آشنایی با ضررهای فلفل سیاه برای سلامتی

حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

آشنایی با ضررهای فلفل سیاه برای سلامتی

image آشنایی با ضررهای فلفل سیاه برای سلامتی

فلفل سیاه ادویه ای است که از میوه ای به نام فلفل دانه به دست می آید. زمانی که فلفل دانه به لحاظ اندازه می رسد و کامل می شود، آن را می چینند و در آفتاب خشک می کنند. آن ها را تا زمانی که خشک شوند و رنگ شان سیاه شود زیر نور آفتاب رها می کنند. آنزیم های موجود در آن ها در طی فرایند خشک کردن باعث تیره شدن پوست فلفل دانه می شود. به علاوه، فلفل سیاه سرشار از مواد مغذی است و فایده های متعددی برای سلامتی ما به همراه دارد. بحث از سلامتی که می شود، خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، و ضد باکتریایی آن ، فلفل سیاه را به یک ادویه ی محبوب و پر کاربرد تبدیل می کند.

اما پیش از آن که به مضرات فلفل سیاه برای سلامتی بپردازیم، به طور مختصر به بعضی از فایده هایی که مصرف فلفل سیاه برای ما به ارمغان می آورد اشاره می کنیم

▪ به گوارش کمک می کند

▪ از سرطان پیشگیری می کند

تکفارس آی آر

▪ به کاهش وزن کمک می کند

▪ شوره ی سر را از بین می برد

▪ پوست را پاکسازی می کند

▪ سرفه و سرماخوردگی را درمان می کند

▪ به عنوان یک ضد افسردگی طبیعی عمل می کند

www.takfars.ir

عوارض و مضرات فلفل سیاه برای سلامتی

این ها فقط چند مورد از فایده های فلفل سیاه هستند. اما به قول معروف زیاده روی حتی در چیزهای خوب نیز اثرات بدی به همراه خواهد داشت. در مورد فلفل سیاه نیز به همین شکل است. تا زمانی که میزان مصرف فلفل سیاه تحت کنترل تان باشد، هیچ مشکلی نیست. اما در صورت مصرف بیش از حد می تواند باعث بروز برخی عوارض جانبی شود که بعضی از آن ها جدی هستند و بعضی از آن ها چندان جدی نیستند. در اینجا فهرستی از تمام مضراتی که مصرف بی رویه ی فلفل سیاه می تواند به بار بیاورد به شما ارائه می کنیم

▪ در معده احساس سوزش ایجاد می کند

خب، همه می دانیم که فلفل سیاه تند است. عقل سلیم به ما می گوید که نباید استفاده از فلفل سیاه را در وعده های غذایی خود محدود کنیم. اما گاهی همین عقل سلیم پا پس می کشد و کنترل از دست ما خارج می شود. در چنین موردی، مصرف بیش از حد فلفل می تواند به سوزش شدید در معده منجر شود. نگران نباشید، این سوزش بر طرف می شود، و کاملا موقتی است. فقط برای بار بعد حواس تان جمع باشد.

▪ می تواند باعث مرگ شود

این عارضه، یکی از آن نادرترین نادرها است. اما اگر فلفل به صورت مستقیم مصرف شود، می تواند وارد ریه ها و باعث مرگ شود، به خصوص در مورد کودکان. پس توصیه می شود فلفل سیاه را در ترکیب با غذا مصرف کنید.

▪ باعث سوزش چشم ها می شود

یادتان باشد فلفل سیاه تند است. پس از تماس مستقیم آن به پوست تان اجتناب کنید. اگر تصادفا این ادویه با چشم تان تماس داشته باشد، ممکن است باعث احساس سوزش و قرمزی در پوست و چشم تان شود.

▪ با بعضی از داروهای خاص تداخل پیدا می کند

بیمارانی که سیکلوسپورین A، کولینرژیک، دیگوکسین، و سیتوکروم پی ۴۵۰ مصرف می کنند بهتر است از مصرف فلفل سیاه اجتناب کنند.

تک فارس

▪ اختلالات گوارشی ایجاد می کند

فلفل سیاه ممکن است معده را ناراحت کند یا باعث بروز مشکلات گوارشی شود. بنابراین، بیمارانی که از اختلالات گوارشی رنج می برند نباید فلفل سیاه مصرف کنند.

▪ ممکن است به بروز مشکلات تنفسی بینجامد

نباید فلفل سیاه را استنشاق کرد چون ممکن است به مشکلات دستگاه تنفسی مانند آسم و … منجر شود.

▪ ممکن است باعث تحریک پوست شود

در مواردی نادر، مصرف فلفل سیاه می تواند به تحریک پوست بینجامد که علائم آن خارش، ورم، و قرمزی پوست هستند.

▪ در دوران بارداری و شیردهی باعث بروز مشکلاتی می شود

اگر باردار هستید، پس بدنتان نسبت به ادویه ها حساس است. در نتیجه از مصرف فلفل سیاه اجتناب کنید. اگر عاشق طعم آن هستید، اندکی از آن را به غذای محبوب خود اضافه کنید. طعم و مزه ی تند فلفل سیاه می تواند به شیر مادر منتقل شود. بنابراین، اگر در دوران شیردهی به نوزاد خود به سر می برید از فلفل سیاه دوری کنید.

▪ باعث تشدید خشکی پوست می شود

فلفل سیاه را نباید به مقدار زیاد مصرف کرد چون باعث خشکی پوست می شود. اگر پوست خشکی دارید، مصرف زیاد فلفل سیاه چیزی است که اصلا و ابدا به شما توصیه نمی شود.

T A K F A R S

▪ از مصرف آن در تابستان اجتناب کنید

تابستان ها به اندازه ی کافی داغ و سوزان هستند، پس بیش از این به آن دامن نزنید. فلفل سیاه می تواند گرمای بدن را افزایش دهد و حتی به خونریزی بینی منجر شود. پس، بهتر است که در طول ماه های داغ تابستان با فلفل سیاه خداحافظی کنید.

اگر مضرات و فایده های مصرف فلفل سیاه را بسنجیم و مقایسه کنیم، فایده های آن بر مضراتش می چربد. تنها در صورتی فلفل سیاه می تواند به شما آسیب بزند که بیش از حد از آن مصرف کنید که این هم سناریویی چندان محتمل نیست. پس از مصرف متعادل این ادویه ی محبوب لذت ببرید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است حتما با مشاور مربوطه یا پزشک متخصص مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

قرص نورمازین عوارض جانبی موارد مصرف منع دارویی
  1. فایده و ضرر خوردن سیب زمینی شیرین

  2. خواص جالب گوشت شتر مرغ برای سلامتی

  3. آیا مصرف مکمل ال آرژنین برای بدنسازان ضرر دارد

  4. از روی رنگ ادرار میزان سلامتی بدن خود را تشخیص دهید

  5. آیا کار شما هم پشت میز نشستن است برای سلامتی خود باید چه کنید

  6. ترفندهای سلامتی برای جلوگیری از عرقسوز شدن

فروش ویژه

محصولات معتبر محصولات معتبر

مطالب پربازدید

مطالب محبوب

نظرات