image آدم های خوشتیپ چه غذاهایی میخورند

محصولات لبنی پرورده ( کفیر ، ماست و …. ) بهبود پروسه ی گوارش ، سم زدایی ، کاهش وزن

محصولات لبنی پرورده مثل کفیر در صدر لیست ستاره های مواد غذایی قرار دارند . میزان بالای پروبیوتیک در این محصولات نه تنها به سم زدایی از بدن شما کمک میکند ، بلکه پروسه ی گوارش را هم بهبود می بخشد ، التهاب را کاهش می دهد ، به کاهش وزن کمک میکند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می نمایند. محصولات لبنی به فرم اورگانیک و خام بیشترین کیفیت را دارند و در اینگونه محصولات هیچ پروتئین مضری ، از جمله کازئین بتا ، وجود ندارد.

گوشت گاو سرشار از امگا۳

در گوشت گاوی که به صورت طبیعی پرورش یافته و به جای غلات از علف تغذیه کرده ، قطعا مشکلاتی در ارتباط با تزریق آنتی بیوتیک ، هورمون و حشره کش ها وجود ندارد . به همین دلیل هم افرادی که به دنبال ماهیچه سازی هستند ، گوشت گاو اورگانیک و دور از آفت کش ها که از علف بدون کودهای شیمیایی تغذیه کرده را یکی از بهترین گزینه ها در نظر می گیرند. گوشت گاو سرشار از ویتامین های گروه B و مواد معدنی مثل زینک ، سلنیوم ، آهن و فسفر می باشد.

آووکادو سوزاندن چربی های ذخیره شده در بدن با مصرف اسید چرب های مفید

مواد مغذی کلیدی در آووکادو به آبرسانی سلول ها و در نتیجه حفظ لطافت و جوانی پوست کمک میکند . همچنین در آووکادو میزان زیادی از ویتامین B ، ویتامین K ، ویتامین E ( که بهترین مرطوب کننده های پوست هستند ) و ۳۵ درصد پتاسیم بیشتر نسبت به موز یافت می شود . میزان بالای امگا۹ در آووکادو به ایجاد تعادل در هورمون ها کمک میکند .

انواع توت یکی از بهترین منابع آنتی اکسیدان

تنها تعداد کمی از مفید ترین مواد غذایی طعم فوق العاده ی توت تازه را دارند . بلوبری ، تمشک و دیگر میوه های این خانواده با پروسه ی سالخوردگی مبارزه میکنند و خواص بسیار زیادی برای سلامت بدن انسان دارند . در توت ها ترکیبات قدرتمندی به نام آنتی اکسیدان وجود دارد . آنتی اکسیدان ها از آسیب های رادیکال های آزاد پیشگیری می نمایند . این میوه ها سرشار از ویتامین C و کلاژن هستند که مهمترین مواد در بحث مراقبت از پوست محسوب می شوند . توت هایی که به صورت اورگانیک رشد کرده اند ، میزان بیشتری آنتی اکسیدان گیاهی دارند . بهتر است این میوه ها را خام مصرف کنید .

سبزیجات مواد غذایی با بیشترین فراوانی ویتامین ها و مواد معدنی

کلم پیچ پادشاه سبزیجات در سراسر جهان بشمار می رود. در هر کلم تنها تقریبا ۳۵ کالری وجود دارد و این در حالی است که میزان زیادی کلسیم ، منیزیم ، ویتامین B6 ، لوتئین و بتا کاروتن یافت می شود. علاوه بر این ، این سبزی فوق العاده ۲۰۶ درصد از نیاز روزانه ی بدن به ویتامین A ، ۱۳۷ درصد از ویتامین C و ۶۸۴ درصد از نیاز بدن به ویتامین K را تامین می نماید و به همین دلیل برای داشتن استخوان هایی سالم و کمک به هضم غذا بسیار مناسب است .

تک فارس » پزشکی سلامتی » آدم های خوشتیپ چه غذاهایی میخورند