشم‌تان شلوغ تر می‌شود و زیبای‌اش را از دست می‌دهد. برای چشم خسته مژه مصنوعی برای پلک پایین اصلا مناسب نیست. انگار که یک گل آدمخوار دهانش را باز کرده است.

تک فارس

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بهترین و شیک ترین رنگ لاک برای خانم ها کدام است
  1. طرز تهیه ماسک های لایه بردار ارزان قیمت در خانه
  2. چطور کودک خود را شیک پوش کنید
  3. ترفند پاک کردن لکه لباس روی لباس هنگام اتو کشیدن
  4. بهترین راه برای تقویت ناخن های شکننده
  5. چکار کنیم تا بوی عطر و ادکلن بیشتر روی لباس بماند
  6. علت این که همه دیوید بکهام را خوشتیپ میدانند چیست

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات